Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > 90. Karlovarská dvojnásobná míle

90. Karlovarská dvojnásobná míle

Vrcholem druhého dostihového odpoledne v pátek 15. června na karlovarském závodišti HIPODROM HOLOUBEK, na základě projektu spojeného s francouzskou sázkovou kanceláří konaného netradičně v pracovní den, bude jedna z místních specialit.Málokterý z dostihů konaných v největších tuzemských lázních se může pyšnit tak dlouhou a bohatou historií, jako proslulá Karlovarská dvojnásobná míle (I.kat., 3.200m).Poprvé se uskutečnila v roce 1928, tedy necelých 30 let po slavnostním otevření závodiště. Její konání znemožnilo pouze válečné období a několik dalších výjimek. Společně s pražskou podzimní Cenou prezidenta je jediným tuzemským testem nejvyšší kategorie určeným ultra vytrvalcům.

Nejvíce zatíženým vítězem, s více než 60kg, byla před osmi lety Samara Morgan. V podobné situaci tentokrát bude zahraniční host Gaston (ž.J.Havlík). Korunního prince loňského Slovenského derby čeká premiérový start aktuální sezóny.

Tafilly (vlevo) by mohla těžit z výhodné váhy i zkušeností v jedničkových dostizích

V roce 2010 dostih s velkou převahou ovládly klisny. Obsadily tři první místa. Dokáže je napodobit některá ze čtyř účastnic? Klisny totiž obsadí nadpoloviční počet startovních boxů.

Velký výkonnostní vzrůst předvedla druhým místem v loňském ročníku Karlovarské dvojnásobné míle Raviella (ž.M.Havelková) a do boje o příčky nejlepší by zasáhnout měla i tentokrát.

Využije cenné zkušenosti ze zahraničních drah i z testů nejvyšší kategorie  Tafilly (ž.I.Janáčková Koplíková)?

Ani výkony Vědmy (J.Andrésová) není radno přehlížet. V minulém roce kromě dvou prvenství v každém absolvovaném startu dosáhla na dotace. Je dostatečně prověřená na vytrvaleckých distancích a navíc do dostihu nastupuje s nejmenším hmotnostním zatížením.

Čtěte také:  Požár farmy způsobil škodu přes 20 milionů korun

Přidá spolehlivá a taktéž minimálně zatížená Kopretina (ž.K.Hlubučková) po třetím místě v loňské edici Karlovarské dvojnásobné míle další cenné umístění?

Vyplatí se zariskovat a vsadit na Amadeona (B.Ferhanov), který úspěšně střídá roviny s překážkami? Přímo se to nabízí. Navíc jako jediný v početně skromném startovním poli má na svém kontě už jeden letošní triumf.

Loni druhá Raviella (c.6) a třetí v cíli Kopretina (oranžový dres) budou obhajovat dobré umístění

VSTUP ZDARMA.

Program:

11.10  Cena spol. MAENTIVA s.r.o. (III.kat., 1.200m)

11.40  Cena INSIA Karlovy Vary s.r.o. (IV.kat., 1.400m)

12.10  Cena spol.Jan Becher KARLOVARSKÁ BECHEROVKA (IV.kat., 2.000m)

12.40  Cena spol. KARLOVARSKÁ KORUNNÍ s.r.o. (V.kat., 2.000m)

13.10  Dostih města Karlovy Vary ke 100. výročí samostatného státu (III.kat., 1.600m)

13.40  90. Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje (I.kat., 3.200m)

14.10  Cena HIPODROM HOLOUBEK (IV.kat., 3.000m)

Text a ilustrační foto: Marcela Kozová

dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovarská dvojnásobná míle Karlovy Vary
Předchozí: Premiérové vítězství Kotalíka při ČSP v Litomyšli
Následující: Pražští lvi se chystají na osmé kolo GC v Cascais

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Jedno z nejdelších partnerství českého sportu končí. Po čtvrt století trvající spolupráci nastal čas na změnu. Česká pojišťovna, generální partner nejtěžšího a nejstaršího dostihu kontinentální Evropy – Velké pardubické, se rozhodla dát příležitost jiným společnostem podílet se na rozvoji dostihového sportu. Generálním partnerem Velké pardubické se Česká pojišťovna poprvé stala v roce ...