Home > Zpravodajství > pozvánky > 3. kvalifikace na Velkou pardubickou zahájí druhou půli dostihové sezony v Pardubicích

3. kvalifikace na Velkou pardubickou zahájí druhou půli dostihové sezony v Pardubicích

V rámci „Slovenského dne – Dne regionů“ se v sobotu 18. srpna poběží třetí kvalifikační dostih pro říjnovou 112. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Bude tak zahájena druhá polovina letošní pardubické dostihové sezóny. Diváci uvidí devět překážkových dostihů, úvodní bude odstartován ve 14:00 hodin. Na startovní listině kvalifikačního dostihu figuruje sedmnáct koní a jezdců.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Jarní teplé počasí bez dešťových srážek a tomu odpovídající stav dráhy mají na svědomí, že někteří se na dráze letos objeví poprvé. Je mezi nimi i několik favoritů, kteří by se měli ucházet o nejvyšší příčky ve výsledkové listině. Nad jejich současnou výkonností a formou lze však jen spekulovat.

Jsou to ASPIRANT (Velek), BREMEN PLAN (ž.Stromský), MANDARINO (ž.Kašný) a SIXTEEN (ž.Bartoš), které jsme naposledy viděli při loňské Velké pardubické, kde si nejlépe vedla poslední jmenovaná, bílá královna našich krosových steeplerů, když byla druhá a dlouho se zdálo, že jí prvenství již neunikne, když byla nakonec předstižena Tiumenem. S celou čtveřicí je třeba počítat, všem jde také o splnění kvalifikace, aby se mohli v klidu připravovat na podzimní vrchol.
Splněno mají pouze TREZOR (ž.Treadwell), který vyhrál impozantním stylem květnovou Velkou cenu města Pardubice, KLAUS (ž.Myška), který byl čtvrtý v červnovém Memoriálu majora Miloše Svobody a NIKASKA (Kovačík), v květnové edici šestá.
TREZOR bude mít v sedle opět anglického žokeje Liama Treadwella, vítěze Velké národní v Liverpoolu, a pokud naváží na květnový úspěch, máme se zřejmě znovu na co těšit.
K favoritům bude patřit i KLAUS, do jehož sedla se vrací žokej Jaroslav Myška, a tato dvojice loni předváděla výborné výkony.
Z dalších předváděl v květnu velmi dobré výkony HIPO JAPE (ž.Kousek) a dva menší dostihy zde na jaře vyhrála Francouzka ORPHEE DES BLINS (ž.Andrés).
Překvapit by mohl slovenský LE JACKPOT (ž.Brečka), který letos také ještě nestartoval, ale loni v červnu zde svedl tuhý boj o vítězství s Klausem v dostihu III. kategorie a zaostal o pouhý nos. Žokej Jaroslav Brečka je vítězem Velké pardubické z roku 1992.
Všichni ostatní jsou zkušení překážkáři, startovali však většinou v menších dostizích, ale některý může překvapit.
Pole startujících doplňují CABERNET (ž.Boyer), GRILIAS (ž.Korpas), IMÁGO (Petr Tůma), NIGHT KING (ž.Novák), READY FOR SMILE (Šimůnek), SORBETIERE (Benš) a UNIVERSE OF GRACIE (ž.Faltejsek).
Kvalifikaci zatím splnilo patnáct koní z domácích stájí, k úspěchu je potřeba absolvovat celý dostih bez pádu a vybočení, kteří budou další?

Velmi dobré obsazení mají rámcové dostihy. Do dostihu II. kategorie byl přihlášen i trojnásobný vítěz Velké pardubické TIUMEN, ale nebyl oznámen jako startující a tak jej tentokrát ještě neuvidíme. I tak má dostih zajímavé obsazení.

Zajímavá bude i cross country pro mladé čtyřleté a pětileté klisny, favority zde budou SORTINA, na jaře suverénní RYANA, dcera slavné Registany REGINE a nadějná POWER EVA.
V dostihu přes proutěné překážky pro tříleté koně poběží i dvojice koní z Polska, v dalších dostizích uvidíme i několik výborných slovenských překážkářů.

Tipy:
I. PAULLINKA – LOKING – SIXTYSEVEN
II. HANDSOME JACK – HEGNUS – AGE OF LOVE
III. CONCORD – BALERÍNA – NUMERYK
IV. SAURON – SHERON – KASIM
V. SORTINA – RYANA – REGINE
VI. CHERWICK – KYSHANTY – AMARAGON
VII. TREZOR – KLAUS – SIXTEEN
VIII. ZARIF – LERAK – ARABIAN GEM
IX. LIFE IS LIFE – TARO – FRASINI

120818 web v1

VIZITKY KONÍ STARTUJÍCÍCH VE III. KVALIFIKACI a PROGRAM VELKÉ PARDUBICKÉ RODINNÉ POUTI najdete v příloze pod článkem.

 

Předchozí: Kurýr ČJF aneb Jak na dotace MŠMT 2013
Následující: Hana Pokorná: Mým cílem je vydržet mezi skokovou špičkou
x

Mohlo by vás zajímat

Karlovarská dostihová sezóna odstartovala slovenským úspěchem

Úvodní mítink se na Hipodromu Holoubek odehrál kvůli všeobecně známým důvodům bez divácké kulisy, zato s několika premiérami. Vzhledem k tomu, že se jednalo teprve o v pořadí třetí uskutečněný dostihový den na území celé republiky, na programu byl první test pro zájemce o účast v Českém derby nebo Oaks, ...