Home > Zpravodajství > domácí sport > Cena Masise v režii favorita

Cena Masise v režii favorita

Důstojné loučení s letošní výrazně zkrácenou dostihovou sezónou v Karlových Varech obstarala 19. srpna v doprovodu úmorného vedra Cena Masise společnosti Charvát Group, s.r.o. (II.kat., 1.200m, dotace 90 tisíc Kč). K nejvážnějším uchazečům o prvenství v jednom z nejvýznamnějších srovnávacích testů dvouletých koní v aktuální sezóně patřil v devítihlavém startovním poli díky svým předchozím výkonům RENNY STORM.Irish Fire

V sedle suveréna z červencové Ceny Muscatita v Bratislavě nahradil úřadujícího rovinového šampióna Šafáře, který se před dvěmi týdny shodou okolností zranil právě na karlovarském závodišti, jeho nejbližší pronásledovatel v průběžném žokejském šampionátu Petr Foret. Ani tato kombinace nebyla zárukou stoprocentního zásahu, neboť nakonec nad jejich síly byli dva silnější soupeři. Úřadující trenérský rovinový šampión Václav Luka naposledy vyhrál Cenu Masise před dvěmi lety s klisnou Ninou Directou, tentokrát mu hnědka WOOLFILLY (ž.J.Rája), která se většinu dostihu starala o tempo, zajistila druhé místo. Suverénní výkon předvedl BILGE KAGAN (ž.M.Zatloukal) a jeho zásluhou se trenér A.Šavujev dočkal po jedenácti letech dalšího vítěze.

Bilge KaganBilge Kagan

Tmavý hnědák v péči trenéra Šavujeva se v Čechách uvedl dvěmi 2.místy ve třetí a druhé kategorii, ale tentokrát těžil ze zahraničních zkušeností v listed dostihu a v cílové rovince ukázal progres, na který nikdo nenašel odpověď. Tabulový doběh uzavřeli ZORAYA LUNA (ž.J.Pavlíček) a tuzemský odchovanec CHEMIK (ž.L.Kasal).

 

Vyrovnaná společnost složená z jedničkových vytrvalců se sešla v druhém nejvýše hodnoceném dostihu odpoledne, v Ceně spol. DS Pegas (II.kat.,2.000m). Publikum vidělo představení jediného účastníka. Tím byl pětiletý SKARABEUS, jehož krátce po startu posouval žokej Petr Foret stále výrazněji před ostatní koně. Obrovský náskok, místy čítající více než deset délek, mu stačil na pohodlné více než čtyřdélkové vítězství před SWEET DUCKY (ž.J.Pavlíček) a OLD STORY (ž.M.Zatloukal). Populární hnědka v tomto dostihu mimochodem dosáhla úplně stejného umístění jako nyní.

Čtěte také:  Královnou dvouletých klisen se ve Varech stala Fraga

Účastníci hlavního dostihu nebyli jedinými nejmladšími benjamínky, kteří se na travnatém oválu utkali. V Ceně spol. Maentiva (III.kat., 1.600m, 2letí) se prosadila tipovaná BERYASKA (ž.J.Rája) před debutanty LUCYL (ž.J.Verner) a BRIANOU (žk.M.Laube).

BeryaskaBeryaska

Cenu Jockey Clubu ČR (III.kat., 2.400m) můžeme považovat za kopii loňské edice. Opět se
v ní dařilo svěřencům trenéra Jaroslava Drlíka. Znovu se, ale tentokrát bez boje, prosadila IRISH FIRE, které určitě svědčila citlivá ruka Lindy Fedorowiczové. Na druhé místo odsunula Váňova POWER ZARA (žk.M.Laube) i stájového kolegu DESPERADA (ž.J.Chaloupka).

Irish FireIrish Fire

Karlovarská derniéra, ve které při pohledu do výsledkové listiny hrály prim čtyřnohé příslušnice něžného pohlaví, které ovládly čtyři ze sedmi dostihů, se vydařila. Stala se důstojnou tečkou za sezónou s pořadovým číslem 113. Navzdory obtížím, které se alespoň zčásti podařilo především zásluhou neobyčejné osobní angažovanosti člena pořadatelské firmy Ivana Janatky vyřešit, se uskutečnily alespoň tři mítinky. Poděkování patří všem zainteresovaným společnostem i jednotlivcům. Překvapivě ovšem převážně mimovarským, kterým není osud druhého nejstaršího českého závodiště lhostejný.  

La TorturaLa Tortura

Výsledky:

1.dostih: La Tortura (am.H.Pejšková) – Char (ž.J.Rája) – Primus Pastoralus (ž.V.Korečková)

2.dostih: Beryaska (ž.J.Rája) – Lucyl (ž.J.Verner) – Briana (žk.M.Laube)
3.dostih: Rabbit Medicean (ž.J.Verner) – Traffic Tour (žk.M.Laube) – Manhattan Sky (ž.M.Srnec)

Rabbit MediceanRabbit Medicean

4.dostih: Bilge Kagan (ž.M.Zatloukal) – Woolfilly (ž.J.Rája) – Renny Storm (ž.P.Foret)
5.dostih: Irish Fire (L.Fedorowiczová) – Power Zar (žk.M.Laube) – Desperado (ž.J.Chaloupka)

Čtěte také:  Na startovní listině Velké pardubické je jednadvacet jmen

 

6.dostih: Skarabeus (ž.P.Foret) – Sweet Ducky (ž.J.Pavlíček) – Old Story (ž.M.Zatloukal)

SkarabeusSkarabeus

7.dostih: Nuevo (ž.V.Korečková) – Uniray (ž.M.Zatloukal) – Chrissio (žk.M.Mach)

NuevoNuevo

 

Předchozí: Film VÁŇA doběhne do kin 6. září
Následující: Rekordní účast v závěrečné klasice – 67. St. Leger
x

Mohlo by vás zajímat

Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Po trochu překvapivém červencovém zapsání Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních koní v Kladrubech nad Labem na seznam světového dědictví UNESCO se poprvé sešla Rada památky, aby projednala plnění podmínek, které jsou s tímto zápisem spojeny. Nadále pak bude působit jako Rada památky UNESCO a střežit udržitelnost tohoto kulturního statku v jeho kvalitě. ...