Home > Zpravodajství > domácí sport > Cenu Masise ovládla popáté za sebou klisna

Cenu Masise ovládla popáté za sebou klisna

Tradiční CENA MASISE,první důležitá zkouška výkonnosti dvouletých koní, v neděli psala své další pokračování.Většina koní v ní úspěšných ve svých výborných výkonech pokračuje i v následných klasických testech. Můžeme se tedy těšit, jak si ti nejlépe umístění v letošním 40. ročníku, nazvaném Pohár Statku Blata Český Ráj, příští rok povedou jako tříletí.

Především Barthesa, která pod taktovkou žokeje Tomáše Lukáška hlavní bod předposledního dostihového dne na Hipodromu Holoubek při svém třetím životním startu velmi lehce ovládla.

Vítězná Barthesa

Aktivitou hýřila v průběhu dostihu první kategorie 1.200m dlouhého a cílem proběhla s náskokem necelých čtyř délek na lepší z tandemu trenéra Nieslanika Archird (ž.J.Verner.

Druhým vrcholem prosluněného letního odpoledne byla 2. Cena společnosti LOKOTRANS (II.kat., 2.400m).

Roli favorita splnil pětiletý valach Dominique (ž.J.Verner), který zaznamenal své první vítězství na českém území.

Se dvěma plnými zásahy z lázeňského města odjíždí jak ž.J.Verner, který se v jednom z rámcových dostihů prosadil ještě s favoritkou Tularkou, tak čerstvý žokej Adam Florian, který v úvodním dostihu vyhrál s Nutekim a v tom závěrečném s klisnou Alhamrou.

Text a foto: Marcela Kozová

Čtěte také:  Talent je zpět, návrat na dráhu proměnil v kvalifikační vítězství
Cena Masise dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Předchozí: Hlavní slovo mají v neděli na závodišti dvouletí
Následující: Koně na náměstí jako předehra mezinárodní výstavy

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Talent je zpět, návrat na dráhu proměnil v kvalifikační vítězství

Jediný zářijový mítink na pardubickém závodišti nabídl devítku dostihů. Vrcholem byla závěrečná kvalifikace na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Do ní odstartovalo devět koní, z nichž šest mělo poslední šanci zajistit si vstupenku do říjnového vrcholu české překážkové sezony. Po téměř roce a půl se na dráhu vracel osmiletý ryzák ...