Home > Zpravodajství > domácí sport > Boj o tituly skokových mistrů ČR 2015 pokračuje

Boj o tituly skokových mistrů ČR 2015 pokračuje

Jen týden poté, co si na krk pověsili zlato Anna Kellnerová, Michaela Šínová a Aleš Opatrný, budou známí také skokoví mistři 2015 v kategoriích dětí a juniorů. V Martinicích budou o cenné kovy bojovat v tříkolové soutěži od 17. do 19. července.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Do Martinic se jako ještě stále úřadující mistři vydají dva jezdci. V loňském roce si odvážel zlato mezi dětmi (12 až 14 let) František Stružinský a Zonnedoeptoltien, který se rozeskakoval se Sárou Finsterle a Matoušem Kořínkem. Tato elitní trojka neměla na svém kontě po třech kolech žádné trestné body. I letos tito jezdci zavítají do Martinic. Na děti budou čekat parkury na stupních obtížnosti ZL, L* a L* (tj. 110 a 120 cm). Stavitelem kurzů je Zdeněk Krpela, kterému bude asistovat Roman Hladík.

Ani kategorie mladších juniorů ve věku 14 až 16 let nebude ochuzena o obhájce titulu. Loňskou mistryní v této kategorii se stala Kateřina Kučerová, která se svými koňmi získává zkušenosti již na těžších parkurech. Stejně jako František Stružinský, i ona se chystá na letošní mistrovství Evropy v polovině srpna. V Martinicích bude při mistrovství ČR sedlat hned tři koně a představit by se měla i mezi družstvy. Loni byla Kateřina Kučerová jediným jezdcem, který během tří kol ani jednou nechyboval a zvítězila tak bez rozeskakování.  Stříbro loni putovalo k Petře Boháčové a bronz získala vítězka z roku 2013 Francesca Kolowrat-Krakowská. Tehdy se konal republikový šampionát pro děti a juniory taktéž v Martinicích. Na tuto věkovou kategorii čekají parkury na stupních L**, S* a S** (tj. 120, 125 a 130 cm).

Čtěte také:  Parkurový Světový pohár v Olomouci se posouvá. Proběhne na konci srpna

Mezi staršími juniory ve věkovém rozmezí 17 až 18 let loni kralovala Adéla Půlpánová. Ta však věkem patří letos již mezi mladé jezdce, stejně jako stříbrná z roku 2014 Kateřina Málková. Ta bojovala předešlý víkend na Ptýrově mezi mladými jezdci, kde získala bronz. Nejlépe „nasazeným“ starším juniorem, který v Martinicích odstartuje, tak bude loni bronzová Martina Kučerová. Po třech kolech se tehdy rozeskakovala o medailové pozice. Cesta za titulem bude pro tyto jezdce na parkurech S*, S** a S** (od 125 do 130 cm).

Letos poprvé došlo k rozšíření kategorií v soutěži družstev. Zatímco do loňského roku závodila smíšená družstva dětí a juniorů, tentokrát se bude jednat o dvě samostatné soutěže. Zatímco týmová soutěž dětí je vzhledem k počtu přihlášených ohrožena, juniorských družstev je dostatek. Jezdci se během čtvrtka 16. července zúčastní zahajovacího tréninku a od pátku již probíhají první kola mistrovských soutěží pro jednotlivce. Družstva budou bojovat o cenné kovy v pátek a sobotu. Aktuální dění můžete sledovat na stránkách pořadatele www.csi-martinice.cz.

děti a junioři equitana Martinice mistrovství čr
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Závody spřežení na pardubickém závodišti měly premiéru v roce 2010
Následující: Pozvánka na seminář o infekční anemii koní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Finále 18. ročníku Českého skokového poháru v Martinicích na Příbramsku vyhrál potřetí ve své kariéře Rudolf Doležal, který ani s jedním ze čtyř koní nechyboval. Jediná žena na startu – Lucie Strnadlová skončila druhá s osmi trestnými body. Rudolf Doležal potvrdil, že mu model finále Českého skokového poháru se střídáním ...