Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Borová: Velký víkend všestrannosti

Borová: Velký víkend všestrannosti

Tři dny věnované od rána do večera všestrannosti připravil Jezdecký klub Borová. Areál u Chvalšin v českokrumlovském regionu zažije jak Kritérium mladých koní pro čtyřleté a pětileté, tak další kvalifikaci 49. ročníku seriálu Zlatá podkova.

Vítězové loňského finále Stříbrné podkovy v Humpolci, Christo 1 a Barbora Kamírová (JK Borová). Foto: Jiří Bělohlav

Vítězové loňského finále Stříbrné podkovy v Humpolci, Christo 1 a Barbora Kamírová (JK Borová). Foto: Jiří Bělohlav

„Obě soutěže KMK a jejich tři zkoušky se konají v pátek 16. května a jsou otevřené i pro další koně a jezdce bez omezení. Navíc budou hodnocené na styl a to je v České republice absolutní novinka,“ uvedla Marcela Kamírová z pořádajícího klubu.

„U nás se jezdí na styl pouze skokové soutěže, ale ve všestrannosti se jedná o premiéru. Rozhodčími z Polska tak bude klasifikována i krosová část, kdy rozhodčí z jednoho místa posuzuje styl skoku, nájezd, ovladatelnost nebo styl jezdce.“

Zlaté očekávání

Sobota (17. května) a neděle (18. května) patří pěti soutěžím Zlaté podkovy a k nim jsou přidány ještě dvě soutěže nepostupové.

Drezurní zkouška začíná v sobotu ráno (8.00 hod.), skákat na kolbišti se ale začne až po poledni, protože počet startujících se reálně blíží k číslu 100. Do nedělního terénu vyjede první dvojice v 9.00 hodin.

Na předběžné startovní listině Zlaté podkovy – Ceny firmy Kamír & Co. Pacov – jsou dva Zlatí koně ZP, třináctiletá Tiksi (Radko Heidenreich, JK Loštice) a o čtyři roky mladší Pippa Fun (Ing. Jana Höcková, JO Albert Stolany).

Čtěte také:  Zimní pohár opět láká. Ve Slatiňanech bude 8 čtyřspřeží a 56 dalších

K nim přidejte valacha Christo 1 (Barbora Kamírová, JK Borová), jinak vítěze loňského finále Stříbrné podkovy, touto dvojicí těsně poraženou Kim-C (Karolína Petrová, JK Kocanda) nebo Aféru (Ing. Markéta Máchová, JK České zemědělské akademie při ŠS Humpolec) – a máte alespoň částečnou představu o tom, co lze očekávat.

Barbora třikrát v sedle

Sedmnáctiletá Barbora Kamírová bude reprezentovat domácí barvy i v dalších dvou startech.

S Crazy Love vyhrál loni Zlatou podkovu v Borové Ing. Pavel Vaněk pro JK Ratibořské Hory, letos půjde „Bláznivá láska“ do boje s jiným partnerem a pro jiného majitele Bronzovou podkovu.

Klisna plemene appaloosa Kings Black Beauty (ročník 1999) ve Stříbrné podkově je třetím koněm pod sedlem jezdkyně, která patří mezi TOP naděje české všestrannosti.

Autor: Jiří Křepelka

Zlatá podkova 2014 LOGO

JK Borová KMK všestrannost Zlatá podkova
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: 2.kolo ČDP: Na Ptýrově více než 200 startů
Následující: Český skokový pohár míří na třetí kolo do Ostravy
x

Mohlo by vás zajímat

Ze sněhu do krosu – tak začíná sezona 2019 na dostihovém závodišti

Sezona 2019 na pardubickém závodišti nabídne více než třiatřicet akcí – až na výjimky sportovních. Kromě dostihových dnů se v domově Velké pardubické odehrají nejen další, dnes již tradiční akce. Připraveno je i několik novinek. Tou největší jsou turnaje koňského póla. KOŇSKÉ PÓLO Právě pólo obstará přechod ze zimního provozu do ...