Home > Zpravodajství > domácí sport > Cena Masise a Lázeňská míle vrcholy nedělního karlovarského mítinku

Cena Masise a Lázeňská míle vrcholy nedělního karlovarského mítinku

Polovina srpna nepřipomíná pouze blížící se konec prázdnin, ale zároveň pozvolné loučení s karlovarskou dostihovou sezónou.Předposlední mítink, složený ze sedmi rovinových dostihů, vyvrcholí Cenou Masise – Grandhotelu Pupp(II.kat., 1.200m).Dostih, v němž mnohdy své kvality poodhalí budoucí šampióni klasického ročníku, se jako důležitý srovnávací test dvouletých koní běhával již na sklonku osmdesátých let minulého století.

Old Story může obhajovat předloňské 3.místo v Lázeňské míli

Old Story může obhajovat předloňské 3.místo v Lázeňské míli

Od roku 1994, kdy se Cena Masise přestěhovala z centrálního závodiště ve Velké Chuchli, je s výjimkou několika mála let pravidelnou součástí dostihového kalendáře v lázeňském městě.Dostih pojmenovaný po jednom z nejlepších koní české historie, držiteli titulu Kůň 20. století a v neposlední řadě významném plemeníkovi, přilákal na start desítku aktérů. U plnokrevníků nejmladší věkové kategorie není jednoduché odhadnout favorita a tím se dostih stává napínavějším. Ani letošní ročník, po dlouhé době s mezinárodní účastí, nebude výjimkou. V převaze klisen své síly poměří hned čtveřice koní, kteří absolvovali přípravnou červnovou dvojkovou Simsonovu cenu. V souvislosti s výtečnou formou koní připravovaných trenérem Allanem Petrlíkem by se o vítězství mohl ucházet druhý ze Simsonovy ceny Valmont Ohne. V sedle potomka Vadeony, karlovarské premiantky Letní ceny klisen z roku 2008, bude majitel vavřínového věnce ze Slovenského derby Jan Verner. Další tuzemský odchovanec Qualiflyer (ž.M.Zatloukal) by se mohl pokusit navázat na své vítězství v Simsonově ceně. V minulém roce se prosadila klisna Lužnice trenérky Heleny Vocáskové. Ta do boje o devadesátitisícovou dotaci tentokrát posílá Luxanu (ž.J.Rája), vítězku trojkového debutu a pátou v Simsonově ceně. Čtveřici trenérek doplňuje Štěpánka Myšková s Bellou Cullen (ž.J.Chaloupka), ve dvou dosavadních startech umístěné na druhém a třetím místě, Miroslava Maršíčková s dvakrát čtvrtou Oscarou (B.Murzabayev) a Polka Iwona Wroblewska s Jarikem (R.Man). Z Moravy do Varů míří slušovická vítězka trojkového klání Poinsettia (ž.P.Foret). Trenér Zdeno Koplík, jehož koně ovládli oba vrcholy předešlého karlovarského mítinku, má v dostihu debutujícího Tamida (ž.T.Lukášek). Obtížně se odhadují šance u hnědky Santin (ž.V.Korečková) i dohlášené ryzky Energy Store (ž.J.Šafář), neumístěných v jejich prvním životním startu.

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

Tradiční Lázeňská míle, pod záštitou společnosti CITY GOLF & RACING CLUB s.r.o.,bude druhým vrcholem odpoledne. Dostih se pyšní historií zasahující do třicátých let minulého století a stále si drží punc kvality, třebaže je vypsán jako dostih II. kategorie. Just Fly (ž.J.Rája) čeká na plný zásah již dva roky, ale jeho dosavadní výkony ho i přes vysokou hmotnostní zátěž pasují mezi favority. Loni se dvakrát dobře umístil v listed dostihu ve Varšavě. Druhý z loňské Českomoravské ceny pomalu nabírá formu, neboť v posledních dvou startech v jedničkových testech skončil druhý a čtvrtý. Nyani Tomba (ž.J.Šafář) přijíždí jako vítěz kratšího rakouského dostihu. Ve třech po sobě jdoucích jedničkových dostizích doběhl dvakrát čtvrtý a v posledním startu, kterým byla Bratislavská míle, po boji druhý. Váhově zvýhodněná je ve dvojkové společnosti vítězná a ve Francii umístěná Maruschka (ž.V.Korečková). Do konečného pořadí by mohlo promluvit i zbylé trio klisen. Loňská vítězka Jarní ceny klisen a bronzová z Oaks Nidara (ž.P.Foret) přechází z delších dostihů na míli a letos běhá převážně mimo Čechy. Na karlovarský zelený ovál se opět vracejí sestry Old Glory (K.Hlubučková) a Old Story (ž.M.Zatloukal). Prvně jmenovaná zde třikrát po sobě zvítězila a v dubnovém dvojkovém testu byla poražená po boji o pouhý nos. Druhá klisna poslední dva starty vyhrála a nyní přijíždí obhajovat svůj červencový triumf. Její předností může být spolehlivost, ze čtyř letošních startů na dotaci nedosáhla pouze jednou. První letošní start a pokus o premiérové české vítězství čeká v neděli na neúspěšného účastníka Českého i Slovenského derby a loni druhého v Bratislavské míli The Mole Catchera (M.Mach). Vyrovnané šance na dotované umístění mají v červenci na mostecké míli vítězný Chuan Che (ž.J.Verner) a Everest Hill (ž.T.Lukášek), který ze šesti dvojkových či jedničkových startů ve vytěžil druhé, třetí a dvě pátá místa. Premiant trojkového vytrvaleckého dostihu a sedmý z letošního Derby Vajgaros (ž.J.Chaloupka) směřuje zpět na kratší distanci.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Program:

14.30   Cena stáje Jasná (IV.kat.,2.000m)

15.00   Cena spol. Realistic, a.s. (IV.kat.,1.600m)

15.30   Cena EBF (III.kat.,1.600m, dvouletí)

16.00   Lázeňská míle – pod záštitou spol. CITY GOLF & RACING CLUB, s.r.o. (II.kat.,1.600m)

16.30   Cena Masise – Grandhotelu Pupp (II.kat.,1.200m, dvouletí)

17.00   Cena spol. Rabbit Trhový Štěpánov (III.kat.,2.400m)

17.30   Cena spol. Karel Holoubek Trade Group, a.s. (III.kat.,1.400m)

Text a ilustrační foto: Marcela Klingorová

Cena Masise Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Lázeňská míle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nabitý srpnový program dostihového závodiště doplní parkury
Následující: Ptýrov láká na sobotní noční Velkou cenu ČSP 2014

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Královnou dvouletých klisen se ve Varech stala Fraga

Závěrečný mítink jubilejní 120. dostihové sezóny na Hipodromu Holoubek je minulostí. Slunečné odpoledne odtajnilo jméno sedmé zimní královny, kterou po více než dvou desetiletích nejzápadnější české závodiště přivítalo. V dostihovém světě zimě nebude po doběhu 38. Ceny zimní královny DS Pegas vládnout sníh ani mráz, ale irská rodačka Fraga. Svěřenkyně ...