Home > Zpravodajství > pozvánky > 74. EFTBA Cena zimního favorita: Renny Storm, Beryaska, nebo někdo jiný?

74. EFTBA Cena zimního favorita: Renny Storm, Beryaska, nebo někdo jiný?

Letošní dostihová sezóna se blíží do finiše, předposlední kapitola metropolitního kalendáře je připravena na nadcházející neděli. Hlavním bodem programu osmi dostihů v CONSEQ PARKU Velká Chuchle bude 74. EFTBA Cena zimního favorita (I. k., 1600 m, 120 tis. Kč), tradiční nejdůležitější dostih pro kategorii dvouletých koní, v němž se letos představí jedenáct aktérů. Celkem je na osmi startovních listinách 88 koní a 30 jezdců, první dostih startuje již ve 13 hodin.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Renny Storm, Beryaska, nebo někdo jiný?
Renny StormRenny StormNa start juniorského vrcholu sezóny míří kompletní pětice nejlepších ze zářijového Gerschova memoriálu a sázkovým favoritem 74. EFTBA Ceny zimního favorita je vcelku logicky vítěz tři týdny starého měření sil Renny Storm (foto, Stáj Monika Agro P., ž. Šafář). Český odchovanec tehdy vcelku nečekaně, byť je premiantem červencové Ceny Muscatita z Bratislavy, o půl délky zdolal preferovanou Beryasku (Hřebčín Křenek, ž. Korečková), jež na konci léta suverénně vyhrála dvojkovou Cenu fondů Parvest. K odvetě nyní dojde na mílové trati, což by mělo hrát do karet klisně, která na této distanci v srpnu dosáhla premiérové životní výhry. Na třetí příčku v kontaktu s prvními dvěma v Gerschově memoriálu dosáhl Barateus (Stanislav Chudáček, ž. Rája), za ním čtvrtý Rabbit Motivman (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner) pak v interním souboji oplatil předchozí porážku Asharonovi (Stáj Hacur, žk. Laube).

Poslední devátý pak cílem procválal Teke (Ardak Amirkulov, Murzabayev), jenž zde ke kandidátům dotovaných míst patřit nebude, zatímco Maestro Quercus (Dr. Charvát, ž. Srnec) ano, neboť poslední zářijovou neděli si z bratislavského ekvivalentu, Karpatské ceny přivezl druhý honorář. Výhru, a to ze srpnového startu v Lysé nad Labem, již má na kontě Lumpik (DS Pegas, ž. Foret), trio Oratory Davis (BORS Břeclav, ž. Pattinson), Exotic Valley (Lokotrans, žk. Mach) a Liman (Avaz Ismoilov, ž. Chaloupka) zatím dosáhlo na čtvrté příčky mezi nezvítězivšími.
 
Startovní listiny
Sázkové kurzy

Další dostihový program:

13:00 – Cena Elektrizace železnic Praha (III. k., 3300 m): do závěrečného dílu pražského podzimního překážkového seriálu nastoupí deset koní, favoritem je po pauze se vracející Eso.

13:30 – Cena Siegl Petr, s r. o. (III. k., 1200 m): v poli jedenácti juniorů má při druhém startu dobré šance na premiérový triumf Nyani Tomba.

14:00 – Cena NSG Morison (hdcp III. k., 1200 m): po lehké výhře mezi nezvítězivšími může druhý plný zásah kariéry přidat tříletá Selina Queen.

14:30 – Cena www.dostihy.cz (hdcp IV. k., 1400 m): v početně maximálně obsazeném handicapu by výsledkově dobré období mohl prvním životním vítězstvím korunovat tříletý Valmont.

15:00 – Cena EBF (III. k., 1600 m): v sedmičlenném poli jsou hlavními kandidáty na premiérové prvenství čtyřletý Face to Face a o rok starší Demon King.

16:00 – Cena sázek Betino (hdcp III. k., 1800 m): minule jen těsně druhá Freya opět ponese nejnižší hmotnost a má ambice získat potřetí v kariéře vítězství.

16:30 – Cena Dětského koutku Hříbátka (hdcp III. k., 2400 m): už třetí podzimní triumf bude atakovat pětiletá Pedrica, ale šance většiny z devíti účastníků závěrečného handicapu na vytrvalecké trati jsou velice vyrovnané.

Doprovodný program:
Divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník bude moci vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do losovacího osudí, které bude umístěno u ceremoniálního paddocku. Losování proběhne po dekorování vítězů hlavního dostihu, tedy cca v 15.45 hodin.
Možnost navštívit prezentaci Střední školy dostihového sportu a jezdectví a vyzkoušet si dostihový trenažér (jízdu na simulátoru pohybu dostihového koně). Více o SŠDSaJ najdete ZDE.
Módní přehlídka značky Magic Helena – přízemí tribuny v 15.35 hodin.

Nikon Ladies Cup 2012
Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň získal nového generálního partnera. Stala se jím firma Nikon, která mj. věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Soutěž, vypsaná pro držitelky všech licencí (žokejské, jezdecké, amatérské i žákovské) si již získala značnou popularitu a její existence je pro ženy v sedlech další motivací při leckdy nelehké snaze prosadit se v dostizích proti většinové konkurenci mužských soupeřů. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Smlouva s firmou Nikon existenci šampionátu v této podobě také pro rok 2013.

Bohatý program pro rodiny s dětmi
Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací najdete ZDE.

Předchozí: Infekční anémie koní se šíří?
Následující: Nové ZZVJ bez skoků pro drezuru a vytrvalost
x

Mohlo by vás zajímat

Hvězdně obsazený start sezóny!

V neděli 24. května bude zahájena dostihová sezóna 2020 v Chuchle Areně Praha, kvůli omezujícím opatřením pro počet osob na hromadných akcích se program uskuteční bez účasti veřejnosti – viz Opatření Jockey Clubu ČR. Nicméně za „zavřené dveře“ vidět bude, protože dostihy poběží v živém vysílání, jehož diváci se mohou ...