Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Cena Masise hlavním bodem nedělního karlovarského mítinku

Cena Masise hlavním bodem nedělního karlovarského mítinku

Polovina srpna naznačuje pozvolné loučení s karlovarskou dostihovou sezónou. Předposlední mítink na Hipodromu Holoubek s.r.o. má v neděli na programu sedm rovinových testů.

Vyvrcholí první zkouškou nejvyšší kategorie pro dvouleté koně,  Cenou MASISE – Pohárem Grandhotelu PUPP za podpory CHARVÁT Group s.r.o. (I.kat., 1.200m).

Jako významná srovnávací zkouška výkonnosti plnokrevných dorostenců se dostih, v němž nejednou své kvality ukázali budoucí šampióni klasického ročníku, běhával již na sklonku osmdesátých let minulého století. Od poloviny devadesátých let se Cena Masise stala pravidelnou součástí prázdninového kalendáře v lázeňském městě. Dostih pojmenovaný po jednom z nejlepších koní celé české historie přilákal na start sedm aktérů.

Následovat loňskou vítězku Ceny Masise Sašu (na snímku) by mohl její tréninkový kolega Quintero. Foto: Marcela Kozová

Po stopách loňské vítězky Saši se s ohledem na výsledky na dráze pravděpodobně vydá její tréninkový kolega Quintero (ž.J.Verner). Napajedelský odchovanec se může pochlubit skvělou bilancí. Oba dosavadní starty ve třetí a posléze druhé kategorii vyhrál. V souvislosti s výtečnou formou koní připravovaných trenérkou Helenou Vocáskovou by mohla navázat na svůj květnový vítězný debut Dylanka (ž.J.Rája). K nejvážnějším adeptům na přední umístění patří také Love Connection (ž.J.Chaloupka), která v obou dosavadních startech obsadila druhé místo. Priscilla (ž.P.Foret) si životní premiéru odbyla v červenci ve Francii, doběhla mimo dotované pozice. Dostihový křest čeká na Let Fireho (ž.J.Šafář), Oriental Glory (ž.V.Korečková) a Saula (J.Andrésová). Odhadovat jejich aktuální formu je tak trochu věštění z křišťálové koule. Jsou v přípravě u zkušených trenérů, což teoreticky naznačuje, že šance na nejlepší umístění je reálná.

Čtěte také:  První hříbě divokých koní na jižní Moravě se včera narodilo v Národním parku Podyjí

Ani v druhém nejvýše hodnoceném dostihu nemají sázející výběr svého favorita ulehčený. Cena společnosti CHARVÁT Group s.r.o. (II.kat., 2.400m, 100.000 Kč) nabízí zajímavé devítihlavé pole. Trojlístek koní, kteří své síly poměřili v červnu v jedničkové Karlovarské dvojnásobné míli, čili Noble Fox (J.Andrésová), Willian (ž.J.Chaloupka) a Santin (ž.V.Korečková), narazí na účastníka letošního Českého derby a nejméně zatíženého Fighting Lipse (ž.M.Havelková), druhou ze zdejší Letní ceny klisen Santa Padronu (ž.P.Foret) nebo v mosteckém Mem. Dr. Frankenbergera těsně druhého Kerabusche (M.Hrouda). Oblibu zdejší dráhy by mohl při příznivém průběhu potvrdit Mystic Golfer (ž.J.Verner) a nejzkušenější matadoři na trati Roony (ž.J.Šafář) s Fernandem (ž.J.Rája).

Program:

14.30   Cena spol. KARLOVARSKÁ KORUNNÍ (IV.kat.,1.600m)

15.00   Cena EBF (III.kat.,1.600m, dvouletí)

15.30   Cena NADACE MĚSTA KARLOVY VARY (III.kat.,2.000m)

16.00   Cena MASISE – Pohár Grandhotelu PUPP za podpory Charvát Group s.r.o. (I.kat.,1.200m, dvouletí)

16.30   Cena spol. CHARVÁT GROUP s.r.o. (II.kat.,2.400m)

17.00   Cena spol. MAENTIVA GALOPP s.r.o. (III.kat.,1.400m)

17.30   Cena spol. Karel HOLOUBEK TRADE GROUP (V.kat.,1.400m)

Text a ilustrační foto: Marcela Kozová

Cena Masise dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Předchozí: Online prodej vstupenek na pardubické dostihy
Následující: Zoo Praha představila projekt chovu koní Převalského na Dívčích hradech

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Start sezóny ve znamení rekordů

V neděli 7. dubna byla na závodišti ve Velké Chuchli zahájena letošní dostihová sezóna. Vrcholy programu tvořily dvě tradiční zkoušky nejvyšší kategorie, v obou se prosadili favorité a po obou se měnily rekordní tabulky. Zdroj: www.velka-chuchle.cz Triumf v 92. Gomba handicapu (I. k., 1200 m) vybojoval osmiletý valach stáje TVD Master ...