Home > Zpravodajství > domácí sport > Až 330 koní na Světový pohár do Olomouce!

Až 330 koní na Světový pohár do Olomouce!

Méně než měsíc zbývá do zahájení čtvrtého ročníku mezinárodních parkurových závodů J&T Banka CSI3*W Olomouc 2017, které bude hostit ve dnech 22. až 25. června Equine Sport Center v Lazecké ulici. Účastnit by se ho mělo až 330 koní!

Počty koní startujících v rámci skokových závodů v Olomouci zařazených do série Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace (FEI) rok od roku roste. Při prvním ročníku v roce 2014 to bylo 248 koní z 13 zemí, o rok později již 276 koní ze 14 států světa. Vloni pak počet čtyřnohých sportovců vzrostl na úctyhodných 331 koní startujících pod vlajkami 18 národů. A letos? Letos by konečný počet mohl dosáhnout taktéž kolem 330 jedinců! Víc už by to ani být nemohlo, neboť se jedná o maximální počty, které pojme kapacita areálu, ale také kolik je možné odbavit startů během jednoho soutěžního dne. I tak by se mohlo zejména ve čtvrtek a v pátek závodit téměř 12 hodin.

Ilustrační fotografie: archiv pořadatele

Zájem ze strany jezdců o účast na tomto prestižním mítinku v Olomouci je dlouhodobě obrovský a zejména mezi českými sportovci zůstává poptávka neuspokojena. „Domácích jezdců můžeme vzít maximálně 30 %, což on-line systém FEI automaticky počítá. Pokud bychom tento limit překročili, mohla by přijít ze strany Mezinárodní jezdecké federace sankce,“ vysvětluje ředitelka závodů J&T Banka CSI3*W Olomouc Klára Damborská. Také v případě zahraničních účastníků platí jasná pravidla a pořadatelé nemohou vzít každého, kdo se přihlásí. Tak např. pokud se hlásí větší množství jezdců umístěných do 600. místa v žebříčku FEI, musí tvořit alespoň polovinu účastníků. Nelze pak odmítnout jezdce do 10. místa v žebříčku divize FEI, do níž patří Česká republika. Ti jsou zároveň automaticky kvalifikovaní do nedělní Grand Prix. Pozvání od pořadatelů musí dostat prvních 15 jezdců v celosvětovém žebříčku FEI, byť při velkém množství mezinárodních závodů 3* až 5* úrovně je jejich start méně pravděpodobný. Organizátoři mají právo udělit pro účast několik divokých karet, avšak i v tomto případě jsou limitováni tím, že je mohou poskytnout pouze jezdcům umístěným do 600. místa žebříčku FEI. Zkrátka pravidla pro účast na mezinárodních závodech této úrovně nejsou jednoduchá a ne každá přihláška může být přijata.

Čtěte také:  Trojice Pražských lvů míří do Říma. Pojede se tam šestnácté kolo GC

Každopádně doručených přihlášek je dva týdny před uzávěrkou více než dost! Celkem na nich figuruje 250 koní, další jsou v pozici čekatelů, zda pro ně zůstanou volné pozice. Zvyšující se zájem je i mezi soutěžícími v nižších vypsaných kategoriích. Tak třeba juniorští jezdci se již přihlásili s 30 koňmi, zatímco vloni jich byla polovina. Jezdci v kategorii do 25 let před rokem dovezli čtyři desítky koní, přičemž přesně tolik jich je nahlášeno už 14 dní před konečným termínem pro podání přihlášek.

Diváci v Olomouci se tak opravdu mají na co těšit! Podrobnosti o programu závodů J&T Banka CSI3*W Olomouc najdete na adrese www.csiolomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*W Parkur skoky
Předchozí: VII. den metropolitní sezóny: LADIES DAY 65. Mironet Velká červnová cena, 14. Cena Nory Jeane
Následující: Na zámku v Benátkách nad Jizerou se otevřela stálá expozice velkých kopytníků

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Lucie Strnadlová vyhrála ve Frenštátu a má reálnou šanci na finále ČSP

Průběh Velké ceny Frenštátu pod Radhoštěm, která byla předposledním kolem 18. ročníku Českého skokového poháru, výrazně ovlivnil vytrvalý déšť. Finálový parkur dokončili bez chyby tři jezdci a díky nejlepšímu času vyhrála Lucie Strnadlová. Neděle 8. září přinesla předposlední Velkou cenu v rámci Českého skokového poháru. Uskutečnila se na travnatém kolbišti ...