Home > Zpravodajství > informujeme vás > Anketa Nejkrásnější kůň ČR 2012 dnes zahájila – hlasujte pro pony a miniaturní koně

Anketa Nejkrásnější kůň ČR 2012 dnes zahájila – hlasujte pro pony a miniaturní koně

Dnes 1. května odstartoval na zbrusu novém webu Asociace svazů chovatelů koní ČR již třetí ročník internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky. Letos se zúčastní  reprezentanti 28 plemen koní, chovaných v České republice. Připomeňme si, že tituly v předchozích letech získali českomoravský belgik 2881 Agar (2010) a fríský hřebec 1341 Baron fan Odingastate (2011). Vyhrát letos bude zase o něco těžší, mezi kandidáty se totiž nově zařadili minihorse, islandský a fjordský kůň.

Nejkrásnější kůň České republiky 2011, fríský hřebec 1341 Baron fan Odingastate

Nejkrásnější kůň České republiky 2011, fríský hřebec 1341 Baron fan OdingastateNejkrásnější kůň České republiky 2011, fríský hřebec 1341 Baron fan Odingastate

Koně vybraní příslušnými chovatelskými organizacemi se postupně utkají v těchto sedmi divizích, označených písmeny A – G: Pony a miniaturní koně, malá plemena, chladnokrevná plemena, historická plemena, plnokrevná a čistokrevná plemena, teplokrevná a sportovní plemena, westernová plemena.

Hlasovat půjde jen na serveru Asociace svazů chovatelů koní ČR (ASCHK) – www.aschk.cz.  Spolupracující servery (včetně Distanc.cz) Vám budou průběžně přinášet všechny informace (nejen) tam zveřejněné.

Kandidáti divize A, tedy pony a miniaturní koně, se představí od úterý 1. května.
Portréty koní každé divize zůstanou na serveru ASCHK vždy 14 dní a uživatelé internetu hlasují pro svého vybraného favorita kliknutím.
Do finále postoupí přímo vítězové divizí a ty doplní další tři koně s koně s nejvyššími preferencemi (počtem získaných hlasů)
O pořadí finalistů rozhodnou opět hlasy uživatelů internetu.
Vítěz finále (Nejkrásnější kůň ČR 2012) a koně umístění na 2. – 4. místě budou představeni a dekorováni v programu výstavy Koně v akci (Pardubice, sobota 8. září 2012)
Pořadateli ankety jsou ASCHK, Dostihový spolek, a. s., Pardubice  a vydavatelská společnost Profi Press.

Čtěte také:  Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen

Pořadateli ankety jsou Asociace svazů chovatelů koní ČR (ASCHK), Dostihový spolek, a. s., Pardubice a vydavatelská společnost Profi Press. Hlasovat lze jedině na tomto serveru: www.aschk.cz  Mediálními partnery jsou: Equichannel.cz, Jezdectví, Jezdci.cz, Distanc.cz.

Termíny hlasování:

  • Divize A – Pony a miniaturní koně (1. – 15. 5.) – hlasování zde
  • Divize B – Malá plemena (16.5. – 31.5.)
  • Divize C – Chladnokrevná plemena (1.6. – 15.6.)
  • Divize D – Historická plemena (16.6. – 30.6.)
  • Divize E – Plnokrevná a čistokrevná plemena (1.7. – 15.7.)
  • Divize F – Teplokrevná a sportovní plemena (16.7. – 31.7.)
  • Divize G – Westernová plemena (1.8. – 15.8.)
  • Finále (16.8. – 31.8.)

 

Kdo bojuje v první divizi – pony a miniaturní koně?

Český sportovní pony: 1731 Del DafreyČeský sportovní pony

1731 Del Dafrey
Hřebec, isabela, nar. 2008
Chovatel i majitel: Adolf Odložil, Olešnice

Mladý nadějný hřebec. Na podzim roku 2011 byl licencován a splnil výkonnostní zkoušky.Vyznačuje se dobrou mechanikou pohybu i odpovídajícím charakterem. Velice ochotný, pracovitý a ovladatelný v zápřahu i pod sedlem s malými dětmi. Má velmi dobrou skokovou potenci. 

 

 


Minihorse (AMHA = chovatelská organizace USA): Los Arboles Morning GloryMinihorse (AMHA = chovatelská organizace USA)

Los Arboles Morning Glory
Klisna, hnědobílý strakoš (pinto), nar.2010
Chovatel: Alliance Miniatures – Mike or Terry Hlavatovic ( USA)
Majitel: Petra Pecháčková, Ekofarma Obořice

Ve svém prvním výstavním  roce se stala 3 x Rezervním šampiónem ČR a na mezinárodní výstavě ve Francii obsadila 3. a 4.místo. Má  klidnou  a přátelskou povahu, je trpělivá na veškerou práci, rychle se učí.

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny

 

 

 


 Shetland pony: 1636 Bruce v.d. Ariaanshoeve

Shetland pony

1636 Bruce v.d. Ariaanshoeve
Hřebec, černobílý strakoš, nar. 2008
Chovatel. R. Ariaans (Nizozemsko)
Majitel: Petra Šarochová, Stáj Dominika,Křimov – Suchdol

V plemenitbě působí prvním rokem, složil zkoušky výkonnosti a je zařazen v Akceleračním programu. V loňském roce získal titul Národního šampióna plemene. Má velmi dobrý charakter, mohou se o něj starat i nejmenší děti.

 

 


Welsh pony (sekce C)  Pretoria CascadeWelsh pony (sekce C)

Pretoria Cascade
Klisna, červená bělka, nar. 2008
Chovatel i majitel: Zemědělská společnost MARWIN,v.o.s.

Klisna je exteriérově vynikajícím reprezentantem plemene, které zastupuje. Má krásné prostorné chody a silné nohy, vyznačuje se živým temperamentem. Získala titul Šampión mladých (Národní výstava pony a cob, Plasy 2010), stala se vicešampiónem výstavy a nejlepší klisnou českého chovu (Mezinárodní šampionát pony a cob, Pardubice 2011). Je zařazena do Akceleračního programu.

 

 


Svůj hlas udělte zde!

Předchozí: Čeští vytrvalci bodovali v Bábolně
Následující: Do Albertovce na křest
x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...