Home > Zpravodajství > domácí sport > 9. den metropolitní sezóny: PROFIREAL GROUP dostihový den

9. den metropolitní sezóny: PROFIREAL GROUP dostihový den

Vrcholem deváté kapitoly letošní sezóny v CONSEQ PARKu Velká Chuchle bude 62. Velká červnová cena PROFIREAL GROUP (2200 m, 120 tis. Kč), což je neklamné znamení blížící se nejdůležitější klasické zkoušky roku. Celkem je tentokrát připraveno devět většinou početně vydatně obeslaných dostihů, na jejichž startovních listinách figuruje letos rekordních 110 koní a 29 jezdců, začátek programu je ve 14 hodin.

Ilustrační fotografie: archiv Conseq Park

Ilustrační fotografie: archiv Conseq Park

Co prozradí hlavní předzkouška Derby?

Na start tradičního Derby-trialu se postaví nejvyšší možný počet šestnácti koní, mezi nimiž z předběžných domácích favoritů Derby chybí pouze Honzik Chipera. Ten před dvěma týdny vyhrál Memoriál dr. Frankenbergera v Mostě a z účastníků severočeského dvoukilometrového testu nyní nastoupí nečekaně druhý Tannhaeuser (Stáj Englicovi, ž. Verner), dále pak čtvrtý Vainakh (Ramzan Kadyrov, ž. Budovič), sedmý Le Conte Noire (Ardak Amirkulov, ž. Korečková) a devátý Soldier of Future (Verant – Stav – Acton, ž. Lukášek).

Většina kandidátů se však představila o týden dříve v Praze a právě z této skupiny by měli vzejít hlavní protagonisté. Role první sázkové šance téměř jistě připadne jednomu z medailistů Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ, Cheeky Chappie (Monte Negro, ž. Chaloupka) při své pražské premiéře obsadil stříbrný stupínek, vítěz podzimního Gerschova memoriálu Buonarroti (Jasna, ž. Šafář) bral bronz, přičemž šlo o jeho první sezónní start. V natěsnaném doběhu na dalších pozicích získal pátý honorář premiant říjnové Ceny zimního favorita Jambul (Ardak Amirkulov, ž. Rája) a těsně osmý skončil New Attack(Meridian, ž. Šmida). Další trojice si pak již tehdy vyzkoušela, zatím na úrovni třetí kategorie, trať jedné a půl míle. Vítězný Vajgaros (Patrik ČR, ž. Zatloukal) si nečekaným výsledkem vysloužil dodatečnou nominaci do Derby, druhý a třetí finišovali Dasho Top (Ramzan Kadyrov, ž. Murzabayev) a Okrinek (Dr. Charvát, ž. Havelková).

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny

Tutéž neděli si zde na střední trati mezi nezvítězivšími pro druhé místo docválal Dunagiri (Quartis-Zámecký Vrch, Sovka), ale další dvojice změřila síly s protivníky v ostré konkurenci zahraničních Velkých jarních cen. Na západ ambiciózně vypravený Zakhar Star (Valentin Bukhtoyarov, ž. Koplík) sice v pařížském Longchamp dorazil jedenáctý z dvanácti, ale mezi absolutní kontinentální elitou ztrácel na vítěze jen necelých osm délek, Castellon (Joly, ž. Moffat) zamířil přeci jen blíže a jižním směrem, v rakouském Ebreichsdorfu se mezi devíti aspiranty Trial-Stakes umístil jako třetí.

Sestavu doplňují dvě zástupkyně něžného pohlaví, čtvrtá a sedmá z Jarní ceny klisen Alavis Sázava (Nutri Horse-Blažková, Laube) a Navika (DS Pegas, ž. Foret) však na delší trati nemusejí být jen do počtu.

Další dostihový program:

14:00 – Cena Chovatelského centra Fitmin (III. k., 1000 m): do úvodního dílu tradičního seriálu pro dvouleté tuzemské odchovance míří jedenáct debutantů a favoritka Sheika Zuza, která premiéru již absolvovala ve Francii.

14:30 – Cena Zenova (III. k., 1000 m): atraktivní ultrakrátký sprint s vyhlášenými rychlíky Wladanem, Platbou či Rabbit Kyllachy i trojicí desetiletých matadorů a někdejších hvězd Lord Silvano, Another True Story a Mr Dario.

15:00 – Cena Hästens (IV. k., 1200 m): v kratším z obou dostihů pro nezvítězivší tříleté jsou hlavními adepty premiérového triumfu Hello Hobby a Jigo.

15:30 – Cena Metrostav, a. s. (IV. k., 2400 m): na vytrvalecké trati by pak první kariérní výhru mělo atakovat především kvarteto Alfa Wolf, Turdus, Tautou Montjeu a Nirgera.

Čtěte také:  Comeback Barbory Tomanové. Při GC PlayOffs pojede špičkového valacha

16:30 – Cena M&M Reality(hdcp IV. k., 1800 m): v prvním ze čtyř sázkařsky lákavých handicapů vyzvou na střední trati zkušené soupeře dva jarní tříletí vítězové Quimby a Aztek.

17:00 – Cena Pražského deníku (hdcp III. k., 1600 m): dramatickou a kvalitní podívanou slibuje rovněž maximálně početné pole na mílařské distanci, ze šestnácti účastníků již šest letos dokázalo zvítězit.

17:30 – Cena Whistler Promotion (hdcp IV. k., 1400 m): kouzlo handicapových dostihů v názorné ukázce – k aspirantům na přední místa patří mezi deseti aktéry nejzatíženější Traffic Tour i o plných šestnáct kilogramů méně nesoucí Lafranco.

18:00 – Cena Máša Agency (hdcp IV. k., 1400 m): oproti podzimu se tříletý Yonas Art znatelně zlepšil a po dubnové výhře mezi vrstevníky by mohl uspět i při handicapové premiéře proti starším konkurentům.

Autor: Jiří Zlámaný

Conseq Park Metropolitní sezona Velká červnová cena Velká Chuchle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Na pastvině osahával dívku, hrozí mu až 10 let vězení
Následující: Sníte o roli majitele dostihového koně? Nikdy nebylo jednodušší se jím stát!!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pacific Hill se dočkal prvního triumfu – a rovnou v Derby!

V sobotu 22. června se na závodišti ve Velké Chuchli uskutečnil sváteční dostihový den, jehož vrcholem byl nejprestižnější klasický dostih sezóny: 99. České Derby (Gd-3, 2400 m, 2 mil. Kč). Navzdory dvěma silným dešťovým přeháňkám se sešla solidní návštěva, publiku se představilo čtrnáct tříletých hřebců a dvě klisny, jako favorit ...