Home > Zpravodajství > domácí sport > Cenu Masise stylem start – cíl ovládl Valmont Ohne

Cenu Masise stylem start – cíl ovládl Valmont Ohne

Stalo se jakýmsi nepsaným pravidlem, že letošní dostihová sezóna bývá tvořena mítinky, které turfmanům nabízejí hned dva sportovní vrcholy odpoledne. Ne jinak tomu bylo v neděli 17. srpna. Předposlední lázeňský mítink vydařené sezóny ozdobily důležité testy, které mají na nejzápadnějším českém závodišti dlouholetou tradici.

Valmont Ohne

Valmont Ohne

Cenu Masise –Grandhotelu Pupp (II.kat., 1.200m),první z důležitých testů výkonnosti dvouletých koní v aktuální sezóně, vyhrála před osmi lety česká rodačka Fanega s Janem Rájou v sedle. Někdejší žokejský šampión sedlal i letos koně s vysokými šancemi a byl blízko úspěchu. Jenže jím ježděná Luxana se musela spokojit s třetím místem. Tři roky od vítězství Decoruse se opět prosadil tuzemský odchovanec. Shodou okolností jde o potomka Vadeony, někdejší vítězky karlovarské speciality Letní ceny klisen. Od startu se diktování tempa ujal jeden z favoritů Valmont Ohne a svůj náskok si s přibývajícími metry neustále navyšoval. V cílové rovince se zdál být jistým vítězem. Proti tomu ovšem byla klisna Ocara a postarala se o velké drama. O největší triumf své krátké závodní kariéry přišla po boji o hlavu. Tabuli doplnili Bella Cullen a Energy Store. Polský host Jariko skončil jako předposlední, výsledkovou listinu uzavřel debutující Tamid.

Ve druhém vrcholu odpoledne, v tradiční Lázeňské míli (II.kat.,1.600m), se po dlouhé době prosadila klisna. Nejen váhové zvýhodnění pomohlo k bezmála délkovému vítězství loňské premiantce Jarní ceny klisen a třetí z Oaks Nidaře, která zvenčí porazila Everest Hilla a milovnici zdejší dráhy Old Glory.

Nidara vítězí v Lázeňské míli

Nidara vítězí v Lázeňské míli

Účastníci hlavního dostihu nebyli jedinými dvouletými, kteří se na travnatém oválu utkali.V CeněEBF (III.kat., 1.600m) se po boji o půl délky prosadil poprvé v životě startující Aldzarb před dvojicí debutantů Oriental Sky a Nana Angela.

Aldzarb

Aldzarb

Převážná většina nedělních dostihů se odehrála ve znamení pohledných a napínavých doběhů. Hattricku se dočkal žokej B.Murzabayev a nedělní odpoledne pro něho bylo tím nejvydařenějším v průběhu letošní sezóny. V závěrečném dostihu se zásluhou Traffic Toura dočkal desátého vítězství Radek Man. Štěstí vůbec nepřálo ženám. Ani jednou se žádné z jezdkyň nepodařilo přebírat cenu pro vítěze. Ze svého současného španělského působiště si odskočila Ingrid Koplíková-Janáčková, ale ani v jednom ze dvou startů se neumístila na dotovaných příčkách.

Traffic Tour vs. Addison

Traffic Tour vs. Addison

Výsledky:

Čtěte také:  Dostihové odpoledne bude patřit Ceně Města Karlovy Vary

1.dostih: Tautou Montjeu (ž.B.Murzabayev) – Roony (ž.P.Foret) – Portugal (ž.M.Havelková)

2.dostih: Agrese (M.Laube) – Tanitschka (ž.J.Chaloupka) – Winrocco (ž.V.Korečková)

3.dostih: Aldzarb (ž.B.Murzabayev) – Oriental Sky (ž.M.Zatloukal) – Nana Angela (ž.P.Foret)

4.dostih: Nidara (ž.P.Foret) – Everest Hill (ž.T.Lukášek) – Old Glory (K.Hlubučková)

5.dostih: Valmont Ohne (ž.J.Verner) – Ocara (ž.B.Murzabayev) – Luxana (ž.J.Rája)

6.dostih: Dasho Top (ž.B.Murzabayev) – Barateus (ž.J.Rája) – Mystic Golfer (ž.J.Verner)

7.dostih: Traffic Tour (R.Man) – Addison (ž.J.Chaloupka) – Roman Beauty (ž.M.Havelková)

Text a foto: Marcela Klingorová

Cena Masise Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Lázeňská míle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Dvě finále uzavřela ptýrovské kolo ČSP 2014
Následující: Fusilero III je Nejkrásnějším koněm roku 2014

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Dostihové odpoledne patřilo tradiční Ceně Města Karlovy Vary

Dostihová sezóna na karlovarském závodišti Hipodrom Holoubek se uplynulou neděli přehoupla do své druhé poloviny. Divákům nabídla ve slunečném letním počasí hned dva jedničkové vrcholy. Hlavním bodem pátého karlovarského mítinku byla jubilejní 90. Cena Města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího. Navzdory malému počtu startujících byl mílový test I. kategorie ...