Home > Zpravodajství > domácí sport > Cenu Masise stylem start – cíl ovládl Valmont Ohne

Cenu Masise stylem start – cíl ovládl Valmont Ohne

Stalo se jakýmsi nepsaným pravidlem, že letošní dostihová sezóna bývá tvořena mítinky, které turfmanům nabízejí hned dva sportovní vrcholy odpoledne. Ne jinak tomu bylo v neděli 17. srpna. Předposlední lázeňský mítink vydařené sezóny ozdobily důležité testy, které mají na nejzápadnějším českém závodišti dlouholetou tradici.

Valmont Ohne

Valmont Ohne

Cenu Masise –Grandhotelu Pupp (II.kat., 1.200m),první z důležitých testů výkonnosti dvouletých koní v aktuální sezóně, vyhrála před osmi lety česká rodačka Fanega s Janem Rájou v sedle. Někdejší žokejský šampión sedlal i letos koně s vysokými šancemi a byl blízko úspěchu. Jenže jím ježděná Luxana se musela spokojit s třetím místem. Tři roky od vítězství Decoruse se opět prosadil tuzemský odchovanec. Shodou okolností jde o potomka Vadeony, někdejší vítězky karlovarské speciality Letní ceny klisen. Od startu se diktování tempa ujal jeden z favoritů Valmont Ohne a svůj náskok si s přibývajícími metry neustále navyšoval. V cílové rovince se zdál být jistým vítězem. Proti tomu ovšem byla klisna Ocara a postarala se o velké drama. O největší triumf své krátké závodní kariéry přišla po boji o hlavu. Tabuli doplnili Bella Cullen a Energy Store. Polský host Jariko skončil jako předposlední, výsledkovou listinu uzavřel debutující Tamid.

Ve druhém vrcholu odpoledne, v tradiční Lázeňské míli (II.kat.,1.600m), se po dlouhé době prosadila klisna. Nejen váhové zvýhodnění pomohlo k bezmála délkovému vítězství loňské premiantce Jarní ceny klisen a třetí z Oaks Nidaře, která zvenčí porazila Everest Hilla a milovnici zdejší dráhy Old Glory.

Nidara vítězí v Lázeňské míli

Nidara vítězí v Lázeňské míli

Účastníci hlavního dostihu nebyli jedinými dvouletými, kteří se na travnatém oválu utkali.V CeněEBF (III.kat., 1.600m) se po boji o půl délky prosadil poprvé v životě startující Aldzarb před dvojicí debutantů Oriental Sky a Nana Angela.

Aldzarb

Aldzarb

Převážná většina nedělních dostihů se odehrála ve znamení pohledných a napínavých doběhů. Hattricku se dočkal žokej B.Murzabayev a nedělní odpoledne pro něho bylo tím nejvydařenějším v průběhu letošní sezóny. V závěrečném dostihu se zásluhou Traffic Toura dočkal desátého vítězství Radek Man. Štěstí vůbec nepřálo ženám. Ani jednou se žádné z jezdkyň nepodařilo přebírat cenu pro vítěze. Ze svého současného španělského působiště si odskočila Ingrid Koplíková-Janáčková, ale ani v jednom ze dvou startů se neumístila na dotovaných příčkách.

Traffic Tour vs. Addison

Traffic Tour vs. Addison

Výsledky:

Čtěte také:  Strnadlová po dvou letech vítězkou ČSP v Ostravě. Jediná nechybovala

1.dostih: Tautou Montjeu (ž.B.Murzabayev) – Roony (ž.P.Foret) – Portugal (ž.M.Havelková)

2.dostih: Agrese (M.Laube) – Tanitschka (ž.J.Chaloupka) – Winrocco (ž.V.Korečková)

3.dostih: Aldzarb (ž.B.Murzabayev) – Oriental Sky (ž.M.Zatloukal) – Nana Angela (ž.P.Foret)

4.dostih: Nidara (ž.P.Foret) – Everest Hill (ž.T.Lukášek) – Old Glory (K.Hlubučková)

5.dostih: Valmont Ohne (ž.J.Verner) – Ocara (ž.B.Murzabayev) – Luxana (ž.J.Rája)

6.dostih: Dasho Top (ž.B.Murzabayev) – Barateus (ž.J.Rája) – Mystic Golfer (ž.J.Verner)

7.dostih: Traffic Tour (R.Man) – Addison (ž.J.Chaloupka) – Roman Beauty (ž.M.Havelková)

Text a foto: Marcela Klingorová

Cena Masise Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Lázeňská míle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Dvě finále uzavřela ptýrovské kolo ČSP 2014
Následující: Fusilero III je Nejkrásnějším koněm roku 2014

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Šlechtici zahájili novou sezónu na karlovarském závodišti

Karlovarskou dostihovou sezónu s pořadovým číslem 120 v sobotu dopoledne zahájili evropští šlechticové.   Hlavní dostih, Jarní cena (Frühjahrspreis) Priller & Post Cup (II.kat., 2.000m) poodhalil první zájemce o start v červnovém Českém derby. Angkor Wat vítězí v hlavním dostihu velmi lehce. Foto: Marcela Kozová Ze španělského působiště do Varů přiletěl druhý ...