Home > Zpravodajství > domácí sport > 125. Velká pardubická s Českou pojišťovnou: Vstupenky a doprava

125. Velká pardubická s Českou pojišťovnou: Vstupenky a doprava

VSTUPENKY a DOPRAVA

Předprodej vstupenek na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou byl zahájen už na začátku letošního roku. Nakupovat lístky jak sezení, tak na stání bylo možné i online přes Ticketportál. V září však systém hlásil VYPRODÁNO. Tato zpráva se týkala jen vstupenek k sezení, lístků na stání je stále dostatek. Vstupenky na stání je možné zakoupit online v předprodeji, nebo na místě v pokladnách u vstupu do areálu závodiště. Cena takové vstupenky je 190 korun, děti do 140 cm výšky mají vstup zdarma.

DSCF0182

Na dostihy můžete přijet i vlakem

Pokud však při nákupu vstupenky divák předloží jízdenku společnosti České dráhy a.s. s cílovou stanicí Pardubice, získá slevu 50%. Tato sleva se nevztahuje na vstupenky zakoupené v předprodeji. „Vzhledem k tomu, že lze díky vysoké návštěvnosti i stavebním pracím na příjezdových komunikacích očekávat komplikace v dopravě, jsme rádi, že můžeme i tímto způsobem motivovat návštěvníky závodiště k využití vlakové dopravy. České dráhy dokonce vypraví i několik posilových spojů navíc,“ řekl místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. Zastávka Pardubice, závodiště je od vstupní brány do areálu závodiště vzdálena 300 metrů.

Posilové spoje tradičně vypraví i Dopravní podnik města Pardubic. Autobusové spoje pojedou z několika směrů (z Polabin, Dubiny, Masarykova náměstí a od Hlavního nádraží). Po ukončení závodu bude zajištěn rozvoz diváků na trase Závodiště – Dopravní podnik – Teplého – Na Spravedlnosti – 17. listopadu – Palackého – Hlavní nádraží, Albert HM. „Kvůli stavebním pracím v okolí Parama vytyčil dodavatel stavby obchůznou trasu pro pěší z nádraží na závodiště. Prosíme návštěvníky, aby respektovali značení. Tato trasa měří dva kilometry a je o pouhých 400 metrů delší než obvyklá trasa,“ dodal Skalický. Druhá trasa pro pěší je navržena z centra ulicemi 17. listopadu, Milheimova a Teplého.

Čtěte také:  Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

PARKOVÁNÍ

Parkovací plochy jsou vyhrazeny na obvyklých místech, především na sousedním letišti, na části uzavřené silnice I/37 v úseku od závodiště směrem k Dražkovicím. Pořadatel doporučuje návštěvníkům Velké pardubické zaparkovat své vozy na některém z odstavných parkovišť ve městě (například v areálu bývalého lihovaru u hlavního nádraží v Pardubicích) a na závodiště pokračovat hromadnou dopravou. „Komplikace v dopravě se dají předpokládat také po skončení dostihového mítinku. Je nutné si uvědomit, že prostor budou ve stejnou chvíli opouštět desetitisíce diváků. Prosíme proto diváky, aby byli trpěliví a přizpůsobili svůj odchod či odjezd ze závodiště aktuální situaci,“ vyzval diváky Michael Skalický. Řidičům jedoucím směrem na Holice je při odjezdu doporučeno jet ulicemi Teplého, Pichlova a poté na rychlodráhu. Sjezd ze silnice I/37 směrem k nádraží je totiž kvůli stavbě uzavřen.

Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Termíny jezdeckých mistrovství ČR v roce 2016
Následující: Dostihová legenda navštíví Velkou pardubickou

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...