Home > Zpravodajství > domácí sport > Albertovec hostí mistrovství ČR ve voltiži 2014

Albertovec hostí mistrovství ČR ve voltiži 2014

Ve dnech 27. a 28. září hostí Jezdecký klub Voltiž Albertovec mistrovství České republiky ve voltiži. Při republikovém šampionátu by neměl chybět nikdo z účastníků nedávných Světových jezdeckých her v Normandii v čele s domácí albertovskou skupinou.

Lukáš Klouda bude obhajovat mistrovský titul. Foto: Josef Malinovský

Lukáš Klouda bude obhajovat mistrovský titul. Foto: Josef Malinovský

Soutěžní program začne v sobotu po 9. hodině povinnými sestavami juniorských a seniorských skupin a dále povinnými sestavami jednotlivců. Odpoledne přijdou na řadu první volné sestavy dvojic, skupin i jednotlivců. V podvečer pak budou slavnostně vyhlášeny výsledky doprovodných přátelských soutěží. Nedělní boj o mistrovské medaile začne v 10.00 hodin povinnými a volnými sestavami jednotlivců. Před obědem vyvrcholí soutěž dvojic, od 13.00 hodin je naplánován začátek finálových volných sestav zbývajících kategorií.

Celkem bude zastoupeno 9 oddílů, z nichž jeden je z Polska. Jeho zástupci soutěžící na dvou koních budou samozřejmě startovat v rámci otevřených soutěží a jistě jejich vystoupení bude obohacením v kategorii seniorských skupin, v níž domácí JK Voltiž Albertovec nemá aktuálně v České republice adekvátní konkurenci. Ostatně, albertovští voltižní cvičenci patří dlouhodobě mezi nejlepší v České republice a úspěšní jsou i na mezinárodních kolbištích. V letech 2008, 2010, 2011, 2012, 2013 získali tituly mistrů ČR ve skupinách a juniorských ženách. Koně Aquaris a Unikát se honosí titulem „Voltižní kůň“ za roky 2010 a 2011. Od roku 2008 se pravidelně zástupci JK Voltiž Albertovec účastní evropských šampionátů odkud si dovezli 1x šesté a 2x páté místo. Posledním jejich velkým úspěchem byl start na Světových Jezdeckých hrách v Normandii, kde vybojovali 11. příčku.

Čtěte také:  Známá i méně známá výročí Velké pardubické

Svojí účastí ozdobí mistrovství České republiky i další dva účastníci Světových jezdeckých her a zároveň obhájci mistrovských titulů mezi seniorskými ženami a muži – Jana Bartoňková a Lukáš Klouda. Oba dva reprezentují oddíl TJJ Lucky Drásov a startovat budou na Landarovi vedeném Petrou Cinerovou. Janě Bartoňkové budou konkurovat Bára Komárková a Kateřina Dušková, z polských jezdkyň se představí Aleksandra Mazinska. Do soutěže mužů seniorů se vedle Kloudy kvalifikovali Josef Zelinka, Marek Hablovič a Pavel Heczko.

Do soutěže „Pas de Deux“ vyslali své dvojice čtyři české kluby – JK Voltiž Albertovec, TJJ Lucky Drásov, TJ Voltiž Tlumačov a TJ Orion Praha. Další čtyři dua se představí pod polskou vlajkou. Nejméně zastoupenou kategorií je juniorská mužů, naopak žen mezi juniory je nejvíce. Ve skupině A jich do závodu nastoupí osm a ve skupině B dokonce dvojnásobný počet a navíc jedna juniorka z Polska. Junioři taktéž velmi hojně obsadili skupinové klání. Své zástupce v této části šampionátu budou mít JK Voltiž Albertovec, TJ Voltiž Tlumačov a hned po dvou týmech budou mít TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm a TJJ Lucky Drásov. Sedmé družstvo dali dohromady opět polští hosté.

V sobotu i v neděli bude vybíráno od diváků vstupné ve výši 40 Kč na jeden den, příp. 60 Kč na oba dva dny od dospělých. Děti do 15 let zaplatí 10 Kč na den, příp. 15 Kč na dva dny, pokud jim bude do 6 let, mají vstup zdarma, stejně jako držitelé průkazů ZTP. Děti i dospělí budou mít možnost svézt se na koni a vyzkoušet si, jaké to je, dívat se na svět z koňského hřbetu. Další podrobnosti najdete na www.voltizalbertovec.cz.

Albertovec Jana Bartoňková Lukáš Klouda mistrovství čr Voltiž
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V Humpolci se bojuje o medaile ve všestrannosti
Následující: Diráno 1 v roli pronásledovaného favorita?

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Aleš Opatrný je poosmé parkurovým mistrem ČR, Marek Klus skončil druhý

Skvělá sportovní podívaná až do úplného konce. To bylo mistrovství České republiky v parkurovém skákání 2019 v Martinicích u Březnice. Šťastný konec to byl hlavně pro Aleše Opatrného, i když Marek Klus bojoval jako lev a také ani jednou nechyboval. Prvním, kdo měl medaili z parkurového mistrovství České republiky 2019 ...