Home > Zpravodajství > informujeme vás > 92. České derby Rádia Impuls: Kadyny se našel v pravý okamžik!

92. České derby Rádia Impuls: Kadyny se našel v pravý okamžik!

Za typicky letního počasí, před zraky sedmi tisícovek diváků se v CONSEQ PARKU Velká Chuchle uskutečnil vrchol letošní sezóny, 92. České derby Rádia Impuls (Gd-3, 2400 m, 3l.), s celkovou dotací 2,5 miliónu korun opět nejbohatší rovinový dostih středoevropského regionu.

Kadyny se našel v pravý okamžik!
Favoritem dostihu byl slovenský host Move Your Vision (OMS, ž. Šmida, 2,6:1), ale poprvé v kariéře našel přemožitele. Optimální tempo dostihu nadiktoval irský rutinér Ted Durcan s Kaptahem, v polovině cílové roviny se čelo dostihu vyrovnalo a za triumfem mohla zamířit dobrá polovina startujících. Nicméně, to už vnějškem dráhy z hloubi pole akceleroval Kadyny (Monte Negro, ž. Chaloupka, 20:1) a na jeho zrychlení nestačil nikdo, vyhrál jistě o dvě a čtvrt délky v čase 2:30,76. S pořizovací cenou 160 tisíc eur byl nejdražším koněm na startu, ale jarními výsledky zůstal za očekáváním, a tak byl nabízen v kurzu 20:1.

Jeho trenér František Holčák opět dokázal, že na vrchol sezóny umí koně připravit, změnil jezdce i taktiku a mohl slavit již své šesté vítězství v Derby, kterým vyrovnal historický rekord Františka Vítka a Jaroslava Maška. Naopak prvního triumfu se v Derby dočkal žokej Jiří Chaloupka, patřící již patnáct let mezi elitu českých dostihových jezdců.
Jen půl délky za strojově jdoucím, v cíli druhým Move Your Vision finišoval na třetí příčce nejlepší, ale před dostihem nejméně očekávaný, z kvarteta stájí manželů Charvátových My Afantou (Dr. Charvát, ž. Pavlíček, 36:1), pětici doplnili délku a čtvrt za ním čtvrtý Brutal Rocco (YOKO, ž. Šafář, 11:1) a jen hlavu za ním druhý účastník ze Slovenska Atack (EMOP, ž. Línek, 13:1).

Čtěte také:  V Poslanecké sněmovně začala výstava Návrat divokých koní

Kadyny se našel v pravý okamžik!Kadyny se našel v pravý okamžik!

 

Radost z vítězství v 92. Českém derbyRadost z vítězství v 92. Českém derby

 

Donn Halling zůstává neporažen
V 53. Zlatém poháru Park Inn Hotelu Prague (I. k., 2400 m, 400 tis. Kč, 4l. a st.) se prosadil sázkový druhý favorit Donn Halling. Čtyřletý valach DS MAENTIVA ani při pátém životním startu neprohrál, byť se poprvé měřil s absolutní vytrvaleckou elitou. veden žokejkou Vendulou Korečkovou triumfoval jistě o délku a čtvrt před outsiderem Dhoutem (Clint-Racing, 50:1), kterého k životnímu výsledku dovedla taktická jízda žokeje Garyho Hinda, a pozdě útočícím favoritem Mariydim (Dr. Charvát, ž. Havlík, 2,4:1). Start 53. Zlatého poháru Park Inn Hotelu Prague (I. k., 2400 m, 400 tis. Kč, 4l. a st.)Start 53. Zlatého poháru Park Inn Hotelu Prague (I. k., 2400 m, 400 tis. Kč, 4l. a st.)

 

French Quebec a Roches Cross splnili role favoritů
V dalších jedničkových bodech programu splnili své role desetinoví favorité. 33. Velkou cenu GAAN CZ (I. k., 2200 m, 130 ti. Kč, 3l. kl.) získala o půl délky French Quebec (Dr. Charvát, ž. Havlík, 1,6:1) před Sicílií, udržela letošní čisté konto a připsala si již třetí výhru. Cenu Elektromobil (I. k., 1600 m, 160 tis. Kč, 3l. a st.) podle očekávání jistě o délku a tři čtvrtiny opanoval vítěz loňského Derby Roches Cross (Jasna, ž. Rája, 1,6:1) před nestárnoucím matadorem Sharpourem.

Mezi sprintery opět ulétl Just Fly
V dalším znamenitě obsazeném bodu programu, Ceně Tüchler jevištní & textilní technika (I. k., 1200 m, 160 tis. Kč, 3l. a st.) zúročil výbornou jarní formu čtyřletý hnědák Just Fly (Stáj Diament, ž. Zatloukal, 12:1), který stejně jako před třemi týdny v mostecké Ceně Jezdectví úspěšně zaútočil podél bariéry a jistě o délku a tři čtvrtiny dosáhl své druhé výhry na scéně nejvyšší kategorie.

Čtěte také:  Explosion W změnil majitele

Další dění:
V otevírací Ceně EBF (III. k., 1600 m) pro tříleté nezvítězivší koně se představilo několik perspektivních adeptů, plný zásah jistě o dvě a čtvrt délky předvedl spolufavorit Vittorino (Verant Stav-Špaček, 3:1) s žokejem Rájou.
Tradiční test nejmladšího ročníku, Simsonovu cenu (II. k., 1200 m) pro dvouleté koně proměnila ve druhé životní vítězství sázková druhá favoritka Nidara (DS Pegas, 2,5:1) vedená žokejem Foretem.

Závěrečný Betino handciap (III. k., 2400 m) se pak stal jistou kořistí tříletého valacha Champagne Rose (Stáj Görgl, 5,5:1), kterého ke druhému životnímu triumfu doprovodil žokej Zatloukal.
 
Výsledky budou k dispozici zde.

Další fotografie pro Vás připravujeme.

Předchozí: Skřivanova obhajoba ve Velké ceně Opavy
Následující: Velká cena Brna v režii Katarzyny Milczarek
x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...