Home > Zpravodajství > domácí sport > Brno hostilo další ročník Mezinárodního Policejního mistrovství ČR 2015 v jezdectví

Brno hostilo další ročník Mezinárodního Policejního mistrovství ČR 2015 v jezdectví

Poslední květnový víkend se v Brně uskutečnil další ročník Mezinárodního Policejního mistrovství České republiky 2015 v jezdectví. Tradiční akce, nad kterou převzali záštitu policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a primátor statutárního města Brna Petr Vokřál, byla spojená také s bohatým doprovodným programem.

Jihomoravští policisté obhájili loňské prvenství. Ilustrační fotografie: archiv Policie ČR

Jihomoravští policisté obhájili loňské prvenství. Ilustrační fotografie: archiv Policie ČR

Po pátečním slavnostním zahájení na náměstí Svobody probíhaly v sobotu v jezdeckém areálu Panská Lícha v Brně samotné závody. Téměř tři desítky jezdců čekalo skokové derby a trať dlouhá 1500 metrů s náročnými vodními a parkurovými překážkami. Po přestávce, kterou vyplnily ukázky práce policistů ze Speciální pořádkové jednotky, Oddělení služební kynologie a také vrtulník Letecké služby, začal pro diváky velmi atraktivní policejní parkur, kdy jezdci s koňmi museli překonat dvanáct speciálních překážek a prokázat odvahu a poslušnost zvířete. Mezi překážky simulující práci jízdních jednotek u policie patřil skok přes oheň, střelba na terče nebo sklopná lávka.

Celkovou vítězkou XVII. ročníku „Grand Prix Policie ČR v jízdě na koni“ a XVIII. ročníku „Mistrovství policie ČR v jízdě na koni“ se stala Martina Vysloužilová na koni Prestige z Oddělení služební hipologie Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, která tak obhájila loňské vítězství domácích. Druhé místo si svým výkonem zasloužil Grzegorz Wypchlak na koni Don Camilo z Polska, a bronz získal Miroslav Holý na koni Sacramoso Aurelia z Městské policie Ostrava.

Zdroj: Policie ČR

Brno JK Panská lícha Městská policie Panská lícha Policie ČR
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Hlasujte a vybírejte jméno maskota
Následující: Velká cena Litomyšle přivítá elitní sestavu jezdců

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pozvánka na XXII. Mezinárodní setkání jízdních policií

Městská policie Ostrava srdečně zve na Mezinárodní setkání jízdních policií, které se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019. Kromě účastníků z České republiky své síly v ostravských Komenského sadech poměří také zástupci Slovenska, Polska a Německa. Program začne v 12:30 hod. slavnostním zahájením – nástupem jízdních policií. Vyhlášení výsledků a ukončení akce je plánováno před 17. ...