Home > Zpravodajství > informujeme vás > Auto se střetlo s koňským povozem, vozka i řidič nadýchali

Auto se střetlo s koňským povozem, vozka i řidič nadýchali

Nevšední dopravní nehoda se stala v sobotu 6. září před půl sedmou večer v obci Staré Ždánice na Pardubicku. Řidič osobního vozidla na křižovatce u hasičské zbrojnice pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a při odbočování z vedlejší pozemní komunikace vpravo na hlavní silnici vjel do protisměru, kde se střetl s projíždějícím povozem taženým koněm. Lidé zraněni nebyli, ale kůň bez zranění nevyvázl. Jelikož šlo o březí klisnu, byla na místo přítomna veterinářka, která provedla nutné vyšetření. Naštěstí pro majitele, klisnu i nenarozené hříbátko, došlo pouze k povrchovému zranění v podobě oděrek a tržných ran.

Zraněná klisna. Foto: Policie ČR

Zraněná klisna. Foto: Policie ČR

Oba účastníci dopravní nehody byli vyzváni k provedení dechové zkoušky. Ani jeden nejspíš nebyl při tomto úkonu v naprosté pohodě. Každý z nich nejspíš alkohol popil, a proto s napětím oba očekávali, jaké číslo se na digitálním přístroji ukáže. Vozka nadýchal 0,34 promile, zatímco řidič na tom byl několikanásobně hůře. Jeho dechová zkouška ukázala 3,17 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k této hladině byl vyzván k odběru biologického materiálu, ale to odmítl.

Třiadvacetiletý řidič Škody Fabie na místě přišel o řidičský průkaz. Podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s největší pravděpodobností bude s ohledem na vysokou hladinu alkoholu v dechu nad tři promile projednávat soud. Co se týká nehodového děje, ten je také stále předmětem šetření.

Autor: por. Bc. Eva Maturová, tisková mluvčí Policie ČR

nehoda Policie ČR
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Dostihové závodiště ožilo úspěšnou mezinárodní výstavou Koně v akci a FILM
Následující: V Olomouci se pojede o body do ČSP za Opavu i Ostravu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pozvánka na XXII. Mezinárodní setkání jízdních policií

Městská policie Ostrava srdečně zve na Mezinárodní setkání jízdních policií, které se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019. Kromě účastníků z České republiky své síly v ostravských Komenského sadech poměří také zástupci Slovenska, Polska a Německa. Program začne v 12:30 hod. slavnostním zahájením – nástupem jízdních policií. Vyhlášení výsledků a ukončení akce je plánováno před 17. ...