Home > Zpravodajství > domácí sport > Cena města i Velká cena BBAG v režii bratří Koplíků

Cena města i Velká cena BBAG v režii bratří Koplíků

Dostihová sezóna na karlovarském závodišti se uplynulou neděli přehoupla do své druhé poloviny. Mítinkem, který můžeme označit na vrcholnou událost lázeňského dostihového kalendáře. Divákům nabídla v dusném, ale také bouřkovém počasí, hned dva jedničkové vrcholy

Hidden Flame, přesvědčivý vítěz Ceny města Karlovy Vary

Hidden Flame, přesvědčivý vítěz Ceny města Karlovy Vary

Cena města Karlovy Vary bývala nejdůležitějším dostihem již při slavnostním zahajovacím mítinku v roce 1899. Mnohokrát za tu dobu změnila svoji podobu. Do roku 1920 byla vypisována jako překážkový dostih dlouhý 4.500m. Později se běhala výhradně jako rovinová zkouška na vzdálenosti 1.600m až 2.800m, až se ustálila na délce dnešních 2.000m. Volba termínu, optimální délka trati a především precizně udržovaná dráha – to vše přispívá k faktu, že je startovní listina každoročně protkaná zajímavými jmény. Obdobně jako v letech minulých byl dvoukilometrovýtest I. kategorie věnovaný památce na karlovarského rodáka a předního žokeje Josefa Dolejšího. Čestné ceny vítězům předávala jeho manželka Alena.

Rekord dráhy, který předloni vytvořil Green Destiny, sice překonán nebyl, ale sedmička účastníků předvedla výborné výkony. Tříletí měli v dostihu početní převahu. V cíli tomu již tak nebylo.FavorizovanýHonzik Chipera sice potvrdil, že jeho druhé místo v letošním Českém derby nebylo dílem náhody, ovšem do cesty se mu postavil velmi zdatný soupeř a blíže než na pět délek ho k sobě nepustil. Od startu si tempo dostihu určoval ryzák Hidden Flame (ž.R.Koplík) připravovaný Zdenem Koplíkem a zúročil tak bohaté zkušenosti z dostihových drah ve Francii a Itálii.

Čtěte také:  Známá i méně známá výročí Velké pardubické

Druhým nejvýznamnějším dostihem byla Velká cena BBAG. V poli sedmi mílařů, kteří v nedávné minulosti prošli dražební aukcí v německém Baden – Badenu, se očekával vzájemný souboj šestiletého Kendyho (ž.Koplík) a o rok mladšího Almond Magica (ž.J.Šafář). Druhý jmenovaný nestačil na lepší než čtvrté místo, ovšem Kendy si s nevděčnou rolí favorita poradil. Taktéž se pod taktovkou Radka Koplíka krátce po startu ujal vedení, ale o konečné vítězství musel v cílové rovince bojovat s výborně cválající klisnou Mambo Lady.Té k vítězství chyběl po tuhém boji pouhý nos. Klasický ročník zvýraznil třetím místem jediný tříletek  v poli Wicker Stone (M.Mach).

Kendy (vlevo) bojuje s Mambo Lady ve Velké ceně BBAG

Kendy (vlevo) bojuje s Mambo Lady ve Velké ceně BBAG

Jeden z nejtěsnějších doběhů, které byly společné většině nedělních dostihů, se zrodil v mílovém handicapu III. kategorie, který se zároveň stal jasnou záležitostí žen. Obsadily první tři místa v cíli. Po tuhém boji o krátkou hlavu se v posledních metrech prosadil A Dee Joe (ž.M.Havelková) před Byskovicem (am.A.Šíchová) a dlouho vedoucím Laranem (am.M.Luková).

Několik perných minut nejistoty si prožili nejenom sázkaři, ale především realizační tým kolem nakonec vítězné „tutovky“ Khalidora (M.Laube). Proti výsledku byl podán protest kvůli křižování jedním ze soupeřů. Výkon čtyřletého Khalidora byl ovšem tak přesvědčivý, že dostihová komise doběh nechala beze změn a hnědák v péči trenéra V. Luky opět po roce slavil úspěch na karlovarském závodišti.

První pozici průběžného šampionátu rovinových jezdců si po vítězství svého svěřence Echo Rulese (v roli trenéra) pojistil Jiří Chaloupka v závěrečném dostihu odpoledne, první triumf letošní sezóny dopřála trenérce Barboře Schillové silným závěrem finišující Nirgera (ž.P.Foret).

Čtěte také:  Temperamentní Theophilos vítězem 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Výsledky:

1.dostih: Rabbit Kyllachy (ž.J.Verner) – Visenya (ž.B.Murzabayev) – Demon King (ž.M.Havelková)

2.dostih: Nirgera (ž.P.Foret) – Mramor (ž.B.Murzabayev) – Charros (ž.M.Zatloukal)

3.dostih: Khalidor (M.Laube) – Gloryland (ž.B.Murzabayev) – Paheeli (ž.J.Chaloupka)

4.dostih: Hidden Flame (ž.R.Koplík) – Honzik Chipera (ž.M.Havelková) – Lysyan (ž.J.Šafář)

5.dostih: Kendy (ž. R.Koplík) – Mambo Lady (ž.J.Rája) – Wicker Stone (M.Mach)

6.dostih: A Dee Joe (ž.M.Havelková) – Byskovic (am.A.Šíchová) – Laran (am.M.Luková)

7.dostih: Echo Rules (ž.J.Chaloupka) – Moonglas (ž.J.Šafář) – Atestace (ž.J.Pavlíček)

Text a foto: Marcela Klingorová

Cena města Karlovy Vary Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Světové jezdecké hry s bohatou českou účastí
Následující: Velkou cenu Zduchovic získal Opatrný se Zandirem

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Královnou dvouletých klisen se ve Varech stala Fraga

Závěrečný mítink jubilejní 120. dostihové sezóny na Hipodromu Holoubek je minulostí. Slunečné odpoledne odtajnilo jméno sedmé zimní královny, kterou po více než dvou desetiletích nejzápadnější české závodiště přivítalo. V dostihovém světě zimě nebude po doběhu 38. Ceny zimní královny DS Pegas vládnout sníh ani mráz, ale irská rodačka Fraga. Svěřenkyně ...