Home > Zpravodajství > domácí sport > Bolehošť Lipiny hostí mistrovství ČR ve spřežení

Bolehošť Lipiny hostí mistrovství ČR ve spřežení

Ve čtyřech kategoriích se utkají jezdci v disciplíně spřežení o mistrovské tituly roku 2015. Letošní šampionát proběhne od 18. do 20. září v Bolehošti Lipinách. Celkem se představí 42 kočárů v soutěžích jedno-, dvoj-, čtyřspřeží a dvojspřeží pony.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Do mistrovské soutěže jednospřeží se nahlásilo 14 účastníků, a to včetně obhájce loňského mistrovského titulu Jaroslava Petřeka. Tentokrát však bude zapřahat jiného koně – Fate-Z. O první a druhé příčce loni v Pardubicích rozhodly až desetiny bodu, přičemž nejblíže se vítězi přiblížil Jiří Kříž s koněm Castila-22. Tato dvojice tentokrát na soupisce přihlášených chybí. Silnými konkurenty však jistě budou Jan Exnar, Pavel Plch, Libor Kurka, Jiří Koníř a další.

Vítěz kategorie dvojspřeží v roce 2014 Ladislav Jirgala se chystá obhajovat titul se stejným dvojspřežím, a to koňmi Kolet a Antonio 2. Další dva medailisti Josef Hrouda a Martin Gössl však na přehledu startujících nefigurují. Stejně jako Ladislav Jirgala se účastnili předešlý víkend mistrovství světa dvojspřeží v maďarském Fábiánsebestyénu a v nadcházejících dnech dali přednost odpočinku.  Na startu ovšem nebudou chybět další úspěšní vozatajové jako např. Jaroslav Kohout, Václav Coufalík, Josef Drábek či Jaroslav Juráň.

Zatímco v loňském roce se do kategorie čtyřspřeží nahlásila pouze trojice závodníků, tentokrát by se jich mělo představit pět. Jsou jimi Jiří Nesvačil starší, Radek Nesvačil, Zdeněk Jirásek, Jaroslav Juráň mladší a Jaroslav Jandl.

Čtěte také:  Hasiči zachraňovali koně z řeky

Početnější startovní pole bude i v kategorii dvojspřeží pony, kde se v loňském roce nejvíce dařilo Michalu Kořínkovi s poníky Nuget 2 a Britany 1. V tomto roce bude mít jezdec na startu dvě spřežení pony, vedle již zmíněné dvojice by se měli dále představit Stargate a Apao. Zatímco na stříbrnou Moniku Pospíšilovou měl zlatý medailista náskok necelých pěti bodů, rozdíl na dalších místech byl již znatelnější. Monika Pospíšilová dorazí bojovat o mistrovské kovy také do Bolehošti a mezi adepty na medaile budou patřit i Milan Kořínek nebo Tomáš Palán.

Aktuální informace z mistrovského klání v disciplíně spřežení můžete sledovat na stránkách disciplíny, a to pod adresou: www.cjf.cz/sprezeni, příp. www.sprezeni-cjf.cz.

ČJF Jan Exnar jiří nesvačil ladislav jirgala Martin Gössl mistrovství čr radek nesvačil spřežení
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Za brutální utýrání koně dostal u soudu podmínku
Následující: Mistrovství ČR ve všestrannosti se koná v Borové

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Aleš Opatrný se stal parkurovým jezdcem roku 2019, Anna Kellnerová uspěla v kategorii do 25 let a skokovým koněm roku je Caleri Zuzany Zelinkové. Při galavečeru České jezdecké federace byli v sobotu večer oceněni zástupci všech jezdeckých disciplín. Poslední lednová sobota patřila slavnostnímu vyhodnocení nejlepších jezdců a koní roku 2019, ...