Home > Články > PR články > prodejna jezdeckých potřeb > Bodlák, který nepíchá aneb Nastartujte své koně

Bodlák, který nepíchá aneb Nastartujte své koně

K jaru téměř neodmyslitelně patří kromě jarní únavy, jarního úklidu 🙂 a jarních alergií i jarní detoxikace neboli nastartování organismu. Takzvaný detox mají ve zvyku nejen lidé preferující přírodní – alternativní medicínu. Často se jarní očista doporučuje i v konvenční medicíně a to nejčastěji na bylinné bázi. Právě tato detoxikace je vhodná i pro koně a další zvířata. Jednou z hojně využívaných čistících bylin je právě bodlák, který nepíchá s vysokou léčebnou hodnotou – Ostropestřec mariánský.

ostropestrecOstropestřec

Jedná se o bylinu podobnou bodláku s významným pozitivním působením jak na lidský, tak zvířecí organismus. Pochází ze Středomoří a u nás se ve volné přírodě vyskytuje spíše ojediněle. Nejcennější částí rostliny jsou listy a hlavně semena. Ta se zpracovávají do nejrůznějších forem např. oleje.

Proč dávat koním Ostropestřec?

Bylina je vhodná pro účely aktivní detoxikace, ale i prevence. Posiluje imunitní systém, podporuje a chrání játra, snižuje negativní vliv očkování a odčervení. Je cenným zdrojem mastných kyselin a pozitivně působí na tvorbu epitelu, tedy zdravý růst kopyt a srsti. Dobře působí při schvácení kopyt, dušnosti a také při dietě redukčního charakteru či různých onemocnění.

 

Pro které koně je vhodný?

Produkty z ostropestřce, jejichž výrobou se zabývá firma MARAVOL jsou určeny hospodářským i domácím zvířatům. Doručovány jsou nejen pro koně ve sportu či chovu, ale také pro koně „v důchodu.“ Pozitivně pomáhají zejména koním, kteří podávají fyzické výkony. Právě u nich je potřebné chránit metabolické cesty v organismu podáním vhodných látek, které pomohou rychle obnovit tělesnou rovnováhu.

V neposlední řadě působí na všechna zvířata i zvýšená zátěž v podobě nepříznivých vlivů daných působením kontaminovaného životního prostředí či stresujícího faktoru přinášeného nepřirozeným životním stylem zvířat. Obsahové látky plodu ostropestřce mariánského mohou pomoci ve většině případů tyto nežádoucí jevy eliminovat.


Látky plodu a jejich působení

Jedná se zejména o látky flavonolignanové povahy, které se v humánní medicíně izolují ve formě vysokoobsahového koncentrátu s názvem silymarin. Tyto látky mají schopnost se zapojit velmi významně do regeračních procesů v játrech. Zvyšují tvorbu žluče, podporují její vylučování a hlavně mají schopnost chránit játra před toxickými látkami. Kromě toho obsahuje plod ostropestřce mariánského také rostlinný olej, který má vysoké zastoupení kyseliny linolové. Tato vícenásobně nenasycená mastná kyselina se řadí mezi tzv. esenciální mastné kyseliny, které získávají savci pouze potravou. Nedostatek těchto kyselin způsobuje závažné metabolické poruchy. Významný vliv mají tyto kyseliny i na pokožku a osrstění zvířat.


Kam pro produkty?

Prodejna jezdeckých potřeb Dana Sárová, nacházející se v areálu dostihových stájí v Karlových Varech Dvorech, si je vědoma významnosti této byliny a nabízí Vám nejenom olej z ostropestřce mariánského obohacený o vitamin E ve 2 l balení za skvělou cenu 180,- Kč, ale i po domluvě ostropestřcové krmné expelery pod obchodními názvy Silyfeed A, L, V a CLA v 10 kg balení. Zastavte se v naší prodejně nebo zavolejte, rádi Vám poradíme, který produkt je pro vašeho koně ten pravý!

„Zdraví koně jsou naším hlavním záměrem“

olej ostropestrecOlej z ostropestřce mariánského obohacený o vitamin E ve 2l balení za skvělou cenu 180,- Kč

Jezdecké potřeby Horseshop KV jsou vám k dispozici denně od pondělí do pátku od 12 do 19 hodin. V sobotu pak od 10 do 13 hodin a v případě nutnosti kdykoliv po dohodě na tel. č. 737 313 494. Stejně tak, jako dostihová dráha, má i náš obchod letitou tradici a po celou dobu nabízí svým zákazníkům široký sortiment jezdeckých potřeb, ale i krmiva nejenom pro koně.

WWW.:horseshopkv.cz

Předchozí: ČJF na Facebooku
Následující: Jak zbavit koně zlozvyků?
x

Mohlo by vás zajímat

Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Vrcholem Zimního jezdeckého poháru ČJF, který startuje již začátkem února, bude tradičně Jezdecký festival. Program březnového finále v Královicích u Slaného prošel řadou změn. Nově se začne v pátek drezurou a voltiží. Skákat se bude všechny tři dny. Časový harmonogram Jezdeckého festivalu 2020 v Královicích u Slaného prošel optimalizací a ...