Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Bolehošť hostila vozatajské mistrovství ČR 2015

Bolehošť hostila vozatajské mistrovství ČR 2015

Od pátku 18. do neděle 20. září probíhalo ve východočeské Bolehošti Lipinách mistrovství České republiky ve vozatajských soutěžích. Na programu byly čtyři mistrovské kategorie určené jednospřežím, dvojspřežím, čtyřspřežím a dvojspřežím pony.

Ladislav Jirgala. Foto: Josef Malinovský

Ladislav Jirgala. Foto: Josef Malinovský

Jako první vyvrcholilo v neděli mistrovské klání jednospřeží. V něm vyhrál způsobem start cíl Jan Exnar, který se ujal vedení hned po páteční drezurní zkoušce, nejlepší výkon předvedl také v sobotním maratonu a přestože v závěrečném parkuru mezi kužely přišly nějaké chyby, na celkové prvenství mu to nakonec stačilo. Za ním skončil Jiří Koníř a třetí místo vybojoval Jaroslav Petřek.

Mezi dvojspřeží pony se ujala vedení po drezuře Monika Pospíšilová, ale maraton zajela až jako čtvrtá v pořadí, čímž se propadla na průběžnou třetí příčku. Parkur jí opět vyšel na výbornou, ale bohužel na nejvyšší příčku se již zpět neprobojovala. Posunula se sice na druhé místo před Michala Kořínka, ale zlatou medaili si nakonec pověsil na krk Erik Zuvač, který se dostal do vedení díky skvěle zajetému maratonu.

V párech velkých koní předvedl nejlepší výkon Ladislav Jirgala. Vedl již po prvním dnu a na prvním řádku průběžné výsledkové listiny se udržel i po sobotní terénní jízdě, byť se v maratonských překážkách dařilo o něco lépe Jaroslavu Kohoutovi. Na pořadí nakonec nezměnil nic ani parkur, a tak Ladislav Jirgala získal již sedmé zlato z vozatajských šampionátů. Jednou vyhrál v jednospřeží, jednou ve čtyřspřeží a již pětkrát ve dvojspřeží. Z bronzové medaile se radoval Václav Coufalík.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

V královské kategorii čtyřspřeží našel přemožitele Radek Nesvačil pouze ve svém otci Jiřím, a to jen v nedělní části na parkuru. V drezuře i v maratonu byl ze všech nejlepší, a to mu stačilo na celkové vítězství. Jiří Nesvačil starší skončil po sečtení bodů ze všech tří dnů na druhém místě. Třetí skončil Jaroslav Jandl. Ten mohl jet nedělní parkur zcela v klidu, neboť věděl, že na dvě nejvyšší příčky má příliš velkou ztrátu a propadnout se již nemá kam. Zbývající dva soupeři – Zdeněk Jirásek a Jaroslav Juráň mladší byli vyloučeni po karambolech v sobotní terénní jízdě.

Sestřih nejdůležitějších okamžiků z mistrovství ČR spřežení odvysílá Česká televize na kanálu ČT Sport ve středu 30. září od 12.50 hodin a v reprízách pak v pátek 2. října a v neděli 4. října vždy od 8.30 hodin. Další informace hledejte na adrese www.cjf.cz/sprezeni.

ČJF Jan Exnar ladislav jirgala mistrovství čr Monika Pospíšilová radek nesvačil spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Robert Pokorný obhájil titul mistra ČR ve všestrannosti
Následující: Poník se vydal na stezku mezi cyklisty a bruslaře

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na galavečer ČJF 2019 zahájen

V pátek 26. října od 12.00 hodin byl zahájen předprodej vstupenek na galavečer České jezdecké federace spojený s oceněním nejlepších jezdců a koní roku 2018 ve všech disciplínách pod hlavičkou ČJF. Uskuteční se v sobotu 26. Ledna 2019 v Praze. Dějištěm galavečera České jezdecké federace se již tradičně stane Národní ...