Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Aleš Opatrný bude i během nadcházejícího víkendu bojovat o účast na OH

Aleš Opatrný bude i během nadcházejícího víkendu bojovat o účast na OH

Po závodech CSIO5* v Al Ain, které proběhly 20. února 2016, byli Aleš Opatrný a Acovaro v olympijském žebříčku divize C na první pozici. Bohužel o uplynulém víkendu o tuto pozici opět přišli, proto se Opatrný rozhodl startovat i na závodech CSI5* v Doha, které se konají 2. – 5.3.2016.

Aleš Opatrný a Acovaro. Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Aleš Opatrný a Acovaro. Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Dne 27. února 2016 na závodech CSI5* v Al Rayyan se Aleš Opatrný s Acovarem umístili po jedné chybě v každém kole na 13. příčce, bohužel turecký jezdec Omer Karaevli s koněm Dadjak ter Puttenen chybovali pouze v kole prvním a umístili se na 6. pozici. Rozdíl v bodové dotaci těchto umístění byl velmi výrazný, proto Aleš Opatrný a Acovaro přišli o své prvenství v olympijském žebříčku. Přestože toto měly být poslední závody české dvojice, které se započítávají do kvalifikace na OH, rozhodl se Opatrný po zvážení aktuální kondice koně ještě k jednomu startu.

Aleš Opatrný s Acovarem se tak stejně jako jeho turecký soupeř Omer Karaevli s koněm Dadjak ter Puttenen představí na závodech CSI5* v Doha, Al Shaqab, v termínu 2. – 5.3.2016, a naposledy tak porovnají své schopnosti těsně před ukončením kvalifikačního období v soutěži GP v sobotu od 15:30 středoevropského času. Vítězovi této soutěže bude připočítáno 150 bodů v kvalifikačním žebříčku na OH a body budou rozdělovány až do 16. místa.

Jezdec, který po uzavření olympijského žebříčku dne 6.3.2016 bude mít vyšší počet bodů, získá možnost účasti na olympijských hrách v Riu de Janeiru, které se budou konat v termínu 5. – 21.8.2016. Veškeré informace o kvalifikaci na OH včetně aktuálního žebříčku můžete nalézt pod tímto odkazem http://www.fei.org/fei/games/olympic/rio-2016.

Zdroj: Tisková zpráva České jezdecké federace

Acovaro Aleš Opatrný kvalifikace Olympijské hry Parkur skoky
Předchozí: Šest pobíhajících koní způsobilo tři nehody, dva koně nepřežili
Následující: Hradištko hostí 3. parkurové kolo Zimního poháru

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Anna Kellnerová má nového koně, za čtvrt miliardy

Česká parkurová jezdkyně Anna Kellnerová má nového koně. Její otec, nejbohatší Čech, Petr Kellner jí koupil desetiletou klisnu Catch Me If You Can. Cena za úspěšnou klisnu dosáhla téměř 250 milionů korun. Klisnu Kellnerovým prodal Paul Schockemöhle, od kterého má Anna i valacha Silverstone B, se kterým již úspěšně závodí ...