Home > Zpravodajství > domácí sport > Cena zimní královny uzavře karlovarskou dostihovou sezónu

Cena zimní královny uzavře karlovarskou dostihovou sezónu

Poslední dostihové odpoledne letošní sezóny na karlovarském Hipodromu Holoubek bude patřit dvouletým klisnám. Sváteční svatováclavskou náladu podtrhne ve čtvrtek 36. Cena zimní královny DS Pegas. Přívlastek napovídá, že generálním partnerem mílové zkoušky kategorie listed, jejíž počátky jsou s karlovarským závodištěm historicky spojené, a která se do zdejšího areálu vrátila po více než dvou desetiletích, je na domácí i zahraniční scéně velmi úspěšná dostihová stáj majitele Jiřího Trávníčka.

Suverénní výkon v Ceně Masise podala Love Connection a patří tedy mezi favoritky

O pozornost sázejících soupeří v převaze importovaných klisen trio tuzemských rodaček. Český chov by mohly zviditelnit tréninkové i stájové kolegyně Cunami (ž.J.Rája) a Lareona (ž.B.Murzabayev). Obě svěřenkyně Ludvíka Harise, momentálního lídra mezi rovinovými trenéry, jsou vítězkami svých debutů v trojkové společnosti. Z desítky účastnic má nejvíce zkušeností srpnová vítězka karlovarské Ceny Masise Love Connection (ž.J.Chaloupka). Zajímavý výkon lze očekávat od talentované ryzky Rapet. Reprezentantka karlovarské stáje, kterou povede ve Španělsku působící žokejský multišampión Václav Janáček, ukazuje výrazný výkonnostní posun a může pokukovat po předních příčkách.

Talentovaná Rapet reprezentující karlovarskou stáj by mohla zamíchat pořadím

Nejvýznamnější test nejlepších klisen ročníku je nejčastěji spojován s Allanem Petrlíkem. Za posledních 30 let se z triumfu radoval celkem čtyřikrát. Jednou jako jezdec (1989 Carotida) a trenér (2014 Zamira), dvakrát jako jezdec a zároveň trenér (1997 Sun Shine Clare, 2000 Abba). Tento výčet může navýšit jeho svěřenkyně Rabbit Bated (ž.J.Verner), která svoji kariéru začala 3. místem v Simsonově ceně a čtvrtým ve slovenské Ceně Muscatita.

Kihnu

Nebezpečné soupeřky ponesou bílý dres sponzora. Priscilla (ž.T.Lukášek) se s tamní dráhou seznámila 2. místem v  Ceně Masise. Nedávná vítězka chuchelského trojkového testu Carmella (ž.P.Foret) se v něm potkala s nynější soupeřkou Play Rockou. Ve třech dosavadních startech pokaždé čtvrtá bude mít v sedle jedinou ženu, ž. Ingrid Janáčkovou Koplíkovou. Na první vítězství kariéry čekají v předešlých startech umístěné Kihnu (ž.J.Palík) a Queentera (ž.J.Šafář).

Priscilla

Kvalitní aktéry přilákala Cena Jockey Clubu ČR, dvoukilometrový test II.kategorie pro tříleté a starší středotraťaře. Představí se v ní mj. účastníci loňského i letošního Českého derby Bonys (B.Murzabayev) a Palazzo Corsini (ž.K.Hlubučková), nedávný vítěz Velké ceny českého turfu Eskerkhan (ž.M.Laube), a také Tamarind Cove (ž.V.Janáček), Skyline Runner (ž.J.Šafář) aArlington (ž.T.Lukášek), trio koní se zkušenostmi z dostihů nejvyšší kategorie či zahraničních závodišť.

Čtěte také:  Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami

Začátek dostihového dne, který zatraktivní přítomnost nejlepších českých žokejů současnosti, začne oproti předchozím mítinkům dříve – úderem jedné hodiny odpolední. Start prvního dostihu je naplánován na 13:30 hodin.

Program:

13.30     Cena EBF – KARLOVARSKÉHO DENÍKU (III.kat.,1.400m)

14.00     Cena spol. ACCOR (III.kat., 1.600m)

14.30     Cena Šlechtitelů spol. SELGEN (IV.kat.,3.000m)

15.00     Cena Jaromír Maruna (V.kat., 2.000m)

15.30     Cena Jockey Clubu ČR (II.kat.,2.000m)

16.05     36. Cena zimní královny DS PEGAS (L,1.600m)

16.40     Cena STATKU CHYŠE (steeplechase, IV.kat.,3.700m)

Text a ilustrační foto: Marcela Kozová

Cena zimní královny dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Předchozí: Marek Klus vítězem Českého skokového poháru 2017
Následující: XIV. den metropolitní sezóny: 72. Nikon St Leger

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V Napajedlech se radují z prvního letošního hříběte

16.ledna 2020 ve 20.20 hod. se narodilo první hříbě roku 2020 v Hřebčíně Napajedla. Matkou hříběte je šampiónka mílařů a Kůň roku 2016 DALLY HIT (Ad Valorem), která patří ke špičce napajedelského chovného stáda. Otcem hřebečka je prověřený plemenný hřebec EGERTON (Groom Dancer), který je velmi úspěšným otcem rovinových i překážkových koní. V roce ...