Home > Zpravodajství > domácí sport > 74. EFTBA Cena zimního favorita: Beryaska juniorskou královnou

74. EFTBA Cena zimního favorita: Beryaska juniorskou královnou

Hlavní dostih letošní předposlední neděle na pražském chuchelském závodišti patřil dvouletým koním, jichž se jedenáct postavilo na start 74. ročníku tradiční EFTBA Ceny zimního favorita o 120 tisíc korun.

ilustrační fotografieilustrační fotografie


Beryaska juniorskou královnou
Mílovou trať nejlépe, v dobrém čase 1:41,08, zvládla sázková favoritka a jediná klisna v poli Beryaska, která s žokejkou Vendulou Korečkovou v sedle vyhrála jistě o dvě délky. Trenér reprezentantky stáje Hřebčín Křenek, která si v šestém životním vystoupení připsala třetí triumf, a šampión posledních dvou sezón Václav Luka dosáhl během odpoledne tří vítězství a míří k úspěšnému završení hattricku. Druhé místo vybojoval valach Barateus (Stanislav Chudáček, ž. Rája), před třemi týdny bronzový v Gesrchově memoriálu, o necelou délku třetí pak skončil jeho vítěz Renny Storm (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář). Šest délek za ním zopakoval čtvrté místo ze zmíněného zářijového testu Rabbit Motivman (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), se stejnou ztrátou za ním uzavřel nejlepší pětici podruhé v kariéře startující Liman (Avaz Ismoilov, ž. Chaloupka).

Další dění:
Prvním bodem programu zároveň vyvrcholil tradiční metropolitní podzimní seriál překážkových dostihů o Pohár EŽ Praha, druhé překážkové vítězství kariéry v Ceně Elektrizace železnic Praha (prout. př. III. k., 3300 m) o hlavu vybojoval čtyřletý valach Portengo (Syndikát V3J) s Ondřejem Velkem, celkovými vítězi bodované série se pak stali jezdec Vladimír Verner, trenér Tomáš Hurt a stáj Ondra, Matyáš+Flash.

Čtěte také:  Pardubická sobota se špičkovými steeplery a proutěnkáři

V Ceně Siegl Petr, s r. o. (III. k., 1200 m) proměnila jistě o tři čtvrtiny délky druhý životní start v premiérový triumf ryzka Kobi (DS MAENTIVA), v jejímž sedle letošním čtrnáctým vítězstvím potvrdila obhajobu prvenství v celoroční bodované soutěži rovinových jezdkyň NIKON Ladies Cup žokejka Vendula Korečková.

Cenu NSG Morison (hdcp III. k., 1200 m) získala její tříletá tréninková kolegyně, rovněž svěřenkyně Václava Luky, Selina Queen (GM Electronic), podruhé během tří týdnů zvítězivší favoritka dominovala lehce o tři délky a její jezdec, již jistý žákovský šampión Michal Mach, dosáhl o víkendu čtvrtého a letos již dvaadvacátého vítězství.

Sázkový druhý favorit se prosadil v nejpočetněji obsazené položce nabídky, Ceně www.dostihy.cz (hdcp IV. k., 1400 m), tříletý valach Meteorit, poprvé nastoupivší v barvách stáje Roman, s asistencí žokeje Petra Foreta zaznamenal jistě o délku a půl při šestém vystoupení druhý plný zásah.

V Ceně EBF (III. k., 1600 m) pro tříleté a starší nezvítězivší koně se jistě o dvě a čtvrt délky nečekaně prosadil teprve podruhé v kariéře představovaný Panduro (YOKO), žokej Petr Foret vyhrál podruhé a v průběžném pořadí rovinového jezdeckého šampionátu CK Martin Tour Cup se dotáhl na rovnost výher s vedoucím obhájcem titulu Jaromírem Šafářem.

Nečekaného vítěze měla i Cena sázek Betino (hdcp III. k., 1800 m), v níž lehce o pět délek dominoval jeden ze sázkových outsiderů Rabbit Verglas (Rabbit Trhový Štěpánov) s žokejem Janem Vernerem, tříletý bílý valach zaznamenal druhé životní vítězství.

Čtěte také:  Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Závěrečná Cena Dětského koutku Hříbátka (hdcp III. k., 2400 m) přinesla dramatickou koncovku, v níž výborně načasoval finiš žokej Jan Rája, a jím vedená pětiletá hnědka Pedrica (Euroframe-Váňová) o tři čtvrtiny délky vyhrála třetí z posledních čtyř startů.

Výsledky

Předchozí: Nové ZZVJ bez skoků pro drezuru a vytrvalost
Následující: Poslední výzva – Capannelle Roma
x

Mohlo by vás zajímat

Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Po trochu překvapivém červencovém zapsání Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních koní v Kladrubech nad Labem na seznam světového dědictví UNESCO se poprvé sešla Rada památky, aby projednala plnění podmínek, které jsou s tímto zápisem spojeny. Nadále pak bude působit jako Rada památky UNESCO a střežit udržitelnost tohoto kulturního statku v jeho kvalitě. ...