Home > Zpravodajství > informujeme vás > Areál v Pecínově se dočkal nového majitele

Areál v Pecínově se dočkal nového majitele

Známý hotelový areál s jízdárnou v Pecínově poblíž Benešova u Prahy má nového vlastníka. Tento rozsáhlý komplex ojedinělý mimo jiné díky své architektonické výjimečnosti a historii se v těchto dnech prodal za 35 milionů korun. Prodej byl podle zástupců společnosti Naxos, která jej realizovala, úspěšný díky tříleté trpělivé práci. Nový majitel –  český investor chce zachovat původní funkci pecínovského areálu včetně jízdárny a ustájení koní. 

DSCF0047

„Přestože se pecínovský komplex těšil v Česku dobrému renomé, bylo složité nalézt vhodného zájemce. Takového, aby nekupoval areál pouze kvůli spekulaci a šlo mu o více než jen o to udělat dobrý obchod,“ říká manažer z Naxosu Michal Skuhra, který měl transakci na starosti. „Nakonec se našel velmi seriózní český kupec. Ten chce areálu po letech úpadku vdechnout nový život. Jsem přesvědčen, že komplex byl předán do těch nejlepších rukou,“ dodává.  

Areál, jenž se prodával kvůli insolvenci dřívějšího vlastníka, byl ještě před několika lety populární díky luxusnímu hotelu stejně jako proslulému chovu koní, tenisovým turnajům a impozantní rozloze poskytující velký prostor pro jezdectví i další sporty. Celková výměra jeho pozemků je 712 820 metrů čtverečních. Nachází se uprostřed přírody zhruba 50 kilometrů od Prahy. Sestává převedším ze čtyř architektonicky hodnotných budov tvořících obdélník. Mezi nimi dominuje hotel s kapacitou 120 lůžek a pokoji ve viktoriánském a gregoriánském stylu a také restaurace, která vznikla z barokní budovy původní sýpky a zachovala si styl takzvaného selského baroka. 

DSCF0017

Další část rozsáhlého areálu tvoří mimo jiné moderní krytá jezdecká hala, parkúr, tenisové kurty, tři rybníky a výběh a pastviny. Tradice tamního chovu koní sahá až do 18. století do dob panování rakouské císařovny Marie Terezie, kdy už zde byl hřebčín. Tehdy se tu chovali koně především pro armádu. V době nedávno minulé se stal Pecínov známým i díky velmi kvalitnímu chovu fríských koní vhodných mimo jiné na drezúru.

Čtěte také:  V Poslanecké sněmovně začala výstava Návrat divokých koní
Předchozí: První český turnaj v pólu na sněhu proběhl ve Svatém Petru
Následující: V Mimoni kvůli penězům i zlodějům skončily chov koní i dostihy. Areál hledá kupce
x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...