Home > Zpravodajství > domácí sport > Cena Jezdectví po roce opětovně pro stáj YOKO

Cena Jezdectví po roce opětovně pro stáj YOKO

17 překážkářů na startuSlunečné letní počasí, výtečně připravená pružná dráha, skvělá divácká kulisa, bohatá účast koní v jednotlivých dostizích. Tak bychom ve zkratce mohli shrnout druhý letošní mostecký mítink s datem 4.června. V rámcových dostizích se většinou prosadili papíroví favorité. Naopak v tom hlavním, bylo všechno jinak. Cena Jezdectví – Cena spol. I.P.trust, a.s. (I.kat., 1.410m) se měla odehrát ve znamení vzájemného duelu mezi nakonec třetím Golden Eagle (ž.F.Minařík) a Falcohillem (ž.J.Bartoš). Ve své podstatě se tak stalo, ovšem oběma aktérům nakonec vypálil rybník Nice Tiger (ž.Ra.Koplík).

Nice Tiger vítězí v Ceně JezdectvíJeden ze dvou svěřenců trenéra Koplíka na startu sice trochu pozlobil, ale nakonec se mu závodění tolik zalíbilo, že se v cílové rovince táhlým koncem rozhodl následovat Falcohilla, jenž převzal vedoucí pozici po slábnoucím Tulumovi (ž.M.Zatloukal, nakonec sedmý), a předčil ho s jistotou půldruhé délky. Šestiletý hnědák rozmožil bohatou sbírku jedničkových úspěchů stáje YOKO a po roce tak navázal na loňský triumf svého stájového a tréninkového kolegy Sharpoura. Zaběhl zároveň druhý nejrychlejší čas v historii tohoto dostihu. Rychlejší byl pouze Terssio v roce 2007 vedený žokejem Janem Rájou. Dvojnásobný rovinový šampión z let 2004-2005 si v sobotu odbyl 2.dostih (Duploidealistnew Jape)tuzemskou premiéru po návratu z působení ve Švýcarsku a v akci se objevil celkem čtyřikrát. Nejlépe si vedl v závěrečném rovinovém testu se čtyřletou hnědkou My Objector, se kterou triumfoval na mílové distanci před Sagajou (ž.F.Minařík) a Artaganem (I.Koplíková). Nejtěsnější doběh si diváci mohli vychutnat ve dvojkové dvoukilometrové Ceně UPC Česká republika. Silně finišující ryzák Lorain vedený Janem Vernerem na cílové pásce zachytil jako vítězku vypadající Mainly High (N.Arendsen) a o nos zvítězil.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

 

jde to i bez otěží ... (Ever Esteem-T.Vraj)Dvou prvenství během odpoledne dosáhli trenéři Jaroslav Votava, který výrazně poskočil v šampionátu, a Václav Luka ml. Pro prvně jmenovaného zvítězili Damonie vedená čerstvou majitelkou žokejského titulu Vendulou Korečkovou a Flame Vario (ž.P.Foret). Varadarův tříletý syn předvedl skvělou koncovku. Mezi premianty připravovanými Václavem Lukou byl Rocky Rainbow (ž.J.Chaloupka), jenž zaznamenal své první životní prvenství, a výrazný All About Sam (ž.B.Mátl). někdejší přední rovinář své kvality bez sebemenší námahy potvrdil při sólové jízdě ve steeplechase IV.kategorie dlouhé 3.300m. Ta byla s počtem 17 účastníků dosud nejobsazenějším Nice Tiger - Radek Koplíkpřekážkovým dostihem uskutečněným na mosteckém hipodromu. Případné obavy z nepříjemných karambolů se ukázaly být zbytečné a početné pole publiku připravilo velice pěknou podívanou. V dalším překážkovém dostihu, trojkové Ceně Kooperativy na 3.800m navázal pod vedením Libora Šimůnka na své květnové vítězství stejným způsobem, tedy drtivým odzbrojujícím finišem, pětiletý valach Lewin trenéra Zobala.

 

——————————————

Text a foto Marcela Klingorová

Fotogalerie: www.laurena.rajce.net

Předchozí: Dětský den pod taktovkou koní
Následující: Zlozvyky koní – vzpurnost, vadný charakter a další
x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...