Home > Zpravodajství > domácí sport > 4. den metropolitní sezony: Mikeshova vydařená obhajoba

4. den metropolitní sezony: Mikeshova vydařená obhajoba

První měsíc letošní sezóny v Praze-Velké Chuchli zakončil Dostihový den štik českého byznysu – 13. British Racing Green Day, jehož vrcholem byla Velká cena štik českého byznysu (9. Memoriál Jaroslava Maška, II. k., 1400 m, 90 tis. Kč).

Chuchle_ilustrační_2

V devítičlenném poli byl favoritem vítěz letošního Gomba handicapu Cut Me Loose (Ramzan Kadyrov, ž. Murzabayev), avšak odveta za premiérovou neděli se nyní podařila tehdy druhému Mikeshovi (Kelso Stables). Tentokrát jej totiž žokej Jiří Chaloupka dokázal po startu udržet na třetí pozici za tempo udávajícím Kendym (Václav Slovák, ž. Koplík) a jeho stíhajícím Nyani Tombou (Joly, ž. Šafář), a ve finiši pak mohl obhájce loňské výhry z ušetřených sil profitovat. Svěřenec Tomáše Šatry, připravovaný však na Táborsku koučovým asistentem a jedním ze spolumajitelů stáje Ladoslavem Nagym, zvítězil jistě o délku a tři čtvrtiny před Kendym, za ním o tři čtvrtě délky třetí skončil Cut Me Loose. Délku za ním doplnili nejlepší pětici Nyani Tomba a Everest Hill (Byliny-Kindl, ž. Foret).

Pětiletý hnědák Mikesh dosáhl při čtrnáctém životním vystoupení, přesně v den svých pátých narozenin, pátého triumfu.

Další dění:

Úvodní Cenu Arcadis – EC Harris (hdcp IV. k., 1600 m) proměnila ve čtvrtý kariérní triumf nízkou hmotnost nesoucí sedmiletáArmea (Stáj Nerad-Jana), momentálně jediná svěřenkyně trenéra Petera Šimuniho se v sedle s žokejkou Martinou Havelkovou prosadila po tuhém boji nejtěsnějším rozdílem nosu.

Čtěte také:  Do Velké pardubické dohlášeno trio koní

Úspěšná jezdkyně navázala hned v následující Ceně Prodoor (IV. k., 1800 m) pro tříleté nezvítězivší koně životní výhru s pořadovým číslem 78, když jistě o téměř čtyři délky dovedla k prvenství klisnu trenérky Ivany Pejškové Dally Hit (HIT LOT Pejšková).

Cenu DHL Global Forwarding (hdcp III. k., 1800 m) pak jistě vyhrál spolehlivý a již posedmé triumfující šestiletý valach Yes Man (J.T.K.-Germič), v sedle letos prvního vítězného svěřence Karla Germiče byl loňský žokej-šampión Bayurzhan Murzabayev.

Úřadující šampión úřadoval i v Ceně AC-T Servis (II. k., 1800 m) se šesticí adeptů startů v letošních klasických zkouškách, když po tuhém boji zaznamenal premiérové životní vítězství pátý z loňské Ceny zimního favorita Vainakh (Ramzan Kadyrov), jehož zásahem si vedoucí pozici v průběžném trenérském šampionátu upevnil Arslangirej Šavujev.

Do vedení v jezdeckém žebříčku, CK Martin Tour Cupu, se letošním šestým vítězným zápisem vyhoupl žokej Jaromír Šafář, který jistě ovládl Cenu Citibank (III. k., 1400 m) s šestiletým Charhizardem (Gabriela-Trachtová), svěřenec Tomáše Hurta si v jubilejním třicátém životním startu zapsal čtvrté prvenství.

Na výhru svého syna hned v dalším dostihu navázal druhý benešovský kouč Jiří Hurt, jehož výhodně zatížený sedmiletý valachDanubit (Horse centrum HUbeRT-Hurt) svůj již pětačtyřicátý kariérní start jistě proměnil v pátý plný zásah a žokej Petr Foret po sobotním pátém, karlovarském přidal v neděli šestý, pražský triumf této sezóny.

Čtěte také:  Comeback Barbory Tomanové. Při GC PlayOffs pojede špičkového valacha

V závěrečné Ceně LUX (IV. k., 1200 m) s osmi nezvítězivšími tříletými se po dvou méně zdařilých prvních startech kariéry naplno prosadila svěřenkyně Václava Luky Girl of Fire (Philiphof.cz), jejíž žokejka Vendula Korečková načala poslední desítku výher, chybějících jí do jubilejní stovky.

Autor: Jiří Zlámaný

Conseq Park Cut Me Loose Mikesh Velká cena štik českého byznysu Velká Chuchle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Martinickou Velkou cenu vyhrál Opatrný se Zandirem
Následující: Podpora jezdeckého sportu ze strany ČJF
x

Mohlo by vás zajímat

Pacific Hill se dočkal prvního triumfu – a rovnou v Derby!

V sobotu 22. června se na závodišti ve Velké Chuchli uskutečnil sváteční dostihový den, jehož vrcholem byl nejprestižnější klasický dostih sezóny: 99. České Derby (Gd-3, 2400 m, 2 mil. Kč). Navzdory dvěma silným dešťovým přeháňkám se sešla solidní návštěva, publiku se představilo čtrnáct tříletých hřebců a dvě klisny, jako favorit ...