Home > Zpravodajství > domácí sport > Cenu Masise ovládla popáté za sebou klisna

Cenu Masise ovládla popáté za sebou klisna

Tradiční CENA MASISE,první důležitá zkouška výkonnosti dvouletých koní, v neděli psala své další pokračování.Většina koní v ní úspěšných ve svých výborných výkonech pokračuje i v následných klasických testech. Můžeme se tedy těšit, jak si ti nejlépe umístění v letošním 40. ročníku, nazvaném Pohár Statku Blata Český Ráj, příští rok povedou jako tříletí.

Především Barthesa, která pod taktovkou žokeje Tomáše Lukáška hlavní bod předposledního dostihového dne na Hipodromu Holoubek při svém třetím životním startu velmi lehce ovládla.

Vítězná Barthesa

Aktivitou hýřila v průběhu dostihu první kategorie 1.200m dlouhého a cílem proběhla s náskokem necelých čtyř délek na lepší z tandemu trenéra Nieslanika Archird (ž.J.Verner.

Druhým vrcholem prosluněného letního odpoledne byla 2. Cena společnosti LOKOTRANS (II.kat., 2.400m).

Roli favorita splnil pětiletý valach Dominique (ž.J.Verner), který zaznamenal své první vítězství na českém území.

Se dvěma plnými zásahy z lázeňského města odjíždí jak ž.J.Verner, který se v jednom z rámcových dostihů prosadil ještě s favoritkou Tularkou, tak čerstvý žokej Adam Florian, který v úvodním dostihu vyhrál s Nutekim a v tom závěrečném s klisnou Alhamrou.

Text a foto: Marcela Kozová

Čtěte také:  Hvězdně obsazený start sezóny!
Cena Masise dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary
Předchozí: Hlavní slovo mají v neděli na závodišti dvouletí
Následující: Koně na náměstí jako předehra mezinárodní výstavy

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Dostihová sezona odstartuje v pondělí 18. května, ovšem bez diváků

Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo termíny prvních osmi dostihových dnů letošní sezóny, které se uskuteční od pondělí 18. května do pátku 3. července. Tyto termíny byly schváleny včetně propozic. Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo také změny termínů všech klasických dostihů. O zahájení dostihové sezóny bylo primárně jednáno se zástupci závodišť ...