Home > Zpravodajství > domácí sport > 91. Karlovarská dvojnásobná míle

91. Karlovarská dvojnásobná míle

Vrcholem druhého dostihového odpoledne na karlovarském závodišti, jehož provoz téměř dvě desítky let zajišťuje podnikatel Karel Holoubek, bude jedna z místních specialit. Málokterý z dostihů konaných na Hipodromu Holoubek se může pyšnit tak dlouhou a bohatou historií, jako proslulá Cena Karlovarského Kraje – 91. Karlovarská dvojnásobná míle. Poprvé se uskutečnila v roce 1928, tedy necelých 30 let po slavnostním otevření závodiště. Její konání znemožnilo pouze válečné období a několik dalších výjimek. Společně s pražskou podzimní Cenou prezidenta je jediným tuzemským testem nejvyšší kategorie určeným ultra vytrvalcům.

Před devíti lety dostih první kategorie dlouhý 3.200m zcela ovládly klisny, když obsadily první tři místa.

Raviella bude obhajovat v Karlovarské dvojnásobné míli loňské vítězství

Letos jsou jejich šance mnohonásobně větší, neboť na startovní listině čítající šest účastníků je pět klisen. Jediným mužským zástupcem bude květnový vítěz mosteckého dostihu II. kategorie dlouhého 2.400m Arlington (ž.J.Verner). Jeho stájová i tréninková kolegyně Raviella (B.Ferhanov) přijíždí pro obhajobu loňského prvenství. Pokud se jí to i přes nejvyšší nesenou váhu podaří, stane se historicky první vícenásobnou vítězkou Karlovarské dvojnásobné míle.  Letos má na svém kontě dva starty. V Německu se jí sice nedařilo, ale v Polsku dostih na 3.200m vyhrála. Prověřenou vytrvalkyní, která úspěšně střídá roviny s překážkami, je Famous Valley (M.Hrouda). Klisna, která již dva roky nepoznala porážku, vyhrála osm dostihů páté až druhé kategorie v řadě za sebou. Další univerzálkou podávající vyrovnané výkony jak na rovinách, tak na překážkách, je Gold Havanah (ž.M.Havelková). Jedna z nejméně zatížených účastnic loni pětkrát vyhrála na mílových i vytrvaleckých distancích, převážně v dostizích čtyřkové kategorie. Přehlížet by se v žádném případě neměla spolehlivá Vědma (ž.J.Andrésová). Loni třetí z tohoto dostihu v aktuální sezóně ukořistila ve dvojkových testech dvakrát čtvrté místo. Navíc nosí výhodnou váhu. Loop Love (ž.K.Hlubučková) se dobře prezentovala v nižší kategoriích, ale na plný zásah čeká více než rok. V dostihu ponese nejmenší váhu. Na Raviellu má více než jedenáctikilovou výhodu.

Pro velký zájem byl jeden z trojkových dostihů rozdělený na dvě části, a právě v prvním oddělení bude startovat zajímavý kůň. Čtyřletý hnědák Pepito cestuje společně se svými majiteli z Portugalska do Čech na dovolenou a karlovarské závodiště bude jednou ze zastávek.

Čtěte také:  Krádež sedla z jezdecké školy

Dostihové odpoledne vyplní sedm rovinových dostihů a tím nejdelším bude závěrečná tříkilometrová Cena společnosti Jan Becher Karlovarská Becherovka, ve které nebude chybět loňská vítězka Santin nebo slovenský Winsome Boy, který v minulé edici dostihu skonči jako třetí.

Program:

14.30   Cena společnosti Vladimír Marek s.r.o. (IV.kat., 1.400m)

15.00   Cena INSIA Karlovy Vary s.r.o. (III.kat.,  1.600m)

15.30   Cena HEJTMANKY KARLOVARSKÉHO KRAJE (III.kat.,  1.600m)

16.00   Cena Karlovarského Kraje – 91. Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje (I.kat.,  3.200m)

16.30   Cena společnosti MEDIA (IV.kat., 2.000m)

17.00   Cena společnosti KARLOVARSKÁ KORUNNÍ s.r.o. (V.kat., 2.000m)

17.30   Cena společnosti Jan Becher KARLOVARSKÁ BECHEROVKA (IV.kat., 3.000m)

Text a ilustrační foto: Marcela Kozová

dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovarská dvojnásobná míle Karlovy Vary
Předchozí: Vermeir a Kutscher nastoupí za Prague Lions při nové GCL ve Stockholmu
Následující: Olomoucký Světový pohár v parkurech čeká nápor. Dorazí na tři sta koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...