Home > Zpravodajství > domácí sport > Mezinárodní turnaj koňského póla TAXIS SNOW POLO míří do Pardubic

Mezinárodní turnaj koňského póla TAXIS SNOW POLO míří do Pardubic

Jen devět dní zbývá do startu unikátní sportovní události. První březnový víkend odehrají týmy z České republiky i zahraničí turnaj koňského póla na sněhu TAXIS SNOW POLO. Zázemí mu poskytne nejen dostihové závodiště, ale také ledová plocha Zimního sportovního parku Nadace pro rozvoj města Pardubic. Právě ta se totiž stane centrálním dějištěm a hřištěm pro mezinárodní turnaj.

Zimní koňské polo se hraje například v St. Moritz nebo v Kitzbühelu, v Čechách jde o unikátní událost. V Pardubicích se představí týmy reprezentující Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a tým složený z hráčů z několika evropských zemí. Profesionální rozhodčí přijede až z Velké Británie. V rámci doprovodného programu nebudou chybět ani zápasy dětí. To vše pod záštitou České asociace hráčů koňského póla, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a díky vstřícnosti města Pardubice.

„Turnaj TAXIS SNOW POLO je pro nás velká výzva. Takový sportovní podnik se u nás ještě nekonal. Nechceme ale zůstat jen u zimního turnaje, během roku plánujeme další dva turnaje – Taxis Polo Cup na trávě a Taxix Beach Polo na písku,“ prozradil místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Ledová plocha kluziště musí být pro potřeby zimního póla upravena. Díky partnerům a sněhovému dělu bude pokryta vrstvou sněhu. „Znamená to pro nás náročnou přípravu, ale jsme odhodlaní a připravení bojovat nejen na hřišti, ale také s počasím,“ řekl viceprezident České asociace hráčů koňského póla Jan Průcha a dodal: „Připravujeme online stream na stránkách EquiTV a Česká televize odvysílá čtvrthodinový sestřih turnaje. Ovšem cítit atmosféru zápasů a celého doprovodného programu na vlastní kůži je nenahraditelný zážitek. Proto vyzýváme všechny fanoušky – držte nám palce a přijďte za námi přímo na závodiště. 

Kromě sportovní stránky čeká na diváky i doprovodný program. Budou si moci nejen prohlédnout stáje a setkat se osobně s hráči, ale také se třeba na koně posadit nebo si dokonce i zkusit pólo zahrát.

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Turnaj TAXIS SNOW POLO se koná ve dnech 1. – 3. března 2019. Stěžejní program se odehraje v sobotu 2. března, zahájení je plánováno na 14:00 hod. Finálový zápas začne v 17:00 hod.

Podrobnější informace o turnaji a časový harmonogram všech tří dnů turnaje jsou k dispozici na www.TaxisSnowPolo.com. Vstupné v pátek a v neděli je zdarma, vstupenku na sobotu lze zakoupit v síti Ticketstream nebo přímo na místě konání turnaje.

Hlavními pořadateli turnaje jsou Aviator Polo Club a Dostihový spolek a.s.

Česká asociace hráčů koňského póla

Řídící organizace jezdeckého póla v České republice, člen Federation of International Polo, která sdružuje národní asociace z celého světa. V současné době má přes padesát členů/hráčů a sdružuje čtyři české kluby. Je tak garantem špičkové kvality celého turnaje. Hlavními cíli Asociace jsou: přispět k propagaci koňského póla jako sportu v České republice, udržování systému handicapů přidělovaných jednotlivým hráčům, dohled nad dodržováním pravidel koňského póla a koordinace domácích a zahraničních turnajů.  

Dostihový spolek a.s.

Od roku 1993 pořadatel dostihových dnů a dalších akcí na závodišti v Pardubicích. Závodiště svou historii píše už od roku 1856, kdy na tomto místě vznikla po vzoru z britských ostrovů první dostihová dráha. Od roku 1874 je pardubické závodiště domovem nejstaršího a nejtěžšího dostihu kontinentální Evropy – Velké pardubické steeplechase, která je současně zařazena do mezinárodního seriálu Crystal Cup.

Tisková zpráva

Aviator Polo Club Dostihový spolek a.s. koňské polo Pardubice TAXIS SNOW POLO
Předchozí: Nesvačil vyhrál Zimní pohár ve Slatiňanech. Hrouda na něj nestačil
Následující: Počasí Zimnímu poháru v Královicích přeje. Jezdcům se chce závodit

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili. Dostihový spolek pro ...