Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Cena města Karlovy Vary s překvapením

Cena města Karlovy Vary s překvapením

Karlovarské závodiště je v souvislosti s letošní sezónou neustále středem zájmu odborné i laické veřejnosti. Nedělní dostihový den nabídl hned dva dostihy první kategorie. Jedním z vrcholů programu byla Cena města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího, dostih opředený bohatou historií sahající do roku 1899. Vytrvalecký test přístupný tříletým a starším koním si získal pověst dostihu čtyřnohých veličin. Po nezapomenutelném Darsalamovi, který se dostihu zúčastnil přesně před deseti lety, třídovém Blue Coralovi, Derby-vítězi Tullamoreovi nebo trojnásobném premiantovi Torlusovi se tentokrát o obhajobu loňského prvenství pokoušel šestiletý ryzák Hidden Flame. Marně, protože nad jeho síly byl po boji o krátkou hlavu nejstarší kůň v poli, sedmiletý Lysyan. Navíc pokořil časem 2:04,16 min. rekord dráhy, který před třemi lety vyběhl Green Destiny. Třetí místo si na Slovensko odváží Sulman, za ním skončil po odmlce na tuzemskou scénu navrátivší se Honzik Chipera a tabulový doběh uzavřel Amadeon.

Cenu města Karlovy Vary ovládl Lysyan (vpravo)

Cenu města Karlovy Vary ovládl Lysyan (vpravo)

Druhým z vrcholů odpoledne byl 7. ročník Velké ceny BBAG přístupný koním, kteří byli nabízeni na dražbě jmenované německé společnosti. O tempo se od počátku staral ž. Jiří Chaloupka a dovedl tak ryzku Kobi, jedinou klisnu v poli, k bezmála délkovému prvenství po boji s Majestic Powerem. Třetí místo z loňské edice toho dostihu obhájil Wicker Stone.

Kobi vs. Majestic Power

Kobi vs. Majestic Power

Pouhou půlhodinku po úspěchu Kobi se radoval trenér V.Hulínský a stáj Protendon-Hulínský z druhého triumfu, a to zásluhou klisny Dang Gia.

Čtěte také:  XI. den metropolitní sezóny: Dostihový den Elektrizace železnic Praha, a. s.

Téměř na den přesně dokázal zopakovat vítěznou jízdu v Ceně BBAG pětiletý valach Khalidor a pomohl své jezdkyni Martině Lukové k desátému triumfu jezdecké kariéry.

Pro třetí letošní vítězství na karlovarských překážkách si přijela subtilní bělka Bazalka, před kterou se musel sklonit loňský vítěz Velké ceny českého turfu i Ceny prezidenta Mister Westminster. Třetí dokončil jedenáctiletý matador Terebesz.

Výsledky:

Cena spol. Karel Holoubek Trade Group a.s. (IV.kat., 2.400m): Cherries (J.Andrésová) – True Dream (K.Hlubučková) – Sheika Zuza (ž.B.Murzabayev)

Cena spol. BBAG (III.kat., 2.000m): Khalidor (am.M.Luková) – Gloryland (ž.B.Murzabayev) – Loop Love (ž.M.Havelková)

Cena Města Karlovy Vary – Mem. Josefa Dolejšího (I.kat., 2.000m): Lysyan (ž.B.Murzabayev) – Hidden Flame (ž.M.Zatloukal) – Sulman (ž.J.Chaloupka)

Cena holdingu Maentiva (III.kat., 1.600m): Tropical Bond (ž.P.Foret) – Atestace (ž.B.Murzabayev) – Annaqua (am.M.Luková)

7. Velká cena BBAG (I.kat., 1.600m):Kobi (ž.J.Chaloupka) – Majestic Power (ž.J.Rája) – Wicker Stone (ž.M.Havelková)

Cena spol. Car Point K.Vary (IV.kat., 1.600m): Dang Gia (ž.J.Rája) – Peerless Squeak (am.M.Luková) – Thailand (ž.J.Chaloupka)

Cena spol. Karlovarská korunní s.r.o. (steeplechase III.kat., 3.500m): Bazalka (J.Kocman) – Mister Westminster (J.Kratochvíl) – Terebesz (ž.J.Bartoš)

Text a foto: Marcela Klingorová

Cena města Karlovy Vary dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Velká cena BBAG
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Za zámku v Českém Krumlově mají novou expozici kočárů a saní
Následující: Kůň zapadl až po krk do bahna

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

XII. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo – Velká cena Conseq

Dvanácté pokračování letošního dění v Conseq Parku Velká Chuchle nabídne velice atraktivní sázkařské příležitosti. Po první položce, v níž se představí nezvítězivší junioři, se rozběhne program sedmi handicapových dostihů, ve kterých jsou šance většiny aktérů velice vyrovnané. Vrcholem pak bude Velká cena Conseq na 1800 metrů, kde se utkají zástupci širší špičky letošního klasického ...