Home > Zpravodajství > světový sport > Berlin Eagles vedou v GCL v Chantilly. Prague Lions dojeli dvanáctí

Berlin Eagles vedou v GCL v Chantilly. Prague Lions dojeli dvanáctí

Už podvanácté bojují v letošní sezoně nejlepší jezdci a koně o body do žebříčku prestižní týmové soutěže Global Champions League. Mítink hostí tentokrát francouzské město Chantilly. První kolo vyhráli Berlin Eagles. Prague Lions jsou dvanáctí.

Dvanácté zastavení na okruhu Global Champions 2019 se odehrává od 12. do 14. července ve francouzském městě Chantilly. Kolbiště s krásnou zámeckou kulisou se otevřelo nejlepším jezdcům a koním světa v pátek, kdy se v odpoledních hodinách konalo první kolo týmové soutěže Global Champions League.

Foto: Stefano Grasso / GCL

V barvách družstva Pražských lvů nastoupili Němec Marco Kutscher a Belgičan Wilm Vermeir. Ani jeden z nich se neubránil chybám. Německý jezdec v sedle klisny Chades of Blue shodil jednu překážku, belgický reprezentant na Iq van het Steentje inkasoval na parkuru s výškou do 155 centimetrů osm trestných bodů. Celkový součet je zařadil na průběžné dvanácté místo.

Ve vedení jsou v polovině dvoukolové soutěže jezdci z týmu Berlin Eagles. Ani jeden z německých reprezentantů, kteří za ně v úvodní části ligy v Chantilly závodili, nechyboval. Ludger Beerbaum předvedl čistý výkon s hnědákem Cool Feeling. Jeho kolega Christian Kukuk nezaváhal s Limonchellem.

Bez trestných bodů, pouze s vyšším součtem dosažených časů, dojeli Miami Celtics. Ty zastupovali Michael Duffy z Irska na hřebci Mullaghdrin Touch the Stars a Brit William Whitaker s RMF Cadeau de Muze. Do druhé části ligového klání budou tedy nastupovat z průběžné druhé pozice.

Čtěte také:  Vánoční pomoc od hasičů

Třetí jsou Valkenswaard United. Ir Betram Allen s bělkou Molly Malone V dovezl do cíle nulu, německý matador Marcus Ehning s Comme Il Faut shodil jednu překážku.

Konečné pořadí soutěže Global Champions League v Chantilly bude známé v sobotu. Druhé kolo startuje od 14.15 hodin. Kurz bude připravovat stavitel Uliano Vezzani a jeho obtížnost bude na maximální úrovni do 160 centimetrů.

Se stejnou výškou parkuru se musí popasovat i účastníci dalšího vrcholu mítinku. Tím je Grand Prix Chantilly, jež bude zahájena v sobotu v 17.45 hodin. Vítěz Velké ceny získá vedle maximálního bodového přídělu do žebříčku také vstupenku do listopadové Super Grand Prix, jež se odehraje v Praze při Global Champions Prague PlayOffs.

V první soutěži v katarském Dauhá se do ní kvalifikoval Francouz Jullien Epaillard, v Mexiku si účast v Praze zajistil belgický reprezentant Jérome Guery a v třetím kole v Miami se radoval jeho krajan Pieter Devos. Velkou cenu v Šanghaji ovládla izraelská jezdkyně Danielle Goldstein a v Madridu získal postup do Super Grand Prix Švýcar Martin Fuchs. Z Hamburku postoupil Němec Danielovi Deusserovi a v sedmého závodě v Cannes dominoval Niels Bruynseels. Ve Stockholmu vyhrál Peder Fredricson ze Švédska a v Grand Prix v Cascais získal kvalifikaci britský zástupce Ben Maher. Ten dojel na druhém místě, vítěz Martin Fuchs však už má díky úspěchu v Madridu účast jistou. Velkou cenu, jež se jela v Monaku, vyhrál nizozemský zástupce Maikel van der Vleuten. Prozatím poslední hvězdou s „jízdenkou“ do Prahy je německý reprezentant Christian Ahlmann, jenž vyhrál v Paříži.

Čtěte také:  Historický moment pro jezdecký sport! Účast na OK v Tokiu má jasnou český skokový tým

Galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs se uskuteční v libeňské O2 areně od 21. do 24. listopadu. Informace o předprodeji vstupenek najdete na adrese www.pragueplayoffs.com. Další podrobnosti o sérii Global Champions jsou na webu www.gcglobalchampions.com.

Tisková zpráva 

Global Champions League Marco Kutscher Parkur Prague Lions skoky Wilm Vermeir
Předchozí: Dostihový spolek bude mít nového ředitele
Následující: Nejnáročnější jezdecký sport znovu v Pardubicích

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...