Home > Zpravodajství > informujeme vás > blíží se Středoevropský pohár

blíží se Středoevropský pohár

Již pouze necelé dva týdny zbývají do konání letního dostihového odpoledne v Auto Hase Parku Velká Chuchle. V neděli 7. srpna se, pod záštitou ministra zemědělství Ivana Fuksy, od 15 hodin uskuteční Dostihový den Středoevropský pohár s třemi dostihy nejvyšší kategorie. Ty se uskuteční na distancích 1200 m (Sprint), 1600 m (Mile) a 2400 m (Classic) a na představí špičkové koně z Polska, Rakouska a České republiky….

Každý z těchto tří dostihů má základní dotaci 250.000 Kč a k tomu bude pro dva nejlepší, platně umístěné, účastníky z každé země připraven bonus 80.000 Kč. Přihlášky jsou otevřené pro všechny dostihové koně, kteří jsou registrovaní v Polsku, Rakousku nebo České republice, a jejich uzávěrka je ve čtvrtek 28. července.

PROPOZICE dostihového dne

Start prvního dostihu programu bude v 15 hodin, tři hlavní položky se poběží v 16.15, 16.55 a 17.35 hodin. Po skončení dostihového dne promítne Kinobus DPP film Pouta, oceněný Českým lvem.


Statistiky první poloviny sezóny
Letošní dostihová sezóna v ČR vstupuje do své druhé poloviny. První část pražské termínové listiny odstartovala tradičně počátkem dubna a vyvrcholila červnovým derby-dnem. Na dráze ve Velké Chuchli se uskutečnilo celkem 11 dostihových dnů (31,4 % z ČR) s 88 rovinovými dostihy (47,3 % z ČR), v nichž bylo nejúspěšnějším stájím na cenách a prémiích rozděleno 11,4 miliónu Kč (45,6 % z ČR). Statut nejvyšší kategorie mělo sedmnáct dostihů (50 % z ČR včetně překážek, 71 % z ČR jen v rovinovém provozu). Pražskému publiku se představilo 501 koní a 78 jezdců.

Čtěte také:  Koně na náměstí jako předehra mezinárodní výstavy


Termíny II. poloviny metropolitní sezóny

neděle 7. srpna, od 15 hodin: Středoevropský pohár
neděle 28. srpna, od 12 hodin: 66. ST. LEGER – Dostihový den s Prahou 5
neděle 4. září, od 14 hodin: Velká cena Fondů Conseq invest
neděle 11. září, od 14 hodin: 5. Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha, a. s.
neděle 18. září, od 14 hodin: Dostihový festival (VC Prahy CK Martin Tour, VC českého turfu, Stříbrný pohár Hřebčína Křenek)
neděle 25. září, od 14 hodin: 90. Svatováclavská cena – Dostihový den Znovínu Znojmo
neděle 2. října, od 13 hodin: 75. Gerschův memoriál
neděle 16. října, od 13 hodin: Dostihový den Klubu Dicka Francise
neděle 23. října, od 13 hodin: 73. Cena zimního favorita
neděle 30. října, od 12 hodin: 92. Cena prezidenta republiky dotovaná spol. HIC&SERVICES

Více na www.velka-chuchle.cz

Předchozí: Parkurová extraliga pokračuje ve Strakonicích
Následující: Kvalifikace na OH ve všestrannosti
x

Mohlo by vás zajímat

Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

Úterý 20. srpna bylo pro hasiče z Libereckého kraje náročné. Nejprve zasahovali u dopravní nehody, následně se hasiči okamžitě přesunuli k další události. Jednalo se o záchranu koně, který v obci Luka na Českolipsku uvízl v jímce hluboké 2–3 m. Při příjezdu hasičů se kůň nacházel na boku skoro celý v ...