Home > Zpravodajství > informujeme vás > Aleš Opatrný zahájil CSIO Bratislava vítězstvím

Aleš Opatrný zahájil CSIO Bratislava vítězstvím

Ve čtvrtek 23. července 2015 začaly v Bratislavě mezinárodní parkurové závody CSIO3*-W. Na startovních listinách nechybí ani čeští jezdci.

Úvodní soutěží čtyřdenních závodů byla Small Tour, dvoufázové skákání na výšce 130/135 cm. Vítězem se stal po bezchybném výkonu Aleš Opatrný v sedle klisny Curley Sue 39. Do první desítky výsledkové listiny, konkrétně na osmé místo, se dostala Zuzana Zelinková a Luka´s Ninja. Také tato dvojice překonala obě fáze soutěže čistě. V druhé fázi parkuru se již chybám nevyhnula Anna Kellnerová a Atessa BLH (8 tr.b., 35. místo) ani Nikola Bielíková a Clive (14 tr.b., 37. místo). Jedna chyba v první fázi soutěže zastavila cestu Jiřímu Hruškovi s Aristem Z. Aleš Opatrný s Berlinou soutěž nedokončili.

Aleš Opatrný a Curley Sue 39 zvítězili v úvodní soutěži. Foto: Herve Bonnaud

Aleš Opatrný a Curley Sue 39 zvítězili v úvodní soutěži. Foto: Herve Bonnaud

Nejobsazenější čtvrteční soutěží byla se 72 dvojicemi dvojfázová soutěž Medium Tour (135/140 cm). Nejvýše se ve výsledkové listina dostala Anna Kellnerová s klisnou Carpe Diem Af Pan. Bezchybný výkon v obou fázích soutěže je vynesl na 17. příčku. První fáze soutěže byla konečnou pro Zuzanu Zelinkovou a Filicitu (4 tr.b., 58. místo), také Aleše Opatrného s valachem Wally (8 tr.b., 69. místo). Dvojici koní sedlala Nikola Bielíková. S Concelem měli startovní číslo jedna, ale úvod soutěže jim nevyšel, z parkuru odcházeli s dvojciferným výsledkem 11 trestných bodů. Jejím druhým koněm v soutěži byl Carthinjo, se kterým by zítra měla startovat v Poháru národů. Po čisté první fázi druhou část parkuru nedokončili.

Čtěte také:  Koně na náměstí jako předehra mezinárodní výstavy

V závěrečné Big Tour (150 cm) startovala z české ekipy pouze Anna Kellnerová s valachem Bacara de la Ferma Blanche. S jedním trestným bodem za překročení stanoveného času obsadili 18. místo z 55 startujících.

V pátek 24. července je od 14 hodin na programu Pohár národů. Český tým bude startovat s číslem 11.

Startovní a výsledkové listiny

Aleš Opatrný Anna Kellnerová CSIO3*- W Bratislava Jiří Hruška Nikola Bielíková Parkur skoky Zuzana Zelinková
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Policie pátrá po mladíkovi, který brutálně utýral koně
Následující: Policisté vyšetřují již druhý případ utýraného koně na Českolipsku

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...