Home > Zpravodajství > domácí sport > 7. den metropolitní sezony: Chardonney Tcheque obhájil loňský triumf

7. den metropolitní sezony: Chardonney Tcheque obhájil loňský triumf

Vzhledem k nevlídnému počasí solidní návštěva vytvořila kulisu sedmému pokračování letošní dostihové sezóny v CONSEQ PARKu Velká Chuchle, jehož vrcholem byl nejdůležitější jarní test starších mílařů, 65. Velká květnová cena VW WACHAL, a. s. (1600 m, 120 tis. Kč).

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie

V kvalitní sestavě šesti startujících byl i přesto, že jako jediný z aktérů teprve vstupoval do sezóny, favoritem obhájce loňského vítězství Chardonney Tcheque (Dr. Charvát). Šestiletý svěřenec Tomáše Šatry, jenž tak převzal vedení v trenérském šampionátu, svou roli splnil a prosadil se jistě o dvě a čtvrt délky, čímž dosáhl již desátého životního triumfu, na měknoucí dráze v čase 1:43,46. V jeho sedle korunovala žokejka Martina Havelková velice úspěšnou první třetinu sezóny, když zaznamenala druhou nedělní, třetí víkendovou a celkově již devátou letošní výhru.

Druhý finišoval čtyřletý Rabbit Motivman (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), který s náskokem vedl první část dostihu, v polovině cílové roviny již sice nevypadal na zrychlení, ale nakonec se znovu vzchopil a o půl délky předčil vloni těsně stříbrnou, jedinou klisnu na startu Iceni Girl (DS Pegas, ž. Foret). Zbylé honoráře vydělali White Motiv (Stanislav Chudáček, ž. Zatloukal) a Hidden Flame (DAR, ž. Chaloupka), sázkový druhý favorit Lysyan (Joly, ž. Šafář) nečekaně doběh uzavřel.

Další dění:

Úvodní bod programu, Cena Crystal Glamour, a. s. (hdcp IV. k., 1400 m) se stal kořistí podruhé v kariéře vítězného čtyřletého valacha trenérky Tamary Křídlové Montepuciniho (Stáj Aliance Jičín), jemuž oproti sezónnímu debutu výrazně pomohlo angažování žokeje Jiřího Chaloupky.

Čtěte také:  Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen

Ceně Pražského kulinářského institutu (IV.k., 1200 m) mezi nezvítězivšími tříletými snadno splnil roli favorita valach v přípravě Eduarda Kotába Wicker Stone (Lokotrans) s žokejkou Martinou Havelkovou.

Rovněž poprvé si triumf připsal také jistý premiant Ceny SATY, spol. s r. o. (hdcp IV. k., 1600 m), který však k favoritům rozhodně nepatřil, pětiletý valach Victory Missile (Swiss Fans-Fedorowicz) s žokejem Milanem Zatloukalem a přidal třetí plný zásah do letošní bilance svého trenéra Vladislava Fedorowicze.

Třetí životní vítězství, již tradičně během jarní části sezóny, pak v Ceně Café Imperial (hdcp III. k., 1600 m) vybojoval sázkově mírně preferovaný, také pětiletý valach Byskovic (Stáj A 3 J Family) trenéra Jiřího Michala, opět vedený amatérkou Alenou Šíchovou, která v jeho sedle dosáhla polovinu ze svých dosavadních šesti triumfů.

Čistý sezónní štít uhájil v Ceně Femat (hdcp III. k., 2400 m) další úspěšný favorit, čtyřletý valach trenérky Heleny Blažkové Fernando (Dostihová stáj Sedrik), s nímž tentokrát po boji zvítězil dvojnásobný žokej-šampión (2011, 2012) Jaromír Šafář.

Nejpřekvapivějšího vítěze přinesla Cena deníku E15 (IV. k., 2218 m) pro tříleté nezvítězivší, kterou drtivým finišem opanoval teprve podruhé v životě startující svěřenec Hany Kabelkové Talent (DS Kabelkovi) s dvojnásobným žákovským šampiónem posledních sezón Michalem Machem, startující do dostihu s kurzem 20:1.

Závěrečná Cena Sharpoura (IV. k., 2218 m) pak znamenala první trenérské prvenství pro překážkového žokeje Jiřího Kouska, když se lehce prosadil jím chystaný čtyřletý valach Kite of Gracie (BORS Břeclav) v sedle s úřadujícím žokejem-šampiónem Bayurzhanem Murzabayevem.

Čtěte také:  Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami

Autor: Jiří Zlámaný

Chardonney Tcheque Conseq Park Martina Havelková Metropolitní sezona Velká květnová cena
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Zlatá podkova v Borové: Kim-C
Následující: Zlatá podkova Semice: Konečně!
x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...