Home > Zpravodajství > pozvánky > 3. kvalifikace na Velkou pardubickou zahájí druhou půli dostihové sezony v Pardubicích

3. kvalifikace na Velkou pardubickou zahájí druhou půli dostihové sezony v Pardubicích

V rámci „Slovenského dne – Dne regionů“ se v sobotu 18. srpna poběží třetí kvalifikační dostih pro říjnovou 112. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Bude tak zahájena druhá polovina letošní pardubické dostihové sezóny. Diváci uvidí devět překážkových dostihů, úvodní bude odstartován ve 14:00 hodin. Na startovní listině kvalifikačního dostihu figuruje sedmnáct koní a jezdců.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Jarní teplé počasí bez dešťových srážek a tomu odpovídající stav dráhy mají na svědomí, že někteří se na dráze letos objeví poprvé. Je mezi nimi i několik favoritů, kteří by se měli ucházet o nejvyšší příčky ve výsledkové listině. Nad jejich současnou výkonností a formou lze však jen spekulovat.

Jsou to ASPIRANT (Velek), BREMEN PLAN (ž.Stromský), MANDARINO (ž.Kašný) a SIXTEEN (ž.Bartoš), které jsme naposledy viděli při loňské Velké pardubické, kde si nejlépe vedla poslední jmenovaná, bílá královna našich krosových steeplerů, když byla druhá a dlouho se zdálo, že jí prvenství již neunikne, když byla nakonec předstižena Tiumenem. S celou čtveřicí je třeba počítat, všem jde také o splnění kvalifikace, aby se mohli v klidu připravovat na podzimní vrchol.
Splněno mají pouze TREZOR (ž.Treadwell), který vyhrál impozantním stylem květnovou Velkou cenu města Pardubice, KLAUS (ž.Myška), který byl čtvrtý v červnovém Memoriálu majora Miloše Svobody a NIKASKA (Kovačík), v květnové edici šestá.
TREZOR bude mít v sedle opět anglického žokeje Liama Treadwella, vítěze Velké národní v Liverpoolu, a pokud naváží na květnový úspěch, máme se zřejmě znovu na co těšit.
K favoritům bude patřit i KLAUS, do jehož sedla se vrací žokej Jaroslav Myška, a tato dvojice loni předváděla výborné výkony.
Z dalších předváděl v květnu velmi dobré výkony HIPO JAPE (ž.Kousek) a dva menší dostihy zde na jaře vyhrála Francouzka ORPHEE DES BLINS (ž.Andrés).
Překvapit by mohl slovenský LE JACKPOT (ž.Brečka), který letos také ještě nestartoval, ale loni v červnu zde svedl tuhý boj o vítězství s Klausem v dostihu III. kategorie a zaostal o pouhý nos. Žokej Jaroslav Brečka je vítězem Velké pardubické z roku 1992.
Všichni ostatní jsou zkušení překážkáři, startovali však většinou v menších dostizích, ale některý může překvapit.
Pole startujících doplňují CABERNET (ž.Boyer), GRILIAS (ž.Korpas), IMÁGO (Petr Tůma), NIGHT KING (ž.Novák), READY FOR SMILE (Šimůnek), SORBETIERE (Benš) a UNIVERSE OF GRACIE (ž.Faltejsek).
Kvalifikaci zatím splnilo patnáct koní z domácích stájí, k úspěchu je potřeba absolvovat celý dostih bez pádu a vybočení, kteří budou další?

Čtěte také:  Oslava zápisu Národního hřebčína do UNESCO

Velmi dobré obsazení mají rámcové dostihy. Do dostihu II. kategorie byl přihlášen i trojnásobný vítěz Velké pardubické TIUMEN, ale nebyl oznámen jako startující a tak jej tentokrát ještě neuvidíme. I tak má dostih zajímavé obsazení.

Zajímavá bude i cross country pro mladé čtyřleté a pětileté klisny, favority zde budou SORTINA, na jaře suverénní RYANA, dcera slavné Registany REGINE a nadějná POWER EVA.
V dostihu přes proutěné překážky pro tříleté koně poběží i dvojice koní z Polska, v dalších dostizích uvidíme i několik výborných slovenských překážkářů.

Tipy:
I. PAULLINKA – LOKING – SIXTYSEVEN
II. HANDSOME JACK – HEGNUS – AGE OF LOVE
III. CONCORD – BALERÍNA – NUMERYK
IV. SAURON – SHERON – KASIM
V. SORTINA – RYANA – REGINE
VI. CHERWICK – KYSHANTY – AMARAGON
VII. TREZOR – KLAUS – SIXTEEN
VIII. ZARIF – LERAK – ARABIAN GEM
IX. LIFE IS LIFE – TARO – FRASINI

120818 web v1

VIZITKY KONÍ STARTUJÍCÍCH VE III. KVALIFIKACI a PROGRAM VELKÉ PARDUBICKÉ RODINNÉ POUTI najdete v příloze pod článkem.

 

Předchozí: Kurýr ČJF aneb Jak na dotace MŠMT 2013
Následující: Hana Pokorná: Mým cílem je vydržet mezi skokovou špičkou
x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...