Home > Zpravodajství > domácí sport > 2. den metropolitní sezony: Roches Cross s jubilejním triumfem

2. den metropolitní sezony: Roches Cross s jubilejním triumfem

Opět za příznivých podmínek a tentokrát s ještě vyšší návštěvou než při sezónní premiéře proběhlo v CONSEQ PARKU Velká Chuchle letošní druhé dostihové odpoledne. V jeho programu byly hned dva dostihy nejvyšší kategorie.

Chuchle_ilustrační_2

Statut hlavního dostihu měla 57. Velká dubnová cena Erste Factoring (1800 m, 120 tis. ), na jejímž startu se sešlo osm velmi kvalitních aktérů. Roli favorita beze zbytku splnil šestiletý valach Roches Cross s žokejem Milanem Zatloukalem a ve třicátém kariérním startu dosáhl jubilejního desátého vítězství. Reprezentanta stáje Jasna trénuje Josef Váňa, který Velkou dubnovou vyhrál již popáté, a vyrovnal tak rekord Františka Vítka a Václava Chaloupky. Vítěz Českého derby z roku 2011 Roches Cross, jenž tento dostih opanoval již předloni, se stal jeho teprve pátým dvojnásobným vítězem. Ke druhému místu, téměř čtyři délky zpět, předvedla výbornou koncovku pětiletá klisna Airfare (J.T.K.-Germič, ž. Chaloupka), necelou jednu za ní skončil na třetí příčce obhájce loňské výhry Lysyan (Joly, ž. Šafář). Čtvrtý, z průběžné druhé pozice, finišoval pátý z loňského Derby Rabbit Motivman (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), pětici uzavřela vítězka poslední Jarní ceny klisen Nidara (DS Pegas, ž. Foret), jež nadiktovala tempo dostihu.

Lehké vítězství pro Francii

Nejúspěšnějším žokejem dne byl šampión z let 2004 a 2005 Jan Rája, který dosáhl hattricku. V pořadí druhým a zároveň nejcennějším z jeho tří zásahů bylo lehké vítězství v hlavním přípravném testu před květnovou Jarní cenou klisen, 40. Memoriálu Rudolfa Deyla (1400 m, 120 tis. Kč). Favorizovaná šampiónka loňských juniorek Najinska (DAR, ž. Lukášek) neměla dobrý průběh a silným závěrem stihla „jen“ druhé místo, zatímco pro lehké vítězství o čtyři a čtvrt délky si docválala premiantka bratislavské Karpatské ceny a druhá z říjnové Ceny zimního favorita Francie (Zeas Staré Hradiště), pro svěřenkyni Heleny Vocáskové to bylo v pátém životním vystoupení třetí prvenství. Za ní se seřadila trojice svěřenkyň Zdena Koplíka, necelou délku za Najinskou finišovala Money for Danny (Avvario Praha, ž. Koplík) a čtvrtá při svém tuzemském debutu skončila Blu Axara (Lokotrans, ž. Chaloupka), pátý honorář pak vydělala Silk (Jasna, ž. Zatloukal).

Čtěte také:  Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Další dění:

V otevírací Ceně převodu v malém pořadí (IV. k., 1200 m) mezi sedmičkou tříletých nezvítězivších uhájil těsnou převahu od startu vedoucí nejzkušenější účastník Stormico (Stáj Meran), v jehož sedle dosáhl žokej Jiří Chaloupka jubilejního 30. vítězství kariéry.

Na scéně Ceny Park Inn Hotel Prague (hdcp IV. k., 1200 m) pak, po boji o hlavu, na výhru z předposledního loňského startu druhým plným zásahem navázal pětiletý Muffin (Stáj Filip) a jeho stálá jezdkyně, zároveň vítězka Nikon Ladies Cupu 2013, Pavlína Filipová se stala první vítěznou ženou v této sezóně.

První ze tří tref žokeje Jana Ráji přišla v Ceně Office Depot (hdcp III. k., 1200 m), kterou jistě o dvě délky proměnil ve třetí životní výhru šestiletý valach Romane Conti (Luka-Sobotka), přičemž poprvé vyhrál jindy než v září.

Cena Agroefekt (hdcp IV. k., 1400 m) pak přinesla druhý nedělní zásah žokeje Jiřího Chaloupky, který k jisté premiérové kariérní výhře dovedl čtyřletou sázkovou outsiderku Monellu (MANEKO).

Rovněž poprvé v životě dosáhl na vítězství sázkový favorit, čtyřletý valach Winrocco (DS MAENTIVA), jenž s podporou žokejky Venduly Korečkové snadno, stylem start-cíl dominoval v Ceně sázek ve Fortuně (hdcp IV. k., 1800 m).

Také poslední položku programu lehce opanoval nejčastěji tipovaný aktér, v Ceně Korana (IV. k., 2207 m) se proti třináctce nezvítězivších vrstevníků o pět délek prosadil valach Rainbow Rakti, stáj Zeas Staré Hradiště a trenérka Helena Vocásková dosáhly druhého vítězství dne a žokej Jan Rája završil již zmiňovaný hattrick.

Conseq Park Josef Váňa Metropolitní sezona Prague Roches Cross Velká Chuchle Velká dubnová cena
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Boheme Facility Cup se kvapem blíží
Následující: České víkendové úspěchy v zahraničí
x

Mohlo by vás zajímat

Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Byl jedničkou na startovní listině a je jedničkou v cíli. Řeč je o temperamentním devítiletém hnědákovi Theophilovi, který se zapsal do listiny vítězů Velké pardubické. Pro jeho jezdce, žokeje Josefa Bartoše to bylo třetí vítězství v legendárním dostihu, Josef Váňa st. si do statistik trenéra píše číslo 11. Majitelem „Thea“ je Dostihový ...