Home > Zpravodajství > světový sport > Blíží se třinácté kolo GC. V Berlíně nastoupí trojice Pražských lvů

Blíží se třinácté kolo GC. V Berlíně nastoupí trojice Pražských lvů

Světová parkurová špička se letos představí fanouškům seriálu Global Champions už potřinácté. Od 26. do 28. července se bude závodit na kolbišti, které vyroste v západoberlínském areálu Sommergarten. Prague Lions bude zastupovat trio jezdců.

Belgický reprezentant Niels Bruynseels, Nizozemec Gerco Schröder a domácí, tedy německý, jezdec Marco Kutscher byli vybráni ze sestavy Prague Lions pro třinácté zastavení na okruhu Global Champions. To se bude konat během posledního červencového víkendu v Berlíně.

Foto: Stefano Grasso / LGCT

Kurzy nejvyšší obtížnosti tentokrát bude připravovat německé stavitelské eso Frank Rothenberger. První jeho parkur okusí jezdci v pátek 26. července ve 13.30 hodin, kdy je na programu zahajovací stopětačtyřicítka. Druhou páteční soutěží bude úvodní kolo týmové soutěže Global Champions League. Její překážky budou dosahovat 155 centimetrů a na start se postaví všech šestnáct družstev včetně Pražských lvů. Ještě o pět centimetrů vyšší bude druhý parkur ligového klání, který absolvují účastníci v sobotu od 11.30 hodin.

Vítězové připíší do tabulky svému týmu 30 bodů. Nejvíce jich prozatím nasbírali zástupci Miami Celtics, kteří tak vedou žebříček s 221 body. O pouhé tři body za nimi jsou Shanghai Swans a na třetím místě se drží s odstupem dalších devíti bodů London Knights. Pražští lvi jsou po dvanácti závodech na desáté příčce.

Dalším vrcholem berlínského mítinku bude Grand Prix, jež odstartuje v sobotu od 15.10 hodin. Nejúspěšnější účastník nejen, že získá maximální bodový příděl do hodnocení jednotlivců, ale otevře si také cestu do Prahy. Prvenství v Grand Prix v rámci Longines Global Champions Tour totiž zaručuje startovní pozici v Super Grand Prix, jež se bude konat při Prague PlayOffs koncem listopadu v pražské O2 areně.

Čtěte také:  Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Známe již dvanáct jmen pro tuto speciální soutěž. Jako první se v katarském Dauhá kvalifikoval Francouz Jullien Epaillard, v Mexiku si účast v Praze zajistil belgický jezdec Jérome Guery a v třetím kole v Miami se radoval další Belgičan Pieter Devos. Velkou cenu v Šanghaji ovládla izraelská jezdkyně Danielle Goldstein a v Madridu získal postup do Super Grand Prix Švýcar Martin Fuchs. Z hamburské Grand Prix postoupil Němec Daniel Deusser a v sedmého závodě v Cannes dominoval Niels Bruynseels. Ve Stockholmu vyhrál Peder Fredricson ze Švédska a v Grand Prix v Cascais získal kvalifikaci britský zástupce Ben Maher. Ten dojel na druhém místě, vítěz Martin Fuchs však už má díky úspěchu v Madridu účast jistou. Velkou cenu, jež se jela v Monaku, vyhrál nizozemský zástupce Maikel van der Vleuten. V Paříži si pro vítězství dojel německý reprezentant Christian Ahlmann, a prozatím posledním postupujícím je Ir Darragh Kenny, jenž vyhrál v Chantilly. Kdo bude číslem třináct, se dozvíme během sobotního odpoledne.

Velkou cenou ovšem program v Berlíně nekončí. V neděli 28. července budou připraveny ještě dvě soutěže až do 150 centimetrů.

Kompletní informace včetně on-line výsledků a živého vysílání najdete na webu www.gcglobalchampions.com. Podrobnosti o přípravách Prague PlayOffs najdete na adrese www.pragueplayoffs.com.

Tisková zpráva 

Gerco Schröder Global Champions League Marco Kutscher Niels Bruynseels Parkur Prague Lions skoky
Předchozí: Opatrný pojede po třech letech o mistrovský titul v parkurovém skákání
Následující: Hasiči se záchrannou sítí v akci

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...