Home > Zpravodajství > domácí sport > 64. Jarní cena klisen Turf Praha, a. s. se poběží v neděli

64. Jarní cena klisen Turf Praha, a. s. se poběží v neděli

Dostihovou kvalitou nabitý měsíc květen odstartuje v CONSEQ PARKU Velká Chuchle páté pokračování letošní metropolitní sezóny, hlavním bodem jeho programu bude první klasický test roku, 64. Jarní cena klisen Turf Praha, a. s. (listed kat., 1600 m, 500 tis. Kč). Startovní boxy vrcholu dne jsou plně obsazeny, síly změří šestnáct tříletých klisen. Celkem je na startovních listinách 99 koní a 35 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin.

Ilustrační foto: Hana JampílkováIlustrační foto: Hana Jampílková

DS Pegas: jedna série skončí, druhá bude pokračovat

Před třemi týdny se v Praze jistým triumfem v přípravném Memoriálu Rudolfa Deyla (I. k., 1400 m) uvedla Iceni Girl (ž. Foret), podzimní posila DS Pegas, jíž angažovala po čtvrtém místě z pařížské Prix d’Aumale (Gr.3) za 75 tisíc guinejí s ostrovním ratingem 90 liber. Do pozice favoritky ji staví nejen vstupní vítězství, ale i aktuální forma koní ze zhořské centrály, kteří v Praze vyhráli tři z pěti dubnových dostihů nejvyšší kategorie. DI jarni cena klisenPokud svěřenkyně Grega Wroblewskiho nevděčnou roli splní, ukončí devítileté čekání (od Catoffle a roku 2003) Pegasu na další klasické vítězství a zároveň prodlouží jedničkovou sérii své stáje už na čtyři po sobě jdoucí neděle.

Nejblíže jí před třemi týdny finišovaly dcery stejného plemeníka a od loňského května tradiční rivalky White Angel (Stanislav Chudáček, ž. Rája) a Rabbit Dark Angel (Rabbit Trhový Štěpánov, Verner), které v cíli dělil rozdíl krátké hlavy, nicméně dopracovaly se k němu po rozdílných průbězích, prvně jmenovaná, jinak také vítězka zářijové Ceny zimní královny a držitelka titulu Nejlepší dvouletá klisna roku 2011, zaujala silnou koncovkou ze středu pole, zatímco její soupeřka, mající s ní teď bilanci 1:4, v první části dostihu diktovala rychlost a v závěru se snažila držet nasazené tempo. Nejlepší pětici v trialu doplnily stájová kolegyně loňské nečekané vítězky Brittany Straightwhiskey (Lokotrans, ž. Zatloukal) a nenápadná Lili (Syndikát V3J, ž. Hind), na „medailistky“ však ztrácely čtyři a více délek. V Deylově memoriálu sezónu zahájily i Paheeli (KI Racing, ž. Šafář), Lady Valorem (Stáj Monika Agro P., ž. Korečková) a Djerba (YOKO, ž. Pavlíček), ale obsadily osmou, devátou a jedenáctou příčku.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Z aktérek, které letošní účet započaly v jiných dostizích, předvedly nejlepší formy druhá z Ceny Projektu Medela (II. k., 1400 m) Ketty (Stáj Monika Agro P., žk. Laube) a jediná zahraniční účastnice Sansha (MN Racing, ž. Chaloupka), jež obsadila třetí místo v bratislavské Ceně trojročných kobýl (I. k., 1700 m). Výsledkově rozdílně v Ceně www.dostihy.cz (III. k., 1800 m) rozepsaly letošní účet v cíli druhá River Diamond (Stall Berger-Picek, ž. Koplík) a osmá Charlayne (Rabbit Trhový Štěpánov, Petrlík), jejíž kolegyně a třetí reprezentantka své stáje v nedělním vrcholu Rabbit Kingmambo (žk. Rigo) sezónu zahájila třetí příčkou v mílovém testíku nezvítězivších. Jedinou vloni neuvedenou účinkující je Quirly (MB Racing, ž. Koplíková), která před měsícem při poměrně náročné premiéře v již jednou zmíněné Ceně Projektu Medela obsadila šesté místo.

