Home > Zpravodajství > domácí sport > Aleš Opatrný je poosmé parkurovým mistrem ČR, Marek Klus skončil druhý

Aleš Opatrný je poosmé parkurovým mistrem ČR, Marek Klus skončil druhý

Skvělá sportovní podívaná až do úplného konce. To bylo mistrovství České republiky v parkurovém skákání 2019 v Martinicích u Březnice. Šťastný konec to byl hlavně pro Aleše Opatrného, i když Marek Klus bojoval jako lev a také ani jednou nechyboval.

Prvním, kdo měl medaili z parkurového mistrovství České republiky 2019 jednotlivců jistou, byl Vladimír Tretera na Gangsterovi V/H Noddevelt. Nedělní třetí kolo překonal stejně jako to sobotní čistě a zapisoval tak pouze čtyři trestné body za páteční chybu. Ostatní jezdci, kteří vstupovali do vrcholné části mistrovské soutěže s jednou chybou, inkasovali znovu. Sergej Motygin s Dylanem a Rudolf Doležal s Quattro Centem šli do závěrečného parkuru jen s jedním trestným bodem za překročení času v prvním kole. Jenže tentokrát se ani jeden z nich shození nevyhnul a s pěti body skončili na čtvrtém a pátém místě.

Aleš Opatrný. Foto: Josef Malinovský

Roli favoritů potvrdili Marek Klus s Carebisem a Aleš Optrný s Forewerem. Ti ani napotřetí neinkasovali žádný trestný bod a následovalo tak rozeskakování o zlato. Marek Klus znovu předvedl precizní jízdu, jenže Aleš Opatrný dokonale využil jak pozice posledního startujícího, tak svých bohatých jezdeckých zkušeností a dokázal najít kratší cestu do cíle, aniž by se dotkl některé z překážek. Čas měl 36,79, tedy téměř o tři sekundy kratší než jeho hlavní soupeř. Opatrný se tak stal již poosmé mistrem České republiky.

Vladislava Fenclová. Foto: Josef Malinovský

Do třetího kola mistrovství v kategorii žen vstupovaly bez penalizace dvě dvojice. Lucie Strnadlová s Carinou 6 i Iva Holíková s Luanou T však dovezly 12 trestných bdoů a skončily na devátém, resp. osmém místě. Naopak Vladislava Fenclová s Picobellou dojela třetí kolo čistě a se čtyřmi body za chybu v páteční první části zvítězila. Druhá se umístila Iva Eisermannová s Percy, jež nasbírala pět bodů za sobotní chybu a nedělní překročení času. O bronz se rozeskakovaly čtyři účastnice. Nakonec bronz ukořistila Alžběta Vojtková v sedle Zarthaga BR Z. Dojela rozeskakování čistě a v nejrychlejším čase.

Linda Portychová. Foto: Josef Malinovský

Tři bezchybná kola znamenala v mistrovské soutěži jezdců do 25 let jasné prvenství pro Lindu Portychovou v sedle Falina. Jasno bylo i o stříbrné příčce, která patří Nicole Grünthalové s Carefulem Z, když dokončila jen se čtyřmi trestnými body za chybu v druhé části závodu. O bronz se rozeskakovaly tři dvojice s osmy trestnými body. Čistě šla Kateřina Kučerová s Anabel Van´t Kathof a čas 37,15 vypadal velmi slibně. Nina Kaločová s Schicki Micki udělala chybu. Kateřina Tomanová s Chacco Gold dovezla do cíle nulu, ale čas 38,01 vteřiny jí odsunul až za Kateřinu Kučerovou. Ta se tak radovala z bronzu. Kompletní výsledky najdete na webu www.csi-martinice.cz, další podrobnosti pak na fanpage, k níž se můžete připojit prostřednictvím internetové adresy www.mistrovskemartinice.cz. Nezkrácený video záznam nedělních soutěží je ke zhlédnutí na stránkách internetové televize EquiTV.cz, hodinový sestřih odvysílá ve středu odpoledne a následně ještě ve třech reprízách Česká televize na programu ČT Sport.

Tisková zpráva

Aleš Opatrný equitana Martinice Martinice mistrovství čr Parkur skoky
Předchozí: Prague Lions po prvním kole GCL v Berlíně čtvrtí. Vedou London Knights
Následující: Prague Lions skončili v Berlíně šestí. GCL vyhráli Hamburg Giants

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...