Home > Zpravodajství > informujeme vás > Aleš Opatrný bude i během nadcházejícího víkendu bojovat o účast na OH

Aleš Opatrný bude i během nadcházejícího víkendu bojovat o účast na OH

Po závodech CSIO5* v Al Ain, které proběhly 20. února 2016, byli Aleš Opatrný a Acovaro v olympijském žebříčku divize C na první pozici. Bohužel o uplynulém víkendu o tuto pozici opět přišli, proto se Opatrný rozhodl startovat i na závodech CSI5* v Doha, které se konají 2. – 5.3.2016.

Aleš Opatrný a Acovaro. Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Aleš Opatrný a Acovaro. Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Dne 27. února 2016 na závodech CSI5* v Al Rayyan se Aleš Opatrný s Acovarem umístili po jedné chybě v každém kole na 13. příčce, bohužel turecký jezdec Omer Karaevli s koněm Dadjak ter Puttenen chybovali pouze v kole prvním a umístili se na 6. pozici. Rozdíl v bodové dotaci těchto umístění byl velmi výrazný, proto Aleš Opatrný a Acovaro přišli o své prvenství v olympijském žebříčku. Přestože toto měly být poslední závody české dvojice, které se započítávají do kvalifikace na OH, rozhodl se Opatrný po zvážení aktuální kondice koně ještě k jednomu startu.

Aleš Opatrný s Acovarem se tak stejně jako jeho turecký soupeř Omer Karaevli s koněm Dadjak ter Puttenen představí na závodech CSI5* v Doha, Al Shaqab, v termínu 2. – 5.3.2016, a naposledy tak porovnají své schopnosti těsně před ukončením kvalifikačního období v soutěži GP v sobotu od 15:30 středoevropského času. Vítězovi této soutěže bude připočítáno 150 bodů v kvalifikačním žebříčku na OH a body budou rozdělovány až do 16. místa.

Jezdec, který po uzavření olympijského žebříčku dne 6.3.2016 bude mít vyšší počet bodů, získá možnost účasti na olympijských hrách v Riu de Janeiru, které se budou konat v termínu 5. – 21.8.2016. Veškeré informace o kvalifikaci na OH včetně aktuálního žebříčku můžete nalézt pod tímto odkazem http://www.fei.org/fei/games/olympic/rio-2016.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Zdroj: Tisková zpráva České jezdecké federace

Acovaro Aleš Opatrný kvalifikace Olympijské hry Parkur skoky
Předchozí: Šest pobíhajících koní způsobilo tři nehody, dva koně nepřežili
Následující: Hradištko hostí 3. parkurové kolo Zimního poháru

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Prague Lions vybojovali v New Yorku třetí místo. V GCL 2019 jsou sedmí

Skvělé výkony předváděli členové parkurového týmu Prague Lions při posledním závodu Global Champions League před vrcholným mítinkem této série GC Prague Playoffs. V New Yorku skončili na třetí příčce a celkově se umístili jako sedmí. Marc Houtzager v sedle jedenáctileté Sterrehof´s Dante i Niels Bruynseels na třináctileté klisně Gancia de ...