Home > Zpravodajství > informujeme vás > Areál v Pecínově se dočkal nového majitele

Areál v Pecínově se dočkal nového majitele

Známý hotelový areál s jízdárnou v Pecínově poblíž Benešova u Prahy má nového vlastníka. Tento rozsáhlý komplex ojedinělý mimo jiné díky své architektonické výjimečnosti a historii se v těchto dnech prodal za 35 milionů korun. Prodej byl podle zástupců společnosti Naxos, která jej realizovala, úspěšný díky tříleté trpělivé práci. Nový majitel –  český investor chce zachovat původní funkci pecínovského areálu včetně jízdárny a ustájení koní. 

DSCF0047

„Přestože se pecínovský komplex těšil v Česku dobrému renomé, bylo složité nalézt vhodného zájemce. Takového, aby nekupoval areál pouze kvůli spekulaci a šlo mu o více než jen o to udělat dobrý obchod,“ říká manažer z Naxosu Michal Skuhra, který měl transakci na starosti. „Nakonec se našel velmi seriózní český kupec. Ten chce areálu po letech úpadku vdechnout nový život. Jsem přesvědčen, že komplex byl předán do těch nejlepších rukou,“ dodává.  

Areál, jenž se prodával kvůli insolvenci dřívějšího vlastníka, byl ještě před několika lety populární díky luxusnímu hotelu stejně jako proslulému chovu koní, tenisovým turnajům a impozantní rozloze poskytující velký prostor pro jezdectví i další sporty. Celková výměra jeho pozemků je 712 820 metrů čtverečních. Nachází se uprostřed přírody zhruba 50 kilometrů od Prahy. Sestává převedším ze čtyř architektonicky hodnotných budov tvořících obdélník. Mezi nimi dominuje hotel s kapacitou 120 lůžek a pokoji ve viktoriánském a gregoriánském stylu a také restaurace, která vznikla z barokní budovy původní sýpky a zachovala si styl takzvaného selského baroka. 

DSCF0017

Další část rozsáhlého areálu tvoří mimo jiné moderní krytá jezdecká hala, parkúr, tenisové kurty, tři rybníky a výběh a pastviny. Tradice tamního chovu koní sahá až do 18. století do dob panování rakouské císařovny Marie Terezie, kdy už zde byl hřebčín. Tehdy se tu chovali koně především pro armádu. V době nedávno minulé se stal Pecínov známým i díky velmi kvalitnímu chovu fríských koní vhodných mimo jiné na drezúru.

Čtěte také:  Jednadvacátý ročník mezinárodní výstavy Koně v akci bude „Ve jménu krále“. Představí se na 350 koní.
Předchozí: První český turnaj v pólu na sněhu proběhl ve Svatém Petru
Následující: V Mimoni kvůli penězům i zlodějům skončily chov koní i dostihy. Areál hledá kupce
x

Mohlo by vás zajímat

Cenu Masise ovládla popáté za sebou klisna

Tradiční CENA MASISE,první důležitá zkouška výkonnosti dvouletých koní, v neděli psala své další pokračování.Většina koní v ní úspěšných ve svých výborných výkonech pokračuje i v následných klasických testech. Můžeme se tedy těšit, jak si ti nejlépe umístění v letošním 40. ročníku, nazvaném Pohár Statku Blata Český Ráj, příští rok povedou jako tříletí. Především Barthesa, ...