Home > Zpravodajství > informujeme vás > Atack obhájil pro svůj tým 67. St. Leger + FOTOGALERIE

Atack obhájil pro svůj tým 67. St. Leger + FOTOGALERIE

Po dvouměsíční letní pauze byla v CONSEQ PARKU Velká Chuchle zahájena druhá polovina letošní sezóny. Vrcholem programu byl nejdelší klasický dostih roku, 67. St. Leger s Prahou 5, bojovat o celkovou dotaci půl miliónu korun se na trať 2800 metrů vydalo šestnáct tříletých koní.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Atack obhájil pro svůj tým
Favoritem byl vítěz červnového Českého derby Rádia Impuls Kadyny (Monte Negro, ž. Chaloupka), který většinu trati absolvoval v zadní části pole, zatímco tempo dostihu v prvních dvou třetinách trati soupeři nechali diktovat outsiderku Samanthine. Kilometr před cílem upadl jeden z často tipovaných aktérů Trip to Rhodos a jeho žokej Pavlíček musel být převezen do nemocnice, naštěstí ve stabilizovaném stavu. Nejúčinnější finiš předvedl slovenský host Atack, který po čtvrtém místě z Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ, pátém z Českého derby Rádia Impuls a druhém ze Slovenského derby na čtvrtý pokus dosáhl klasického triumfu. V jeho sedle byl jeho stálý jezdec, přední slovenský žokej Jaroslav Línek. Rok po vítězství Katelbacha dokázal Atack obhájit nejdelší českou klasiku pro slovenskou trenérku-šampiónku Zuzanu Kubovičovou a také pro svého majitele, stáj EMOP. Vyhrál přitom v kvalitním čase 3:00,37.

Druhým místem potvrdil nárůst formy z letních Karlových Varů, kde byl v silně obsazeném Memoriálu Josefa Dolejšího proti starším koním pátý, český odchovanec Starbuck (Wrbna Racing) vedený vítězem loňského St. Leger Garym Hindem, o necelou délku třetí finišoval favorit Kadyny. Úspěch trenérky Kubovičové podtrhl čtvrtým místem Elektroschock (OMS, ž. Janáček), pátý skončil Betpak Dala (Dr. Charvát, ž. Havlík) a v těsném boji s ním si nejnižší dotace za šesté a sedmé místo rozdělili Mazhilis (Köi Den, žk. Laube) a Desson (Agrolipt ČR, ž. Rája).

Čtěte také:  Vezl 18 dětí v přepravníku na koně

Další dění:
Otevírací Cenou Elektrizace železnic Praha (prout. př. III. k., 3300 m) zároveň začal osmý ročník podzimního metropolitního seriálu překážkových dostihů o Pohár EŽ Praha a jejím vítězem se po boji stal šestiletý valach Dekolt (Gabriela-Trachtová) s jezdcem Vladimírem Vernerem.
Následná Cena výživových programů Fitmin (III. k., 1400 m) byla zase druhou kapitolou jedenácté edice celoročního pražského seriálu pro dvouleté koně českého chovu Fitmin Cup a lehce o čtyři délky v ní po dvou třetích místech zaznamenal premiérový triumf kariéry ryzák Asharon (Stáj Hacur) s žokejem Milanem Zatloukalem.
V Ceně Dino Toys (hdcp II. k., 2400 m) zopakovala týden staré karlovarské vítězství i na domácí dráze šestiletá hnědka Irish Fire (Stall Amor), jíž k jistému triumfu opět dovedla jezdkyně Linda Fedorowiczová, trojnásobná amatérská šampiónka od letošního roku jezdící s profesionální licencí se dočkala první pražské výhry v této sezóně.
Druhý test nejmladšího ročníku, Cenu EBF (III. k., 1200 m) pro sebe jistě rozhodla spolufavoritka Filadelfia (Zeas Staré Hradiště) s žokejem Janem Rájou a kromě dotace za vítězství získala také lukrativní bonus Racing Postu 10 tisíc liber.
V Ceně Hydro-X (hdcp IV. k., 1400 m) splnil roli favorita teprve potřetí startující tříletý valach Meteorit (DS Pegas) a jeho žokej Petr Foret se třiadvacátým plným zásahem posunul do čela průběžného pořadí jezdeckého rovinového šampionátu CK Martin Tour Cupu.
Také v koncovce Ceny SusPro (III. k., 1600 m) byl k vidění boj až do posledních metrů, z nějž nakonec vytěžil třetí triumf kariéry tříletý hnědák Le Payda (Hřebčín Křenek), v jehož sedle se premiérově na pražské dráze prosadil kazachstánský jezdec, působící v ČR, Bayurzhan Murzabayev.
V závěrečném bodu programu, Ceně Velkého pořadí (IV. k., 1800 m) se dočkali příznivci pětinásobného českého žokeje-šampióna Václava Janáčka, jenž si o posledním srpnovém víkendu odskočil domů z úspěšného španělského angažmá, po strhující bitvě získal čtvrtý životní triumf právě jím důsledně odjetý čtyřletý valach Freddie Merc (Vysmátí a spokojení).
 
Výsledky najdete ZDE.

Čtěte také:  Světoznámé rezervaci hrozí katastrofa. Kvůli zpoždění úředníků musí utratit třetinu vzácných zvířat

Fotogalerii z dnešního dostihového dne připravila naše uživatelka Hana Jampílková. Podívejte se v KLUBOVNĚ >>zde<<.

Také se věnujete focení? Připojte se a sdílejte s námi!

Dostihový infoservis

Předchozí: Požár opět ohrožoval koně
Následující: Pippa Fun je Zlatý kůň Zlaté podkovy
x

Mohlo by vás zajímat

Hlavní slovo mají v neděli na závodišti dvouletí

Předposlední dostihové odpoledne letošní sezóny na karlovarském HIPODROMU HOLOUBEK proběhne ve znamení plnokrevného dorostu. Hlavním bodem programu tvořeného sedmi rovinovými dostihy bude jubilejní 40. Cena MASISE – POHÁR STATKU BLATA ČESKÝ RÁJ. Počátky tohoto důležitého srovnávacího testu dvouletých plnokrevníků spadají do 80. let minulého století. Na trať jedničkové zkoušky dlouhé ...