Home > Zpravodajství > domácí sport > Cena zimní královny uzavře jubilejní 120. karlovarskou dostihovou sezónu

Cena zimní královny uzavře jubilejní 120. karlovarskou dostihovou sezónu

Nedělním odpolednem ukončí karlovarský Hipodrom Holoubek letošní slavnostní 120. dostihovou sezónu. Hlavním bodem sedmidílného programu složeného ze šesti rovinových a jednoho překážkového dostihu bude 38. Cena zimní královny DS PEGAS.

Nejvýznamnější dostih pro dvouleté klisny vznikl před lety právě v Karlových Varech. Později se dění přesunulo na centrální závodiště ve Velké Chuchli, a v posledních desetiletích býval dějištěm výhradně mostecký hipodrom. Do lázeňského města se vrátilo po více než dvou desítkách let. Generálním partnerem dostihu je úspěšná dostihová stáj Jiřího Trávníčka.

Dosud neporažená Barthesa bude patřit k favoritkám hlavního dostihu

Příznivce českého chovu budou v testu kategorie Listed na distanci dlouhé 1.600m jistě zajímat výkony tří tuzemských rodaček v konkurenci sedmi zahraničních odchovankyň. Napodobí loňský triumf bělky Dark Absolu její polosestra Darkgelton Lady (N.Petrlík)? Pokud by po třetím a druhém místě tentokrát přidala místo první, navýšil by trenér A.Petrlík počet plných zásahů ve zmiňovaném testu nejlepších klisen ročníku na rekordních šest. Další účastnicí, která se pokusí zviditelnit český chov, je Finiga (ž.M.Laube). K pátému místu v prvním kariérním startu přidala těsné 2. místo v dostihu III. kategorie. Do konečného pořadí by mohla výrazně promluvit Fraga (ž.J.Verner), která si v červenci na karlovarské závodiště přijela ve svém prvním životním startu v dostihu třetí kategorie pro vítězství.

Fraga

K největším favoritkám bude patřit dvojice stájových a tréninkových kolegyň z veleúspěšné centrály Vocáskových. O punc neporazitelnosti se pokusí i ve svém pátém životním startu vítězka dvojkové Simsonovy ceny a jedničkové Ceny Masise Barthesa (ž.T.Lukášek). Franceska Bella (B.Ferhanov) v debutu obsadila těsné třetí místo a o měsíc později na mosteckém hipodromu vyhrála.

Franceska Bella

Karel Germič je dalším trenérem, který bude mít v dostihu dvě želízka v ohni. Ambra (ž.J.Chaloupka) a Miluška Ex Meggle (M.Hrouda) se s karlovarskou dráhou seznámily pátým a šestým místem při srpnové Ceně Masise.

Čtěte také:  Do Velké pardubické dohlášeno trio koní

Výhodu znalosti karlovarské dráhy by mohla k dotovanému umístění využít jak dvakrát dobře umístěná Sterli (ž.A.Florian), tak Maverana (ž.P.Foret).

Zajímavé bude sledovat výkon dohlašované Vectry (ž.R.Koplík). Startovala dvakrát a mezi pět nejlepších se ani v jednom případě nedostala.

Vectra

Druhý z vrcholů závěrečného dne karlovarského dostihového kalendáře, 32. Cena Jockey Clubu ČR, má na startovní listině středotraťaře s bohatými zkušenostmi z dostihů nejvyšší kategorie i ze zahraničních závodišť. Ve dvoukilometrovém testu II.kategorie pro tříleté a starší se můžeme těšit na vzájemné porovnání výkonnosti letošního dvojnásobného vítěze Bee Chica (ž.T.Lukášek) s Eskerkhanem (ž.R.Koplík), se slovenským hostem Kilwordem (ž.M.Laube) i s účastníky obou ex federálních derby Res Judicatou (ž.J.Chaloupka) a Oriental Glorym (ž.A.Florian).

V rámcovém úvodním dostihu přístupném plnokrevné omladině čeká dostihový křest na většinu startujících. O vítězství by tedy měla teoreticky bojovat již rozběhaná dvojice klisen Kathy Ames (ž.J.Verner) a Rabbit Breath (ž.T.Lukášek).

Tečku za letošní sezónou obstará steeplechase, ve které se bude desetiletá veteránka a pravidelná tvář karlovarských překážek Holin One (J.Kocman)  po sérii výborných umístění snažit o plný zásah. K nejvážnějším soupeřům bude patřit překážky s rovinami úspěšně střídající Gold Havanah (P.Složil) nebo  Yara (J.Spáčil), naopak Arlingtona (ž.J.Myška) čeká překážková premiéra.

Program:

13.30   Cena EBF (III.kat.,1.400m, dvouletí)

14.00   Cena PRIMÁTORKY MĚSTA KARLOVY VARY (III.kat., 1.600m)

14.30   Cena šlechtitelů spol.SELGEN (IV.kat., 3.000m)

Čtěte také:  Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

15.00   38. Cena zimní královny DS PEGAS (Listed,1.600m, 2leté klisny)

15.30   32. Cena Jockey Clubu ČR (II.kat.,2.000m)

16.00   Cena JAROMÍRA MARUNY ELEKTRO SERVIS (V.kat.,2.000m)

16.30   Cena STATKU CHYŠE (steeplechase, IV.kat.,3.700m)

Text a foto: Marcela Kozová

Cena Jockey Clubu ČR Cena zimní královny dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Předchozí: V Martinicích se píše poslední kapitola Českého skokového poháru 2019
Následující: Aleš Opatrný: Na GC Prague PlayOffs budu opět v roli jezdce i trenéra

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...