Home > Zpravodajství > domácí sport > 89. Karlovarská dvojnásobná míle

89. Karlovarská dvojnásobná míle

Vrcholem druhého dostihového odpoledne v neděli 18. června na karlovarském závodišti bude jedna z místních specialit.Málokterý z dostihů konaných v největších tuzemských lázních se může pyšnit tak dlouhou a bohatou historií, jako proslulá Karlovarská dvojnásobná míle (I.kat., 3.200m).Poprvé se uskutečnila v roce 1928, tedy necelých 30 let po slavnostním otevření závodiště. Její konání znemožnilo pouze válečné období a několik dalších výjimek. Společně s pražskou podzimní Cenou prezidenta je jediným tuzemským testem nejvyšší kategorie určeným ultra vytrvalcům.

Nejvíce zatíženým vítězem, s více než 60kg, byla před sedmi lety Samara Morgan. V podobné situaci bude v neděli účastník loňského Českého derby Golden Devil (ž.M.Mach). V obou letošních jedničkových startech obsadil shodně 5. místo.

Golden Devil ponese nejvyšší váhu v poli

Využije zkušenosti ze zahraničních drah Solini (ž.K.Hlubučková), který v loňském ročníku Karlovarské dvojnásobné míle doběhl jako druhý?

Solini doběhl v loňském ročníku dostihu na 2.místě

Před sedmi lety dostihu vládly klisny. Obsadily tři první místa. Dokáže je napodobit některá z šesti účastnic? Obsadí totiž nadpoloviční počet startovních boxů. Velký výkonnostní vzrůst předvádí v aktuální sezóně zatím dvakrát neporažená Raviella (ž.M.Havelková).

Raviella již zvítězila na dvorské dráze v dubnu

Mezinárodní příchuť dodá slovenská Samoa (ž.M.Laube). Trojnásobná premiantka z minulého roku na západ Čech jistě nejede za účelem ozdravného výletu.

Přidá spolehlivá Santin (ž.J.Verner) po dubnovém karlovarském vítězství další cenné umístění?

Vytrvalecké vlohy a zkušenost s tamní dráhou jsou pro Santin výhodou

Potvrdí své vytrvalecké předpoklady červnová vítězka z chuchelského trojkového testu a čtvrtá z loňského Oaks Williann (ž.J.Chaloupka)?

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Kopretina (ž.I.Janáčková Koplíková) přichází do této společnosti z trojkových klání. Její dosavadní výkony není radno přehlížet. V posledních sedmi startech včetně vítězství zaznamenala tři druhá a třetí místa. Jako jediná je dostatečně prověřená na vytrvaleckých distancích a navíc do dostihu nastupuje s nejmenším hmotnostním zatížením.

Narostla aktuální forma u Vanety (ž.Z.Vokálková) natolik, že připomene výkony své matky Vapety, vítězky Oaks, Velké ceny českého turfu a grupového CEBC Classic z roku 2001? Dočká se svého prvního životního triumfu?

Vyplatí se zariskovat a vsadit na Bukhariho (M.Hrouda), který úspěšně střídá roviny s překážkami? Nebo na novou tvář na českých drahách Medicimana (ž.J.Šafář)?

Noble Fox (J.Andrésová) může využít kombinace zkušeností s takto dlouhou tratí a velmi příznivé váhy.

Jednoznačnou odpověď na většinu otázek budeme znát krátce po čtvrté hodině odpolední.

Nedělní mítink je spojený s památkou na prvního československého prezidenta, filozofa, pedagoga, vědce, spisovatele a žurnalisty T.G. Masaryka, od jehož úmrtí letos uplyne 80 let. V červenci roku 1929 navštívil karlovarské závodiště, aby v doprovodu hraběte Westphalena a hraběte Nostice shlédl hlavní bod programu, Napajedelský handicap. Ze členské tribuny (dnešní terasa s hodinami) sledoval dění na dráze a podle dobových zápisků nad její kvalitou nešetřil chválou.

Prezident Masaryk v Karlových Varech. Foto: archiv A. Foglara

V Memoriálu T.G.Masaryka pod záštitou města Karlovy Vary své síly poměří účastník Českého derby 2016 Secretive Lord (M.Hrouda) a vítězka Oaks 2014 Mary Yets (ž.J.Šafář). Prodloužit letošní vítěznou vlnu by mohli zkoušet Trop (ž.J.Verner), Passepartout (B.Ferhanov), Namid Star (žk.D.Vyhnálek), Katchaba (ž.I.Janáčková Koplíková) a Anshoa (ž.M.Laube). Naopak o první životní úspěch se pokusí Facts And Figures (ž.P.Foret) či Last Opera Song (ž.M.Havelková).

Prezident Masaryk v Karlových Varech. Foto: archiv A. Foglara

Program:

Čtěte také:  Novým krajským radním pro sport se dnes oficiálně stal Josef Váňa

14.30   Cena společnosti KARLOVARSKÁ KORUNNÍ s.r.o. (V.kat.,  2.000m)

15.00   Cena společnosti JAN BECHER KARLOVARSKÁ BECHEROVKA (IV.kat.,  2.000m)

15.30   Memoriál T.G.MASARYKA pod záštitou města Karlovy Vary (III.kat.,  1.600m)

16.00   89. Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje (I.kat.,  3.200m)

16.20   Dostih poníků – Pony liga

16.45   Cena společnosti LOKO TRANS, s.r.o. (III.kat., 1.200m)

17.15   Cena dostihové stáje JASNA (IV.kat., 3.000m)

17.45   Cena společnosti REALISTIC a.s. (IV.kat., 1.400m)

Text a ilustrační foto: Marcela Kozová

dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovarská dvojnásobná míle Karlovy Vary
Předchozí: Zvára i český tým přivezli ze Sopot čtvrté místo
Následující: Zelená kvalifikace na Velkou pardubickou bude i o dalších sportech

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...