Home > Zpravodajství > krátké novinky > Anketa Nejkrásnější kůň ČR 2013 odstartuje již v pondělí

Anketa Nejkrásnější kůň ČR 2013 odstartuje již v pondělí

Čtvrtého ročníku internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky 2013 se zúčastní reprezentanti 29 plemen koní, chovaných u nás. Jejich portréty a doprovodné texty budou postupně zveřejněny na serveru Asociace svazů chovatelů koní ČR a spolupracujících specializovaných serverech, včetně tohoto.

 

Pořadateli ankety jsou občanské sdružení Asociace svazů chovatelů koní ČR (ASCHK) a vydavatelská společnost Profi Press, za spolupráce Výstaviště České Budějovice a Výstaviště Lysá nad Labem.

Na medializaci a realizaci ankety se budou podílet specializované servery EQUICHANNEL.CZ, JEZDECTVÍ.CZ, JEZDCI.CZ, DISTANC.CZ a servery spolupořadatelů.

Systém ankety

Hlasovat se bude stejně jako loni – kliknutím – výhradně na serveru ASCHK (www.aschk.cz). Do finále postoupí 10 koní – vítězové jednotlivých divizí a další tři koně s nejvyššími preferencemi (tedy nejvyšším počtem získaných hlasů). O pořadí finalistů rozhodnou opět hlasy uživatelů internetu.

Systém ankety tedy zůstává stejný a nemění se ani rozdělení kandidátů titulu do sedmi divizí: Pony a miniaturní koně, Malá plemena, Chladnokrevná plemena, Historická plemena, Plnokrevná a čistokrevná plemena, Teplokrevná a sportovní plemena a Westernová plemena.

Premiéru v anketě bude mít český trakén. Svaz chovatelů tohoto teplokrevného plemene se stal uznaným chovatelským sdružením v květnu 2012.

 

Důležité termíny

Hlasování v divizi Pony a miniaturní koně začne v pondělí 10. června a skončí v neděli 16. června. I ve všech ostatních divizích budou mít hlasující týden na to, aby se rozhodli pro svého kandidáta.

Čtěte také:  Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

Finále začne 5. srpna a vítěz ankety bude znám po 14 dnech, první vteřinu pondělí 19. srpna.

Kompletní výsledky zveřejní specializované servery 20. srpna.

Nejkrásnější kůň ČR 2013 a umístění na 2. – 4. místě se představí v programu 40. ročníku veletrhu Země živitelka (České Budějovice) a 20. ročníku výstavy Kůň 2013 (Lysá nad Labem).

Přesné termíny prezentace a slavnostního dekorování budou včas oznámeny.

 

Loni vyhrál mistr světa

Připomeňme si, že tituly v předchozích letech získali českomoravský belgik 2881 Agar (2010), fríský hřebec 1341 Baron fan Odingastate (2011) a loni dvouletý paint horse Maximum Blues Master.

Nejkrásnější kůň České republiky 2012 Maximum Blues Master si po vítězství v anketě rozšířil svou sbírku evropských a domácích titulů o ty vůbec nejprestižnější. Těmi jsou Honor Roll Champion 2012 v disciplíně Open Halter jak dvouletých hřebců (2 Year Old), tak hřebců všech věkových kategorií (All Ages Stallions).

Jinými slovy – podle American Paint Horse Association (APHA) sídlící v texaském Fort Worth je kůň narozený sice ve stejném státě, ale v majetku občanky České republiky, Mgr. Lenky Šnáblové (Wanted Ranch, Veselíčko na Děčínsku) rovněž dvojnásobným mistrem světa.

Předchozí: Tři páteční soutěže a pět vítězů v rámci VC Litomyšle
Následující: ZZVJ – E budou poprvé v Borotíně
x

Mohlo by vás zajímat

Cena zimní královny uzavře jubilejní 120. karlovarskou dostihovou sezónu

Nedělním odpolednem ukončí karlovarský Hipodrom Holoubek letošní slavnostní 120. dostihovou sezónu. Hlavním bodem sedmidílného programu složeného ze šesti rovinových a jednoho překážkového dostihu bude 38. Cena zimní královny DS PEGAS. Nejvýznamnější dostih pro dvouleté klisny vznikl před lety právě v Karlových Varech. Později se dění přesunulo na centrální závodiště ve Velké ...