Home > Zpravodajství > informujeme vás > Ampere zvítězil stylem start cíl v divizi domácích teplokrevných plemen

Ampere zvítězil stylem start cíl v divizi domácích teplokrevných plemen

Jistá výhra pro Ampere reprezentanta českého trakéna je tu. Jeho soupeři nepřekonali ani hranici jednoho sta hlasů. Líbivý valach porazil krásné reprezentanty domácích teplokrevných plemen stylem start – cíl. S 238 hlasy porazil isabelu jménem Tara Kinská 82/8 (98 hlasů) i Moravského teplokrevníka (47 hlasů) s neskutečným původem či Českého teplokrevníka, kde byl absolutní propad na 22 hlasů. Právě u Českého teplokrevníka díky početnosti tohoto plemene by se mohla čekat i velká přízeň, ale jak je vidět, přízeň jednotlivých chovatelských svazů a stájí je často důležitějším faktorem, než právě početnost plemene. Vzhledem k menší účasti hlasujících v tomto kole je jisté, že Ampere, je jediným koněm z divize, který doplní finále.

Ampere

Ampere

Ve finále budou zastoupena zatím s jistotou plemena welsh pony, hafling, českomoravský belgik, starokladrubský vraník, achaltekinský kůň a český trakén. Velkým aspirantem na postupku je však také Fríská klisna Willemien Wealtsje W, coby kůň s nejvyšší preferencí hlasů z nepostupujících koní. Nyní o postup bojují westernová plemena.

Foto: Šárka Veinhauerová

Čtěte také:  Prodej vstupenek na dostihovou sezonu 2020 zahájen
divize F Nejkrásnější kůň Teplokrevná a sportovní domácí plemena
Předchozí: Veselé i smutné vítězství Charme Looka
Následující: Marek Klus vítězem ČSP Velké ceny Ptýrova 2016

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

JACKIE BUENO CHEROKEE – absolutní champion internetové ankety Nejkrásnější kůň ČR 2016

Tento mimořádný paint horse plemenný homozygotní hřebec, dokázal zaujmout nejen svým velmi netradičním zbarvením největší počet hlasující veřejnosti a stal se tak Nejkrásnějším koněm České republiky pro rok 2016. Jackie je mladý, atraktivní hřebec, narozený před 4 lety na westernovém Ranči 3R,  působiště s dlouholetou chovatelskou tradicí. Ranč se nachází na severu Čech,  v ...