Home > Zpravodajství > pozvánky > 9. Zlatý pohár se blíží

9. Zlatý pohár se blíží

Zlatý pohár, nejprestižnější klasická steeplechase, je na programu pardubického závodiště v sobotu 16. června. Poběží se už po devatenácté a je součástí dostihového mítinku tematicky zaměřeného na životní prostředí. zlaty pohar small

Zlatý pohár je vypsán pro pětileté a starší koně na trať dlouhou 5000 metrů. Dotace dostihu je 600 000 korun. Prozatím je přihlášeno 7 koní, včetně loňského vítěze Rabbit Wella, který tehdy v napínavém finiši porazil valacha Budapeste. V letošním dostihu Zlatý klas – Cena ministra zemědělství ale nezapřel svou tvrdohlavost a neodstartoval. Přihlášen je také Charley, vítěz Úvodní cross country města Pardubic, nebo soupeři Rabbit Wella z hlavního dostihu Dne pro zemědělství a venkov Sokol a Zugor.

První Zlatý pohár se v Pardubicích běžel v roce 1994, tehdy na 4400 metrů. Dostih byl vypsán po čtyřleté koně jako příležitost připravit se na dostihy v zahraničí, zejména v Itálii. Na účastníky čekaly živé ploty, suchý příkop a kamenná zeď. Za 19 let se dostih měnil, zejména ve své délce. V roce 1998 se uskutečnila změna největší, otočil se doběh a cíl se přesunul na opačnou stranu cílové roviny.

zlaty pohar

Předchozí: Francesca Kolowrat-Krakovská sbírá první jezdecké úspěchy
Následující: Národní hřebčín čeká rekonstrukce

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...