Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > 1. kvalifikace na Velkou pardubickou ČP již v sobotu

1. kvalifikace na Velkou pardubickou ČP již v sobotu

Čtyřdílný seriál tuzemských kvalifikačních dostihů pro říjnovou 122. Velkou pardubickou České pojišťovny bude zahájen v sobotu 26. května. V rámci „Ruského dne – Dne dopravy a stavitelství“ se poběží Velká cena města Pardubice, steeplechase cross country na 5800 metrů o celkovou dotaci 200.000 Kč.

PARDUBICEPři čtvrteční uzávěrce přihlášek došlo na Jockey Club České republiky celkem patnáct jmen koní, kteří by měli usilovat o splnění kvalifikačních podmínek pro start ve Velké pardubické. Kůň musí přejít celý kurz dostihu bez pádu a vybočení, je jedno, jakého dosáhne umístění. Seriál bude po květnovém prologu pokračovat v červnu, srpnu a uzavřen bude zářijovým kvalifikačním dostihem.

Mezi patnácti přihlášenými je několik zvučných jmen. Skvělý ryzák VALLDEMOSO byl v loňské Velké pardubické třetí a v květnové kvalifikaci před rokem druhý za vítězným Baggio. FLAMBION byl loni ve Velké čtvrtý, NIKAS zvítězil v Ceně Labe a RONINO v Ceně Vltavy.

K favoritům budou patřit také zkušení KLAUS, BELMONT, TREZOR a pozornost bude poutat výborný SOROS, který na území České republiky nebyl ještě poražen, ale pardubickou krosovou dráhu vůbec nezná. MANDARINO květnovou kvalifikaci vyhrál předloni, loňská sezóna znamenala ústup ze slávy, nakonec ale na závěr neúspěšného roku vybojoval páté místo ve Velké pardubické. Polokrevný TOMIS v Pardubicích v minulosti také jeden kvalifikační dostih vyhrál a jeho jméno figuruje i na listině vítězů Ceny Labe. Překvapit by mohli UNIVERSE OF GRACIE nebo nadějná WYONA. Výčet přihlášených doplňují HAMILLPOND, IMBIR a NIKASKA

Čtěte také:  V noci zachraňovali hasiči nemocného koně

Zajímavé budou i některé rámcové dostihy, do cross country II. kategorie, která bude přípravou na červnovou kvalifikaci je hlášeno šestnáct koní a ze známých jmen zde jsou například BREMEN PLAN, HIPO JAPE, CHARCCARI, MIRAINO, SILVER REGENT nebo ZULEJKA.

Poprvé se letos představí tříletí proutěnkáři. Konečnou podobu dostanou startovní listiny v úterý, kdy na Jockey Clubu proběhne uzávěrka oznámení startujících koní a bude známo také obsazení koní jezdci. Je možnost, že za zvýšený poplatek bude do kvalifikačního dostihu ještě některý kůň dohlášen.

Předchozí: Velká cena Kolína na Ptýrově již od čtvrtka
Následující: Na Den koní do Kladrub
x

Mohlo by vás zajímat

Úspěšná parajezdkyně Vištalová si plní sen, pojede na Světové jezdecké hry

Po startu na paralympijských hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 si Anastasja Vištalová splní další sportovní sen. V září bude třiadvacetiletá úspěšná jezdkyně reprezentovat Českou republiku v paradrezuře na Světových jezdeckých hrách. Co pro vás účast na závodech, které bude hostit americký Tryon, znamená? „Pro mě je start ...