Kandidátkami s vysokými ambicemi pak budou obě sezónní debutantky. Třetí zástupkyně domácího chovu Nurbela (Roman, ž. Línek) vyhrála v srpnu karlovarskou míli nezvítězivších, v níž debutovali mj. momentální favorité Velké jarní ceny Hyacint a Českého derby Betpak Dala, a v říjnu získala hodnotné čtvrté místo v juniorském vrcholu Ceně zimního favorita. Zcela novou tváří je tu hnědka French Quebec (Dr. Charvát, ž. Havlík), jež si ke svému prvnímu středoevropském startu přiváží z Irska jednu výhru, umístění v listed a devadesátilibrový rating, totožný s Iceni Girl.

Startovní listiny

Sázkové kurzy

Další program:

 • 14:00 – Cena YOKO (hdcp IV. k., 1200 m): program otevře dostih žákovských jezdců, v prvním díle desátého ročníku Hippospol Cupu se utká jedenáct aktérů.
 • 14:30 – Cena ComSource, spol. s r. o. (II. k., 1000 m): v atraktivním nejkratším sprintu startuje tucet kandidátů, na první metropolitní triumf bude útočit rychlá Eastern Light.
 • 15:00 – Cena ALAVIS (IV. k., 1600 m): čtvrtý ze silně obsazeného dubnového testu tříletých debutantů Morning Miracle může ve druhém vystoupení kariéry navázat premiérovou výhrou.
 • 15:30 – Cena FEMAT (III. k., 1600 m): v početně maximální sestavě starších koní různých výkonností bude pětiletý Label Five po minulé třetí příčce atakovat čtvrté životní vítězství.
 • 16:35 – Cena Brick & Cotto (IV. k., 1600 m): v posledním mílařském testu programu se po roční pauze vrací na dráhu bronzový z Českého derby 2008 Duplo.
 • 17:05 – Cena Autodopravy František Vlk (III. k., 2400 m): na vytrvalecké trati se vítězka třetí kategorie z  letošní úvodní neděle Power Eva utká s dvojicí dubnových čtyřkových suverénů Pumpkin a Diamond Race.
 • 17:35 – Cena Park Inn Hotel Prague (IV. k., 2400 m): dvakrát těsně druhá z loňského léta Medula zahajuje mezi devíti nezvítězivšími soupeři sezónu, v níž má klasické ambice.
Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Doprovodný program:

Od 9:00 hodin: závody v agility – V. ročník Jarní ceny (plus ukázky dalších disciplin, např. dogdancing, jumping, králičí hop, ad.).

Doprovodný program:

15:15 – MEDELA CUP (dostih osobností s malovanými dřevěnými koňmi na podporu charitativního Projektu Medela, zúčastní se jej např. Agáta Hanychová, Tereza Černochová, Kateřina Průšová, Jan Potměšil, Vlasta Korec či Ben Cristovao).

Pro děti: jízdy na ponících a „Hříbátka“!

Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti a bavit se v krytém dětském koutku „Hříbátka“ situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

„Hříbátka“: soutěže o hračky od Dino Toys!

Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky CONSEQ PARKU. Tradičně probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a patronát nad „Hříbátky“ převzalo nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz.

CONSEQ PARK nabízí řadu suvenýrů i pamětní razítko

V infocentru (přízemí tribuny – sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí „dostihovou knihovničku“. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Nabízíme také možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů


VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2012:

 • Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
 • Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
 • Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
 • Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč
 • Celoroční vstupenka: 900 Kč
 • Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
 • Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
 • Klub Patriot / Student (pro seniory – 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč
 • Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 8000 Kč

dostihovy infoservis

 

Předchozí: Dostihy a jezdectví ve videoarchivu ČT
Následující: Češky bodovaly v Aténách
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...