Home > Zpravodajství > domácí sport > 122. Velká pardubická: Kdo je favoritem?

122. Velká pardubická: Kdo je favoritem?

Člověk ani nemusí být znalcem dostihového prostředí, aby odhadl, kdo byl bookmakery nominován do pozice favorita 122.Velké Pardubické s Českou pojišťovnou. Jedenáctiletý hnědák Tiumen slavný dostih opanoval v posledních třech letech a aktuálně vévodí celému poli 23 účastníků s kurzem 2,5 ku jedné. Dá se ovšem předpokládat, že v momentě startu bude tento kurz výrazně nižší, pravděpodobně i pod hranicí 2 ku jednéV roce 2010 bojoval Tiumen s bělkou Sixteen

TiumenTiumen

V závěsu za trojnásobným šampiónem se drží osmiletý Trezor a to zcela právem – svěřenec trenérky Hany Kabelkové opanoval květnovou a srpnovou kvalifikaci o shodně o šest délek a i osminásobný vítěz Velké Pardubické Josef Váňa se o tomto koni vyjádřil s velkým respektem. Trezor je v tuto chvíli nabízen v kurzu 3,5 ku jedné.

Zástupce stáje Wrbna Racing, sedmiletý Ronino je také jedním z kandidátů na dobrý výsledek. Kůň v tréninku Čestmíra Olehly se skvěle prezentoval v zářijové kvalifikaci kterou vyhrál jistě o čtyři délky a vzhledem k tomu, že už vloni nasbíral zkušenosti v ceně Vltavy, mohl by zamíchat pořadím a bojovat o vítězství. Kurz 6,5 však i přesto působí nízkým dojmem.

Respekt u bookmakerů vzbudil i další svěřenec trenéra Olehly, sedmiletý Klaus, který byl vloni považován za koně, který by mohl výrazně promluvit do pořadí na stupních vítězů. Letos si Klaus vysloužil kurz 8,5 ku jedné.

Kurz 9 ku jedné bude jistě klesat v případě bělky Sixteen, dvojnásobné vítězky Velké Pardubické. Oblíbená dvanáctiletá veteránka se v loňském ročníku probudila k neuvěřitelnému výkonu a i letos se žokej Josef Bartoš bude snažit tuto dostihovou královnu dovést do cíle v první pětce. Naděje na dobrý výsledek má i další svěřenec trenéra Josefa Váni, Belmont s aktuálním kurzem 13 ku jedné.

Čtěte také:  Comeback Barbory Tomanové. Při GC PlayOffs pojede špičkového valacha

V roce 2010 bojoval Tiumen s bělkou SixteenV roce 2010 bojoval Tiumen s bělkou Sixteen

Zajímavý kurz nabízí sázková kancelář betino i v případě Valldemosa. Vloni získal třetí místo a navíc doběhl nedaleko za vítězným Tiumenem. Letos předváděl vyrovnané výkony v dostizích nejvyšší kategorie. Kurz 11 ku jedné nabízí skvělou možnost vsadit Valldemosa na umístění v první čtyřce.

Pozor i na Karlsbada (17 ku jedné) z tréninku Radka Holčáka, který nečekaně zvítězil v červnové kvalifikaci.

Ale kromě známých jmen nezapomínejme na další skvělé překážkáře – devítiletého Aspiranta (60 ku jedné), jedenáctiletého Mandarina a devítiletého Bremen Plana (oba shodně 75 ku jedné) či jedenáctiletého rutinéra Tomise (30 ku jedné).

Bookmakeři byli tradičně opatrní v případě účastníků z Velké Británie. Uncle Junior je nabízen v kurzu 10 ku jedné, Maljimar má 11 ku jedné, Doctor Pat je outsiderem s kurzem 55 ku jedné a nejmenší šance má podle sázkovky slovenský Le Jackpot (100 ku jedné). Dá se ovšem předpokládat, že v kurzy ostrovních účastníků se budou značně měnit, až si je sázkaři budou moci blíže prohlédnout

Předchozí: Velká pardubická v režii žen aneb Pohled do zákulisí
Následující: Termíny významných jezdeckých akcí 2013 jsou známé
x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...