Home > Zpravodajství > domácí sport > Až 330 koní na Světový pohár do Olomouce!

Až 330 koní na Světový pohár do Olomouce!

Méně než měsíc zbývá do zahájení čtvrtého ročníku mezinárodních parkurových závodů J&T Banka CSI3*W Olomouc 2017, které bude hostit ve dnech 22. až 25. června Equine Sport Center v Lazecké ulici. Účastnit by se ho mělo až 330 koní!

Počty koní startujících v rámci skokových závodů v Olomouci zařazených do série Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace (FEI) rok od roku roste. Při prvním ročníku v roce 2014 to bylo 248 koní z 13 zemí, o rok později již 276 koní ze 14 států světa. Vloni pak počet čtyřnohých sportovců vzrostl na úctyhodných 331 koní startujících pod vlajkami 18 národů. A letos? Letos by konečný počet mohl dosáhnout taktéž kolem 330 jedinců! Víc už by to ani být nemohlo, neboť se jedná o maximální počty, které pojme kapacita areálu, ale také kolik je možné odbavit startů během jednoho soutěžního dne. I tak by se mohlo zejména ve čtvrtek a v pátek závodit téměř 12 hodin.

Ilustrační fotografie: archiv pořadatele

Zájem ze strany jezdců o účast na tomto prestižním mítinku v Olomouci je dlouhodobě obrovský a zejména mezi českými sportovci zůstává poptávka neuspokojena. „Domácích jezdců můžeme vzít maximálně 30 %, což on-line systém FEI automaticky počítá. Pokud bychom tento limit překročili, mohla by přijít ze strany Mezinárodní jezdecké federace sankce,“ vysvětluje ředitelka závodů J&T Banka CSI3*W Olomouc Klára Damborská. Také v případě zahraničních účastníků platí jasná pravidla a pořadatelé nemohou vzít každého, kdo se přihlásí. Tak např. pokud se hlásí větší množství jezdců umístěných do 600. místa v žebříčku FEI, musí tvořit alespoň polovinu účastníků. Nelze pak odmítnout jezdce do 10. místa v žebříčku divize FEI, do níž patří Česká republika. Ti jsou zároveň automaticky kvalifikovaní do nedělní Grand Prix. Pozvání od pořadatelů musí dostat prvních 15 jezdců v celosvětovém žebříčku FEI, byť při velkém množství mezinárodních závodů 3* až 5* úrovně je jejich start méně pravděpodobný. Organizátoři mají právo udělit pro účast několik divokých karet, avšak i v tomto případě jsou limitováni tím, že je mohou poskytnout pouze jezdcům umístěným do 600. místa žebříčku FEI. Zkrátka pravidla pro účast na mezinárodních závodech této úrovně nejsou jednoduchá a ne každá přihláška může být přijata.

Čtěte také:  Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

Každopádně doručených přihlášek je dva týdny před uzávěrkou více než dost! Celkem na nich figuruje 250 koní, další jsou v pozici čekatelů, zda pro ně zůstanou volné pozice. Zvyšující se zájem je i mezi soutěžícími v nižších vypsaných kategoriích. Tak třeba juniorští jezdci se již přihlásili s 30 koňmi, zatímco vloni jich byla polovina. Jezdci v kategorii do 25 let před rokem dovezli čtyři desítky koní, přičemž přesně tolik jich je nahlášeno už 14 dní před konečným termínem pro podání přihlášek.

Diváci v Olomouci se tak opravdu mají na co těšit! Podrobnosti o programu závodů J&T Banka CSI3*W Olomouc najdete na adrese www.csiolomouc.cz.

ESC Olomouc J&T Banka CSI3*W Parkur skoky
Předchozí: VII. den metropolitní sezóny: LADIES DAY 65. Mironet Velká červnová cena, 14. Cena Nory Jeane
Následující: Na zámku v Benátkách nad Jizerou se otevřela stálá expozice velkých kopytníků

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Dnešní den bude bezesporu zapsaný do historie českého jezdeckého sportu, jako významný. Česká jezdecká federace obdržela potvrzení z FEI (Mezinárodní jezdecká federace) o přerozdělení týmové kvóty pro disciplínu skoky, a to znamená, že český parkurový tým má otevřenou cestu na OH Tokio 2020!! Do 31. prosince 2019 byl termín pro ...