Home > Zpravodajství > domácí sport > 61. Velká červnová cena KåKå CZ: Pegas po boji splnil roli favorita

61. Velká červnová cena KåKå CZ: Pegas po boji splnil roli favorita

Hlavním dostihem nedělního programu v Praze-Velké Chuchli byla tradiční Velká červnová cena KåKå CZ (I. k., 2240 m, 130 tis. Kč, 3l.), v níž si šestnáct tříletých hřebců a valachů testovalo formu před blížícím se Českým derby. Bohatý doprovodný program zajistila Městská policie hl. m. Prahy, a tomu také odpovídala početná divácká kulisa. ilustrační foto

 

Pegas po boji splnil roli favorita

FinišFinišTempo vrcholu programu diktoval Green World, pozici si držel jeden ze dvou zástupců českého chovu Robinson, kilometr před cílem se ke špici posunul poprvé v Praze představovaný Kadyny. V cílové rovině se však pořadí přeskupilo a ze třetího sledu převzal vedení favorit, vítěz loňské Ceny zimního favorita a letošní rakouské Velké jarní ceny Pegas. Finiš dostihu nabídl nesmírně dramatickou podívanou, nakonec favorizovaný ryzák s žokejem Garym Hindem odolal náporu a o krk si v čase 2:23,46 připsal již čtvrté vítězství v řadě. Na druhém až čtvrtém místě se seřadila trojice koní stáje Dr. Charvát, byť je každý trénován jiným koučem: druhý byl Betpak Dala (ž. Foret), o hlavu třetí A Gentleman (ž. Zatloukal) a délku a čtvrt zpět čtvrtý My Afantou (ž. Pavlíček). Pětici uzavřel při svém debutu na domácí pražské dráze Brutal Rocco (YOKO, ž. Šafář).

 

 

 

Další dění:
Otevírací Cenu Conseq Horizont Invest (III. k., 1200 m) pro dvouleté vyhrál lehce stylem start-cíl jeden z osmi debutantů Rabbit Motivman (Rabbit Trhový Štěpánov) s novopečeným žokejem Janem Vernerem, nicméně vítěz tohoto dostihu nefiguruje na seznamu koní pro bonus Racing Postu, takže se lukrativní prémie přesune do prvního pražského dostihu dvouletých ve druhé části sezóny.

Čtěte také:  Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

V Ceně Conseq Active Invest (hdcp III. k., 1000 m) využil vstupní pozice na bariéře ke druhému letošnímu triumfu čtyřletý valach Moilly (YOKO) s žokejem Jaromírem Šafářem, při jisté výhře dosáhl času druhého nejrychlejšího pražského času na kilometrové trati 59,49.

Jistě zvítězil také v Ceně Conseq 3D investice (III. k., 1400 m) další čtyřletý valach, na pražské dráze premiérově uvedený All the Evil (Meridian) s žokejem Rastislavem Juráčkem a svému trenérovi Františku Holčákovi dopřál pražské vítězství po téměř třech letech (od St. Legeru na konci srpna roku 2009)!

Mezi devíti aktérkami Ceny Městské policie hl. m. Prahy (II. k., 1600 m) si jistě druhý letošní plný úspěch na dvojkové scéně připsala pětiletá bělka Carrie (Riviera), třítýdenní čekání na osmý letošní triumf v jejím sedle ukončil žokej Jan Rája.

V Ceně Conseq Penzijní společnosti (hdcp IV. k., 2400 m) se nečekaně blýskl dvoudélkovou převahou letos poprvé startující sedmiletý bělouš Escape to Heaven (K+M Knauer Mimoň) s žokejem Petrem Foretem, vítězný popáté v kariéře.

Rovněž Cena Conseq mojeinvestice.cz (hdcp IV. k., 1600 m) měla překvapivého premianta, stal se jím popáté v životě startující, a dosud jen dvakrát pátý, tříletý hnědák Trop (Potrebujes-Jelen), úřadující žokej-šampión Jaromír Šafář si v jeho sedle čtvrtým víkendovým vítězstvím zvýšil vedení v aktuálním pořadí CK Martin Tour Cupu už na pět bodů.

Čtěte také:  Miloslav Příhoda: Díky Prague PlayOffs se nám otevírá úplně jiný svět

Ani jméno vítěze závěrečné Ceny záchranné služby Trans Hospital (IV. k., 1800 m) pro tříleté nezvítězivší nebylo před dostihem nijak často skloňováno, o půl délky se totiž prosadil jeden ze čtyř debutantů v poli Ruby King (Alegres) s žákem Michalem Machem.
 
Výsledky

 

dostihovy infoservis

Předchozí: Hiporehabilitační středisko v praxi
Následující: Třídenní všestrannost v Brně ovládl Robert Pokorný
x

Mohlo by vás zajímat

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát. Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým ...