Home > Zpravodajství > domácí sport > Borová hostila mistrovskou všestrannost mladých

Borová hostila mistrovskou všestrannost mladých

Mistrovství ve všestrannosti pro juniory a mladé jezdce proběhlo při třídenním klání na Farmě Borová u Chvalšin ve dnech 19. – 21. září. Zatímco mezi staršími juniory a mladými jezdci si pro zlato dojely jezdkyně vedoucí od prvního dne, u mladších juniorů zamíchal pořadím závěrečný parkur.

Ilustrační fotografie: Sandra Schulzová

Juniorů ve věku 14 – 16 let se na start postavilo patnáct. Po prvním dni vedla loni druhá Inka Saparová a Sl. Fregata, jejíž loňská přemožitelka Barbora Kamírová se rozhodla pro start mezi mladými jezdci. Inka Saparová si úlohou za 63,97 % (54,05 trestných bodů) zajistila průběžné první místo s  rozdílem menším než jeden bod. Druhé a třetí místo si držela Nikola Jindrová. Terénní jízda na předních místech nic nezměnila, pouze penalizaci 0,4 bodu za lehké překročení času si odnesla Nikola Jindrová s Lucky Look. Ta se do parkuru rozhodla nastoupit se svým o něco lepším koněm Goldwin. Z nejlepší pětky si s parkurem poradily čtyři účastnice bezchybně. Bohužel dvě shození znamenaly pro Inku Saparovou ztrátu jakékoliv medaile a obsadila až nevděčné čtvrté místo. Pro zlato si tak dojela Nikola Jindrová s Goldwin před druhou Eliškou Pavlovou s Johankou 2 a bronzovou Zuzanou Hájovskou s Vacidara.

Mezi staršími juniory 17 – 18 let se naopak měnilo pořadí na nižších medailových pozicích, pouze zlato si od páteční drezury udržela Eliška Orctová. S Bonusem 1 získala v drezuře devítibodový náskok, který ještě zvýšila po bezchybné terénní jízdě. V parkuru si mohla dovolit až tři chyby, avšak suverénní bezchybná jízda jí vedle zlaté medaile přinesla výsledek jako jediné pod 50 trestných bodů. Čistým nedělním parkurem si pro stříbro dojela Monika Dudová a Feder Radegast, kteří byli po prvním dni mimo medailové pozice na čtvrté příčce. Po páteční drezurní zkoušce druhá Šárka Votavová se o medaili připravila omylem v krosu. Díky tomu se po druhé zkoušce dostala v sobotu na průběžné druhé místo Šárka Douchová, která bezchybnou terénní jízdou poskočila s Arizonou 1 až ze sedmé příčky. Po drezuře byla sice mezi nejlepšími, avšak s klisnou Ok Bea, s níž se jí nevydařila terénní jízda dle představ.  Nakonec tak v závěrečném parkuru sedlala právě Arizonu 1 a s jednou chybou si dojela pro bronz.

Nejméně početná kategorie byla mladí jezdci. Do té se nahlásila pouze trojice soutěžících. Od drezury se na pořadí nic neměnilo a pro zlato si dojela letošní juniorská účastnice mistrovství Evropy Barbora Kamírová a Christo. Druhou příčku obsadila Anežka Lexová s Berenis, tedy  další účastnice evropského šampionátu. S větším bodovým odstupem si pro bronz dojel Vladimír Sapara a Rarášek 2.

Kompletní výsledky najdete na webu pořadatele: www.farmaborova.cz. Půlhodinový sestřih z průběhu závodů odvysílá Česká televize na programu ČT Sport v pondělí 29. září od 15.20 hodin.

JK Borová Junioři mistrovství čr Mladí jezdci všestrannost
Předchozí: Galashow „Jeden večer v roce koně“ objektivem Blanky Satranové
Následující: Nejkrásnější kůň se veřejně převlékal

Miroslav Trunda si dojel pro životní úspěch, na světovém šampionátu šestiletých koní byl osmý

S výtečným výsledkem se vrátil český reprezentant v jezdecké všestrannosti Miroslav Trunda z mistrovství světa mladých koní. V Lion d´Angers si v sedle Shutterflyke dojel v kategorii šestiletých koní pro skvělé osmé místo. Jak jste se závodem a s umístěním spokojený? „Na vrchol sezony jsme se připravovali celý rok, ale že bychom mohli získat takové umístění, ...