Home > Zpravodajství > domácí sport > 1. kolo zduchovického seriálu Channel Star

1. kolo zduchovického seriálu Channel Star

Úvodní den skokových závodů v rámci prvního kola Channel Star pro jezdce na pony, děti a juniory se uskutečnil v sobotu 5. dubna. Na startu se sešlo nejen mnoho pony závodníků, ale více jak 70 dvojic odstartovalo na parkuru ZL.

Během prvního závodního dne bylo na programu celkem šest soutěží. Seriál zahorovala pony ZLP, která se jela na limitovaný čas. Nejpřesnější výkon se podařil mělnické dvojici Eliška Hasnedlová a Sargo. Tato mladá jezdkyně zároveň získala nejvíce bodů do kategorie Pony Small Tour. Do žebříčku Pony Big Tour sbírali jezdci body v následující soutěži, kterou byla LP s rozeskakováním. Do něj se probojovalo mnoho dvojic a nejrychleji si s trasou rozeskakování poradil Petr Dajbych a Top Deja Vue.

Channel Star 1

Poslední sobotní pony soutěží bylo SP, kde se z výhry mohla radovat dvojice Lucie Melmerová a Myšlenka. Další dvě jezdkyně se podělily i druhé místo, neboť v obou případech došlo k pádu jezdce.Jednalo se o Annu Helebrantovou a Kateřinu Kuntovou. Nikdo z dalších startujících si se základním kolem Zdeňka Krpely již neporadil bez zaváhání.

Dvě ze tří soutěží pro velké koně byly bodované v rámci Channel Star, a po skončení parkurů ZL a L* proběhlo druhé dekorování jezdců, kde do této kategorie spadaly děti a junioři.  To však nebyl případ nejúspěšnější Hany Pokorné, která s koněm CV dojela na parkuru ZL druhá a následně zvítězila v soutěži L*.

Tyto závody pokračovali i nedělními soutěžemi, kde jezdci opět sbírali body do celoročního seriálu. Hned ráno zahajovala soutěž LP, která se jela na limitovaný čas. Nejpřesnější výkon se zde podařil dvojic Novak Anna Lani a Mid Night Sun. Tato dvojice startovala i v následující soutěži SP, kde se opět probojovala k vítězství.

Poslední tři soutěže nedělního dne byly pro velké koně, kde v soutěži ZL sbírali body do žebříčku děti a v soutěži L** junioři. To však nebyl případ nejúspěšnější zduchovické dvojice, která se probojovala v soutěži ZL na první místo – Michaela Krulichová a Aktie. V soutěži L** první místo patří Mgr. Kateřině Hanušové a Caleandra. Závody ukončila soutěž stupně S**, kde si první místo vybojovala Michaela Šínová a Casidi.

Druhé kvalifikační kolo – Cena Sv. Norberta Channel Star se uskeční již 7. – 8. června 2014.

Zdeněk Žíla po výhře ve Zduchovicích vede ČSP 2017

Šestnáctý ročník Českého skokového poháru zaznamenal po svém 6. kole ve Zduchovicích na Příbramsku změnu ve vedení průběžného pořadí. Díky vítězství ve Velké ceně Zduchovic 2017 se na pozici lídra probojoval v neděli 6. srpna Zdeněk Žíla… Ten dokázal základní část vrcholné soutěže celého čtyřdenního mítinku s překážkami vysokými do ...