Home > Zpravodajství > domácí sport > 7. den metropolitní sezony: Chardonney Tcheque obhájil loňský triumf

7. den metropolitní sezony: Chardonney Tcheque obhájil loňský triumf

Vzhledem k nevlídnému počasí solidní návštěva vytvořila kulisu sedmému pokračování letošní dostihové sezóny v CONSEQ PARKu Velká Chuchle, jehož vrcholem byl nejdůležitější jarní test starších mílařů, 65. Velká květnová cena VW WACHAL, a. s. (1600 m, 120 tis. Kč).

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie

V kvalitní sestavě šesti startujících byl i přesto, že jako jediný z aktérů teprve vstupoval do sezóny, favoritem obhájce loňského vítězství Chardonney Tcheque (Dr. Charvát). Šestiletý svěřenec Tomáše Šatry, jenž tak převzal vedení v trenérském šampionátu, svou roli splnil a prosadil se jistě o dvě a čtvrt délky, čímž dosáhl již desátého životního triumfu, na měknoucí dráze v čase 1:43,46. V jeho sedle korunovala žokejka Martina Havelková velice úspěšnou první třetinu sezóny, když zaznamenala druhou nedělní, třetí víkendovou a celkově již devátou letošní výhru.

Druhý finišoval čtyřletý Rabbit Motivman (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), který s náskokem vedl první část dostihu, v polovině cílové roviny již sice nevypadal na zrychlení, ale nakonec se znovu vzchopil a o půl délky předčil vloni těsně stříbrnou, jedinou klisnu na startu Iceni Girl (DS Pegas, ž. Foret). Zbylé honoráře vydělali White Motiv (Stanislav Chudáček, ž. Zatloukal) a Hidden Flame (DAR, ž. Chaloupka), sázkový druhý favorit Lysyan (Joly, ž. Šafář) nečekaně doběh uzavřel.

Další dění:

Úvodní bod programu, Cena Crystal Glamour, a. s. (hdcp IV. k., 1400 m) se stal kořistí podruhé v kariéře vítězného čtyřletého valacha trenérky Tamary Křídlové Montepuciniho (Stáj Aliance Jičín), jemuž oproti sezónnímu debutu výrazně pomohlo angažování žokeje Jiřího Chaloupky.

Čtěte také:  Angkor Wat favoritem Derby

Ceně Pražského kulinářského institutu (IV.k., 1200 m) mezi nezvítězivšími tříletými snadno splnil roli favorita valach v přípravě Eduarda Kotába Wicker Stone (Lokotrans) s žokejkou Martinou Havelkovou.

Rovněž poprvé si triumf připsal také jistý premiant Ceny SATY, spol. s r. o. (hdcp IV. k., 1600 m), který však k favoritům rozhodně nepatřil, pětiletý valach Victory Missile (Swiss Fans-Fedorowicz) s žokejem Milanem Zatloukalem a přidal třetí plný zásah do letošní bilance svého trenéra Vladislava Fedorowicze.

Třetí životní vítězství, již tradičně během jarní části sezóny, pak v Ceně Café Imperial (hdcp III. k., 1600 m) vybojoval sázkově mírně preferovaný, také pětiletý valach Byskovic (Stáj A 3 J Family) trenéra Jiřího Michala, opět vedený amatérkou Alenou Šíchovou, která v jeho sedle dosáhla polovinu ze svých dosavadních šesti triumfů.

Čistý sezónní štít uhájil v Ceně Femat (hdcp III. k., 2400 m) další úspěšný favorit, čtyřletý valach trenérky Heleny Blažkové Fernando (Dostihová stáj Sedrik), s nímž tentokrát po boji zvítězil dvojnásobný žokej-šampión (2011, 2012) Jaromír Šafář.

Nejpřekvapivějšího vítěze přinesla Cena deníku E15 (IV. k., 2218 m) pro tříleté nezvítězivší, kterou drtivým finišem opanoval teprve podruhé v životě startující svěřenec Hany Kabelkové Talent (DS Kabelkovi) s dvojnásobným žákovským šampiónem posledních sezón Michalem Machem, startující do dostihu s kurzem 20:1.

Závěrečná Cena Sharpoura (IV. k., 2218 m) pak znamenala první trenérské prvenství pro překážkového žokeje Jiřího Kouska, když se lehce prosadil jím chystaný čtyřletý valach Kite of Gracie (BORS Břeclav) v sedle s úřadujícím žokejem-šampiónem Bayurzhanem Murzabayevem.

Čtěte také:  Pacific Hill se dočkal prvního triumfu - a rovnou v Derby!

Autor: Jiří Zlámaný

Chardonney Tcheque Conseq Park Martina Havelková Metropolitní sezona Velká květnová cena
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zlatá podkova v Borové: Kim-C
Následující: Zlatá podkova Semice: Konečně!
x

Mohlo by vás zajímat

Angkor Wat favoritem Derby

První červnovou sobotu pokračovala metropolitní dostihová sezóna šestou kapitolou, jejíž program nabídl i dvě zkoušky nejvyšší kategorie. V posledním a nejdůležitějším přípravném testu před Českým Derby, 67. Velké červnové ceně Auto Jarov Kunratice (2212 m, 150 tis. Kč) se střetlo patnáct adeptů mířících do klasického vrcholu, který se ve Velké Chuchli ...