Home > Zpravodajství > informujeme vás > Aleš Opatrný zahájil CSIO Bratislava vítězstvím

Aleš Opatrný zahájil CSIO Bratislava vítězstvím

Ve čtvrtek 23. července 2015 začaly v Bratislavě mezinárodní parkurové závody CSIO3*-W. Na startovních listinách nechybí ani čeští jezdci.

Úvodní soutěží čtyřdenních závodů byla Small Tour, dvoufázové skákání na výšce 130/135 cm. Vítězem se stal po bezchybném výkonu Aleš Opatrný v sedle klisny Curley Sue 39. Do první desítky výsledkové listiny, konkrétně na osmé místo, se dostala Zuzana Zelinková a Luka´s Ninja. Také tato dvojice překonala obě fáze soutěže čistě. V druhé fázi parkuru se již chybám nevyhnula Anna Kellnerová a Atessa BLH (8 tr.b., 35. místo) ani Nikola Bielíková a Clive (14 tr.b., 37. místo). Jedna chyba v první fázi soutěže zastavila cestu Jiřímu Hruškovi s Aristem Z. Aleš Opatrný s Berlinou soutěž nedokončili.

Aleš Opatrný a Curley Sue 39 zvítězili v úvodní soutěži. Foto: Herve Bonnaud

Aleš Opatrný a Curley Sue 39 zvítězili v úvodní soutěži. Foto: Herve Bonnaud

Nejobsazenější čtvrteční soutěží byla se 72 dvojicemi dvojfázová soutěž Medium Tour (135/140 cm). Nejvýše se ve výsledkové listina dostala Anna Kellnerová s klisnou Carpe Diem Af Pan. Bezchybný výkon v obou fázích soutěže je vynesl na 17. příčku. První fáze soutěže byla konečnou pro Zuzanu Zelinkovou a Filicitu (4 tr.b., 58. místo), také Aleše Opatrného s valachem Wally (8 tr.b., 69. místo). Dvojici koní sedlala Nikola Bielíková. S Concelem měli startovní číslo jedna, ale úvod soutěže jim nevyšel, z parkuru odcházeli s dvojciferným výsledkem 11 trestných bodů. Jejím druhým koněm v soutěži byl Carthinjo, se kterým by zítra měla startovat v Poháru národů. Po čisté první fázi druhou část parkuru nedokončili.

Čtěte také:  Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

V závěrečné Big Tour (150 cm) startovala z české ekipy pouze Anna Kellnerová s valachem Bacara de la Ferma Blanche. S jedním trestným bodem za překročení stanoveného času obsadili 18. místo z 55 startujících.

V pátek 24. července je od 14 hodin na programu Pohár národů. Český tým bude startovat s číslem 11.

Startovní a výsledkové listiny

Aleš Opatrný Anna Kellnerová CSIO3*- W Bratislava Jiří Hruška Nikola Bielíková Parkur skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Policie pátrá po mladíkovi, který brutálně utýral koně
Následující: Policisté vyšetřují již druhý případ utýraného koně na Českolipsku

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní

Parkurový reprezentant Ondřej Zvára stejně jako v loňském roce chystá se dvěma koňmi na Global Champions Prague PlayOffs do pražské O2 areny. Kromě vlastních startů se těší i na to, že bude opět sledovat finálové parkury družstev. Ondřej Zvára patří do tzv. A-kádru české parkurové reprezentace. Během galashow světového parkuru ...